Rajčata - stříkání



Alexxa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (79) - 214.253 (?) 
20.7.2020 13:31, zobrazeno: 2254x

Hezký dobrý den, především chci poděkovat zde přítomným za radu ohledně postřiku na rajčata. Sice jsem je chtěla bez chemie, ale ještě že jsem dala na Vaše rady a rajčata postříkala(připravek ORTIVA), ptž u nás hodně pršelo, naši obec postihla povoden Sousedé už mají plesnivé plody.

Moje otázka zní, mám ještě postříkat např. Acrobatem, nebo dva postřiky po sobě jdoucí dle příbalového letáku Ortivy stačí?? (od posledního postřiku je to cca 3 týdny).

Rajčata jsou opravdu krásná, mám z nich obrovskou radost Je to moje druhá sezona(loni me je zničila plísen).

děkuji za info a za Váš čas.



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 254.66 (?), 20.7.2020 13:58

Hlídejte si ty hnědé fleky, pokud se začnou šířit tak to chce nějaký kontaktní postřik to myslím je ten Acrobat, jestli jsou to Tornáda tak ti jsou prý odolná říkal Walter. Já někdy vezmu nůžky a ty hnědé konečky ustříhnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1733) - 168.103 (?), 20.7.2020 21:53

254.66: Walter nic takového neříkal. Walter pouze zjistil a popsal svou zkušenost, že Tornáda F1 pěstovaná ve skleníku nejsou náchylná k napadení černí rajčatovou, podle agromanuálu prý nejzávažnější chorobou rychlených rajčat v špatně větraných sklenících a fóliovnících. To ovšem není případ Alexxy. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.132 (?), 21.7.2020 15:52
Je to overene ze tornada su odolnejsie proti cerni? Posledne roky ju mam vzdy v skleniku aj napriek riedkemu sponu a vetraniu. Tento rok mam v skleniku len pedro F1 a cern uz je na par listoch. Inak mam odskusane, ze pedro nepraska v skleniku ako napriklad start f1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1733) - 168.103 (?), 21.7.2020 22:59

A jak si prosím představujete ověření? Mohu popsat jen svou zkušenost. Předpokládám, že kdyby Tornáda nebyla odolná, nejspíš by byla černí napadená také. Letos mi čerň napadla rajčata už koncem června a na 1. snímku je současný stav, odrůdy Big Beef a Supersweet. Na 2. snímku je vpravo rajče napadené černí, vlevo jsou netknutá Tornáda. Na 3. snímku vlevo napadená Tamina, vpravo Tornádo. Musím přiznat, že nejsem zastánce chemie ve skleníku a tak je pro Tornádo schůdná alternativa. Walter




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1733) - 168.103 (?), 21.7.2020 13:01

opravdu pěkná rajčata. Nechci radit, ale zkuste uvážit, zda byste příští sezónu nemohla umístit rajčata až ke zdi (tedy pokud to není zeď severní), pod převis střechy. Nebude na ně (skoro vůbec) pršet a nebezpečí plísně nebude tak hrozivé. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Alexxa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (79) - 214.111 (?), 22.7.2020 11:40

Děkuju, od Vás me to těší :-). Zed je východní a příští rok zkusím dát uplně ke zdi. Děkuju za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika