Rajčata ve stavebních vědrech



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
mafara - (13) - 93.30 (?) 
1.1.2017 9:53, zobrazeno: 42682x

Dobrý den. Máte někdo zkušenosti s pěstováním rajčat v kulatých stavebních vědrech? Několik let jsem pěstovala rajčata v pytlích, ale vzhledem k tomu, že pytle stavíme mezi zeď a pařeniště a je k nim špatný přístup, protože se hlína v pytlích zčásti rozjede a uzavře tak přísup k rostlinám, chtěla bych pytle nahradit vědry. Potřebuji jich více, tak je mi sympatická jejich cena. Jen u těchto věděr je psáno, že jsou na úklid a nejsou použitelná k potravinářským účelům- Bojím se, aby něco nevylučoval jejich materiál do půdy. Jedná se o kulatá vědra o obsahu 20 litrů. Nejsou na rajčata navíc malá?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 243.114 (?), 1.1.2017 10:06

No nevím, ty kýble strašně smrdí. Asi bych je použila jen jako obal na ty pytle, které jste používali doteď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mafara - (13) - 93.30 (?), 1.1.2017 10:46

Smrdí? Tak to jsem ani nevěděla. Viděla jsem je jen na obrázku a jeden jsme měli při stavbě a při vynášení jsem nic necítila, ale byl starý a možná už vyčuchl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mirkl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 116.118 (?), 1.1.2017 16:56

použít se normálně dají, pokud chcete mít jistotu, můžete je vystlat nějakou folíí, ale je to zbytečné, já je pěstuji v kýblech od barvy cca 40 l ve spodní části je prostor na vodu a knotem vlhčím zeminu kolem kořenů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 141.231 (?), 1.1.2017 17:02

Zaujimam sa o knot ktory pouzivate na vlhcenie korenov. Mozete dat nejake podrobnejsie informacie?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mirkl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 116.118 (?), 1.1.2017 17:28

cca 15cm nade dnem jsem udělal falešné dno z tvrzeného polystyrenu, který jsem na pár místech podložil aby vydržel tíhu zeminy, na dvou místech jsem ho prořízl a protáhl kus starého bavlněného trička jako knot, tak aby konce byly namočené až u dna a vrch knotu byl těsně pod povrchem zeminy, dále jsem v jednom místě postavil plastovou trubku s několika otvory pod polystyrenem, tou jsem doléval vodu do zásobníku, na boku pod polystyrénem jsem vyvrtal dirku pro odtok přebytečné vody.fungovalo to bez problémů, substrát nevysychal, stačilo aspon jednou za týden dolít vodu.Dají se koupit i originál knoty, ty pojmou asi víc vody než bavlněná látka.

samozavlažovací kýbl
samozavlažovací kýbl
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 141.231 (?), 1.1.2017 19:05

Zaujimave riesenie. Vdaka Mirkl, nech sa Vam dari nielen s rajcinami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
paseh - (14) - 92.80 (?), 30.1.2017 13:01

Dobrý den

jako knot se dají využít dámské punčocháče. Vyzkoušeno a funguje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.114 (?), 1.1.2017 17:36

Pokud máte kýble od nějakého primalexu (bílé), tak ty jsou stejné jako na potraviny (s potravinářským atestem - viz obalcentrum.cz), kdežto zednické kalfasy se často vyrábějí z recyklovaných plastů. Jsou dobarvené, smrdí chemikáliemi, vyčichnou až po delším pobytu venku na slunci.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mirkl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 116.118 (?), 1.1.2017 17:57

používám obojí kýble, u těch černých jsem žádný smrad neregistroval, asi záleží jak byly dlouho na skladě ve stavebninách, na pěstování se používají celkem běžně, nemyslím že by byly škodlivé...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika