Rajčatový hokus pokus - poraďte



Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 93.130 (?)
3.12.2017 8:17

Díky, Vladimíre za radu, asi objednám len 1 ledku do klasickej objímky, aj tak je to dosť veľká položka, ale idú Vianoce, tak si urobím radosť, ak to mojím rajčinkám prospeje hlavne na kvitnutie. E. T.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 93.130 (?), 3.12.2017 8:17

Díky, Vladimíre za radu, asi objednám len 1 ledku do klasickej objímky, aj tak je to dosť veľká položka, ale idú Vianoce, tak si urobím radosť, ak to mojím rajčinkám prospeje hlavne na kvitnutie. E. T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.138 (?), 2.12.2017 13:49

Nerad bych si tady hrál na experta. Je to všechno závislé na vlnových délkách (barvě světla), které rostliny potřebují v určitém stádiu. Sám jsem se radil s panem Mikšíkem, který je poradcem pro osvětlení rostlin. Doufám, že se na mne nebude zlobit, když tady uveřejním jeho adresu:  VMiksik@seznam.cz (našel jsem ji na oficiálních stránkách té firmy). Možná Vám dobře poradí.

Je pravda, že LED zdroje mají lepší účinnost a snadněji lze zvolit barvu světla. Proto jsem se rozhodl pro ně. Co se příkonu týká, dokud to nevyzkouším, nebudu mít jasno v tom, co je dost a co málo. Proto mám objednané 3 LED grow žárovky (jejich instalace je ze všeho nejjednodušší: pověsíte normální objímku E27 na kus šňůry, s vypínačem nebo bez, namontujete na šňůru vidlici, strčíte do zásuvky a svítíte). Když se mi něco na růstu nebude zdát, přihodím další. Jsou v Česku k dostání nejlaciněji na NakupLedky.cz., ale mám i lacinější zdroj z Číny (polovina ceny). Ovšem dodávka bude až v lednu. Jsou tam různé příkony, lze si vybrat.

Mrknul jsem se na to 85W stínidlo, možná je dobré - rozlišují růst a květ - ale ta cena 66 euro je docela dost. A je potřeba ho namontovat a připojit. Ale myslím, že 85W by mohlo stačit. Udávají plochu 40x40cm. To ty LEDky mají daleko větší plochy (jsou tam udané).

Hezký den.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 2.12.2017 9:10

Těším se na Vaše průběžné informace jak se Vám daří a slibuji, že budu vždy nějak reagovat. Není nic smutnějšího než když dáte do diskuze nějakou dle svého názoru zajímavou informaci a nikdo nereaguje.  Nevíte, jestli to vůbec někoho zajímá nebo to nikdo nečte nebo si všichni myslí, že jste blbec. I negativní reakce je lepší než mlčení.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.138 (?), 2.12.2017 15:12

Negativní (nemyslím ale záštiplné) odpovědi jsou někdy hodnotnější než ty souhlasné.

No a první, zkusmá etapa je zahájena: semínka jsou zaseta. Sice jen 4, ale na vyzkoušení to snad stačí. Západní okno, teplota kolem 20°C. Dvě do jiffy (ten rašelinový kokon na klíčení), dvě jen tak do substrátu na klíčení. Start F1 a Vitador F1. Matka Příroda přebírá otěže.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 2.12.2017 17:10

Já jsem myslel tím negativní odpovědi nesouhlasné, které jsou dalším impulsem k diskuzi a také k tomu, že si člověk může poopravit své názory. Záštiplné odpovědi jsou také zajímavé, je možné se k nim vyjadřova, udržují diskuzi, ovšem na jiné úrovni.

Já momentálně už mám vylezlé rostlinky od všech odrůd které jsem vysel.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 93.130 (?), 3.12.2017 8:07

Dakujem za rady, možno naozaj kúpim tú ledku, asi len 1 na odskúšanie do okna, som zvedavá, ako budete spokojný s tou objednávkou z Číny, ak to bude v poriadku, a mojim rajčinkám sa bude dariť pod prisvetlením, tak na budúci rok možno objednám aj ja. Mám už zasiate, nakoniec som ešte zasiala včera ešte aj 2 semienka Štartky a Cristal F1.Vitador nepestujem, aké máte s ním skúsenosti? Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.138 (?), 3.12.2017 9:05

S těmi Vitadory nemám zkušenosti vůbec, ale vůbec žádné. Dostal jsem je z Holandska letos. Kámoš tam má známé, tak jsem vyslal žádost o nějaké plísnivzdorné odrůdy a oni mi poslali Bonzety a Vitadory. Na obalu není, kromě obecné odolnosti, ani zmínka o plísnivzdornosti. Takže je považuju za plísni neodolné. 

Soudě podle obrázku na pytlíku, jsou to nejspíš koktajlovky a připomínají mi Tomino. Uvidím v létě.Chci je hodit pod tu igelitovou stříšku zároveň se Startkami. Poreferuju potom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tuzezlypes - (22) - 195.1 (?), 3.12.2017 18:06

Jakože už jste zasel semínka rajčat? A co s nimi budete dělat až do jara? Není to brzo? Kam je dáte až do jara? Nechám se ráda inspirovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.138 (?), 3.12.2017 21:33

Je to zkouška, jak semínka porostou na mých východních či západních oknech (pro vypěstování běžných sazenic). Zda budou či nebudou potřebovat přisvětlení, atd. To je cíl číslo jedna.

Cíl číslo dvě (nadstavbový) je mít rajčata už někdy na jaře. Plánuju je vsadit do igelitových pytlů s dostatkem zeminy, přisvětlovat jim a udržovat je v příznivé teplotě. Jak to jen půjde, vyhodit je na balkon (v té době už zcela jistě budou tak 1,50 vysoká - tedy pokud to vyjde). Ti, kdo mají skleník jsou na tom líp: přesadí je už v březnu či dubnu. Já je chci nechat v bytě. Jasně, je to hokus pokus, ale zatím nevidím důvod, proč by to nemohlo vyjít. Rajče je totiž trvalka, a tak by mělo za vhodných podmínek růst i několik let. 

A v lednu hodlám zasít semínka plísni odolných odrůd (Crimson Crush a Mountain Magic), kteréžto rostliny v březnu nařízkuji, abych měl dostatek sazenic pro venkovní pěstování (jsou dost drahá). Z těch venkovních pak na podzim udělám řízky, které se pak stanou matkami sazenic na jaro. S geneticky zachovanou odolností proti plísním, tedy pokud se prokáže.

A ta neodolná šoupnu pod igelitovou stříšku, stahovací. To by bylo, abych tu plíseň aspoň neumírnil (letos mi schramstla 2/3 úrody). Jinak mi v těch našich podmínkách vesele řádí každý rok.

Hezký večer.

Milan Hokus Pokus

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 4.12.2017 10:26

Milane, nezlobte se, ale cíl číslo dvě se mně zdá trochu nereálný. Ale zkusit to můžete, je to přece jen zábava. Já také zkouším věci, které často nejsou reálné. I přesto přeji úspěch.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika