Rajčata pro sezónu 2015



Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?)
19.11.2014 19:39

To mi připomíná odrůdu Indigo Rose. Chuťově vůbec žádný zázrak, ale esteticky fakt bomba.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 3.11.2014 18:47, zobrazeno: 464170x

Rajčata pro sezónu 2015
Loni 30.10.2013 jsem napsal: „Jak se připravujete na sezónu 2014. Chystáte se pěstovat nějaká nová, zajímavá rajčata? Kde budete objednávat jejich semena. Máte nějaké nápady jak prodloužit pěstební sezónu venkovních rajčat nebo zabránit tvorbě catface u biftekových rajčat?“
Abych se neopakoval, tak přidám jaké plány mám pro příští sezónu já. Jen bych chtěl předeslat, že prvotním mojím zájmem je bavit se pěstováním rajčat (a vším co je s tím spojené) a úroda a konzumace je pro mne příjemným výsledkem této celoroční zábavy. Jen proto mám plno různých odrůd, které by asi často neuspokojily ostatní pěstitele.
V sezóně 2015 mám v úmyslu realizovat:
1.Upustím od pěstování cherry rajčat v kontejnerech, protože nejsem schopen každý den ani jednou za dva dny tato rajčata zalívat. Naopak budu pěstovat vždy dvě sazenice cherry rajčat vedle sebe na jednom vedení (způsob pana Vimona). Základem budou odrůdy: Bibi, Mimi, Datlo, Valdo, Goldkrone, Sweet as Linda a Sungold F1. Budu pěstovat také řadu dalších cherry rajčat, asi jen po jedné nebo dvou rostlinách.
2.V pěstování biftekových rajčat nebudu provádět žádné větší změny, jen některých odrůd budu pěstovat víc a některé nebudu příští rok pěstovat vůbec
3.Na základě poučení z letošní sezóny právě připravuji konstruci, abych mohl nad rajčaty v případě dlouhotrvajících dešťů přetáhnout zakrývací plachtu.
4.Budu pokračovat v pěstování starých českých odrůd v rozsahu, v jakém se mně podaří sehnat semena (zatím mám na cestě tři odrůdy ze zahraničí, z Česka zatím mám také nějaký příslib)
5.Chci si pořídit takovou soukromou genobanku španělských odrůd rajčat a proto se budu plně věnovat semenaření
6.Pochopitelně budu pokračovat s pěstováním dlouhodobě skladovatelných odrůd Pienollo a ramallet.
Tak to jsou ve stručnosti moje plány na příští sezónu. Doufám, že alespoň větší část se mi podaří naplnit.
Těším se na vaše příspěvky.
           Vladimír

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 3.11.2014 20:03

Tak u mne to bude poněkud skromnější než u pana Vladimíra-nicméně zcela jistě více než dostačující, nebo´t zahrádku nemohu nafouknout, bohužel...

Drobnoplodé odrůdy bude zastupovat Black cherry, Bibi,Datlo, Nas´ta Slastěna, Taiko,Goldkrone, Ildi.Asi jen po jednom kusu, nebo´t drobná rajčata moc nejím, pouze manžel.Mám ještě semínka i jiných cherry, bohužel kvůli prostoru na ně asi nedojde.

Z klasiky to budou F1- jako obvykle Start, po novu pořídím všeobecně vychvalované Bejbino, plus nějaké žlu´tasy/ asi Albertovské/.

Bifteková rajčata nebudou chybět, KBX,Cherokee Purple, Zamorano,Gigante Castilla, Negro Almeria, Dvoubarevné,Kosmonaut Volkov.

Z podlouhlých rajčat Corsaro F1,to mi letos velmi chutnalo a také atraktivní Skvrnitý říman.

A nakonec závěsné Tumbling Tom Yellow.Jistě dojde i k nějakým změnám, škoda že nemůže dojít na vše, co bych si přála, tak nějaká semínka budou muset vydržet na další sezony, pokud ještě budou klíčit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 5.11.2014 16:28

Paní Kateřino, 

co tak vyzkoušet Sunold F1, to byste nechtěla?wink

                            Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 5.11.2014 18:54

no jo, vyzkoušet bych chtěla ledascos, jen kam s tím... už sem přesáhla i tak počet odrůd, a to jsem po vypsání seznamu ještě zjistila, že jsem zapomněla ještě na Zlatavu, kterou sem chtěla zkusit, a Tiger Tom, co sem měla te´d 2 roky a spokojenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 96.18 (?), 5.11.2014 18:58

Zlatava je u nas jistou stálicí, chutove dobra, nepraska, vydrzi dlouho a barevne je zajimava a tez velikost je idealni...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 242.34 (?), 6.11.2014 7:35

Letos jsem ji měla poprvé a plánuju i na příští rok, taky nám chutná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 39.19 (?), 20.2.2015 23:34
Zlatava je výborná, ale vyžaduje dobré podmínky pro pěstování, hlavně hodně sluníčka, pak je sladká jako ovoce. Vloni tak nevyzrála a chuťově nebyla 100%centní.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 146.249 (?), 18.11.2014 20:53

A můžu se zeptat, odkud semínka objednáváte? Nebo už jedete jen ze svých zásob?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 96.18 (?), 19.11.2014 19:18

nezkousel pestovat tuto odrudu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 19.11.2014 19:39

To mi připomíná odrůdu Indigo Rose. Chuťově vůbec žádný zázrak, ale esteticky fakt bomba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika