Rajčata venku do Vánoc?



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 157.239 (?) 
10.10.2018 14:43, zobrazeno: 14712x

Je toto možnécool? Zkusíme, uvidíme- stále jsou svěží... Jisté je, že např. v Kroměříži kvetou bílé šeříky, ledaskde třešně, trnečky, jablůňkylaugh! A co u Vás? SPCH

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 10.10.2018 15:18

Rajčata jsou po smrti víc než měsícwink nekvete nic, protože už je opět suchosad Teda kecám, kvetou podzimní astry. Všechno ostatní uschnulo už dávno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 10.10.2018 15:43

Taky mi kvetou některé mladé jabloně, třešně, švestky - u Brna, ve 400m.n.m....

Rajčata ten jediný ranní mrazík ukončil. Ale i kdyby ne, tak poslední měsíc už moc nedozrávala - mám je otrhaná uvnitř a tam dozrávají o poznání líp.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.21 (?), 10.10.2018 16:06

na chalupě 650 mnm je ve dvoře zbytek a pár kvítků tam je taky. A venku kvetou afrikány. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.103 (?), 19.10.2018 21:10

za 9 dnů rajčata pěkně dozrála


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 20.10.2018 19:21

Z původně 18ti kusů rostlin tří odrůd mi zbývá 11.  6 muselo ustoupit dlouho plánované rekonstrukci zahr. domku, 1 se jevil býti dále neperspektivní-nepřirůstal, málo nakvétal a chytal fialové zbarvenícool. Z těch 11ti jsem dnes sklidil 20kg většinou zelených, ale už velikostně hotových plodů. Doma nad jablíčky ty předchozí výborně docházejí-voní a chutnají suprově! Dole-pod rostl.rajčat vznikl souvislý koberec ptačince-asi jej konečně ochutnám-má prosím někdo z Vás, vážení čtenáři s touto bylinou konzumní zkušenost-receptcheeky? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 121.128 (?), 20.10.2018 19:26

Já ne, ale naše slepice se po něm můžou utlouctlaugh...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 13.11.2018 20:53

k ptačinci - komerčně se nepěstuje, protože po sklizni snese leda přepravu z zahrádky pod oknem do kuchyně. Jinak se kdysi i předpěstovával jako první jarní salátek, protože přestože obsahuje 98% vody, tak zbývající 2% jsou pro jarní "detox" naprostá suprová záležitost.

k rajčatům - lykopen se netvoří pod 13°C a jeho tvorba je optimální až při teplotách nad 16°C. Tedy proto pokud skladujete otrhaná rajčata, tak při teplotě nad 13°C a závěrečné dozrání by mělo být v kuchyni na okně, kde je světlo a od teploty 16°C co nejblíže k 21°C. Zčervenání při teplotě mezi 7°C a 13°C má na svědomí tvorba karotenoidů ale jejich zdroj máme zajištěný mrkví. Takže pokud nejnižší noční teploty klesají pod 7°C a průměrná denní teplota klesá pod 12°C (maximální odpolední pod 15°C), je lepší plody s ukončeným růstem do velikosti otrhat a dozrávat skladováním doma. Přitom nic neriskujete, pokud rostliny necháte i nadále venku až do úplné smrti. Jisté je, že plody byť krátkodobě vystavené teplotě pod 3°C jsou nevhodné k dozrávání doma a je potřeba rozhodnout mezi vyhozením a zpraconáním začínajícím rozvařením (t. nezralé plody jsou pouze pro teplou kuchyni).

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 10.10.2018 16:47

To je reálné v pobřežních oblastech Sicílie z druhé výsadby v září. Já jsem sázel druhá (zdravá) rajčata v srpnu ve vnitrozemí Bulharska. Začátkem listopadu zmrznou a Vánoc se dožijí jen Vilmy v interiéru. Nicméně venkovní rajčata a feferonky zatím rostou skvěle.

Nová rajčata dnes
Nová rajčata dnes
Rajčatový květ, který už nedozraje
Rajčatový květ, který už nedozraje
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 10.10.2018 17:04

Nám je nesejmul první mrazík, ale jediný poletní deštík(plíseň) A tím jsem začala právě uvažovat nad tím, jestli by i u nás byla reálná druhá výsadba? Jen nějak nevím kdy, jak to načasovat? Pokud by jedny sejmula plíseň, že by byly doma v květináčích přichystány sazenice tak, jako je mám v květnu a čekám, kdy bude po zmrzlých. Myslí někdo, že by tohle šlo? Problém bude asi i to, že ta plíseň se v zahradě nejspíš nějakou dobu drží, i kdybych rostliny vyhodila...?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika