Rajčata "vzhůru nohama"



Stránky: 1,  2,  3   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?) 
10.2.2010 12:34, zobrazeno: 74593x
Setkal jste se někdo s pěstováním rajčat v zavěšených nádobách, kde jsou rajčata zasazena zespodu nádoby "vzhůru nohama"? Je to zajímavé, určitě to letos vyzkouším.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 10.2.2010 12:38

Tady je video

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 10.2.2010 14:07
no koukala jsem se na videa je jich tam vic.. no fakt zajimave.. no koreny maji volnost rust nahoru.. Ale nevim jak by se dival na mne manzel, kdybych povesila rajcata do zavesu misto treba muskatu.. leda jake vymysly moje s rostlinkami mi toleruje, kdyz me to bavi..ale na ty rajcata by mi bud rekl, ze nejsme v australii nebo by na mne zavolal bohnice... haha... no ale nekde tajne jednu rostlinku vyzkousim mozna... pokud mi ji nebude lito ---
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 10.2.2010 14:24

Páči sa mi Váš nápad pestovať rajčiny namiesto muškátov, či iných kvetov :-) Však zelené rastliny to sú, kvitnúť kvitnú, takže dá sa povedať, že slúžia aj na ozdobu, aj na úžitok. To je fajn, nie? :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 10.2.2010 14:56
Nemyslím že by rajčata (nebo jiná zelenina) měla nahradit třeba muškáty. Já např. mám zasazená rajčata okolo zídky kde jim svítí slunce na "nohy" až kolem poledne. Pokud bych je zavěsil na zídku, určitě by se jejich kořeny rychleji prohřály a navíc by nebyly v kontaktu z chladnou půdou a vlhkostí z ní vycházející. Mohly by být zdravější a méně náchylné na plíseň. Ovšem rajče pěstované v zemi to určitě nahradit nemůže (přísun živin).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 10.2.2010 15:17

nějak mě to nenadchlo a ještě se s tím párat a přestrkovat pře kýbl, navíc zálivka musí stékat po rostlině a v době plísní... to rajčata milují,nevidím nic na tom mít před vchodem pár rajčat pod přístřeškem, taky je tam semo tamo míváme, ale opačně, to by se na mě dívali...v truhlíku jsem pěstoval okrasné papričky, nevypadají zle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Hana R. - (46) - 82.166 (?), 10.2.2010 18:23

Tak to je tedy dobrýto musím letos vyzkoušet.

Třeba to může řešit i nedostatek místa, nebo jen tak legrácka na okořenění zahrádkářské sezony, která je taaak krátká .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
honzel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 73.130 (?), 10.2.2010 20:57

Už pár roků uvažuju, že na jižní straně zdi, kde asi třetím rokem pěstuji rajčata zasázená dříve v pytlích (dnes ve velkých truhlíkách) zkusím přidat rajčata protinožce, která by naopak rostla z balkónu dolů. Ale myslím, že není vůbec nutné použít metodu z videa, ale snad by stačilo mít nahoře obyčejné nebo spíše větší truhlíky, rajčata vysázet do nich klasicky a nechat spouštět dolů, ne? Vzpomínám si na metodu pana Lebiše (mj. tvůrce těch stejnomenných truhlíků), který kdysi nabízel foliovník o rozměru základny 1mx1m a výšce asi 2 m, kolem dokola byly zavěšené truhlíky ve výšce (z vnitřní strany foliovníku)  a rostliny byly vyvedeny ven a plazily se dolů. Přikládám můj obrázek, který je tedy zatím bez těch uvažovaných protinožců, ale myslím, že by se tím výborně využila ta jižní stěna, protože na začátku léta by si rostliny nepřekážely, protože by ty dolní byly ještě nízko, horní nahoře a pak později by si vlastně pozice, které jsou zdrojem plodů vyměnily - dolní by měly plody nahoře (kde stejně sklízím ze žebříku) a horní by měly plody dole-po ruce.

jižní zeď (září)
jižní zeď (září)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 155.12 (?), 11.2.2010 7:13
Teď ještě k odrůdě. Já bych volil spíše determinantní (keříčkové) odrůdy o menší, max. střední velikosti plodů. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 11.2.2010 7:24
no uvazovala jsem nad tim. ale nakonec, jsem uznala, ze to zkouset nebudu, kdyz uz mit rajcata v kvetinaci, tak alespon kveten nahoru.. A ne jak u Adamsove rodiny--- ta take kvetiny ustrihla dokonce vrch a jeste to do vazy prevratila hlavou dolu... zustanu asi jen v tech mych experimentech, ale veset hlavou dolu rostliny mi nejprijde zadny dobry napad, jak zvysit urodu--- spise jako kuriozita
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika