Rajčata pro sezónu 2014



host - 4.7 (?)
15.1.2014 13:03

Vytlacim na laserovej tlaciarni, vystrihnem ako pruzok papiera a oblepim z oboch stran priesvitnou lepiacou paskou. Je to skoro naveky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
            
host - 4.7 (?), 15.1.2014 13:03

Vytlacim na laserovej tlaciarni, vystrihnem ako pruzok papiera a oblepim z oboch stran priesvitnou lepiacou paskou. Je to skoro naveky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 0.186 (?), 15.1.2014 19:41

Já používám fixu, ale takovou, která odolá vnějším vlivům počasí. Stojí sice přes 50Kč, ale popis vydrží min. 5 let. Minulý týden jsem obnovoval nápisy na jabloních a vinné révě sázené v r. 2008 a ještě byla fixa dobře čitelná. Většinou odejde dříve plastová tabulka pokud je z plastu, kerý není odolný slunečnímu záření. Dobré jsou plastové tabulky, které používají elektrikáři na popis kabelů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 5.149 (?), 15.1.2014 23:02

Já používám plastové tabulky na které lepím samolepky odolné povětrnostním podmínkám potištěné laserovou tiskárnou. Na obrázku vlevo jsou dvě tabulky, které visely na rajčatech dvě sezóny, uprostřed je folie s vytištěnými jmény rajčat pro letošní sezónu´, vpravo nahoře jmenovka na zapíchnutí a dole na pověšení (v rámci úspor materiálu poloviční).  

             Mr Big

Jmenovky
Jmenovky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petersak - (29) - 244.12 (?), 17.1.2014 0:12

Laminovanie do fólie sa mi osvedčilo, drží aj 5-6 rokov. Alebo potom kov a ceruzkou popis tiež vydržal sezónu, prípadne hliník a klinec a to prežije všetko. Problém je, že nemám dosť hliníkových plátov a odrody sa aj menia, potom treba vyklepať :) a preryť 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jaro- - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 6.187 (?), 17.1.2014 19:00

Zdravím pestovatelov rajčat. Rád by som poprosil o radu. Mám prepikyrované rajčata, maju okrem klíčnych listov aj dva pravé.Problém je tom, že kličné listy mi schnú a opadavajú. pravé listy sú zatiaľ v poriadku. Rád by som vedel, či je to v poriadku, alebo či im niečo netreba. Raz do týždňa ich polievam Kristalon start, ináč každý druhý deň polievam odstatou vodou.Papriky idú zatial pekne aj s kličnymi listami. Ďakujem Jaro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 17.1.2014 19:26

skúste Previcur

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jaro- - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 6.187 (?), 17.1.2014 19:43

Previcur som nemoholzohnať, v zahradkarstve mi povedali, že je zakázaný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 18.1.2014 8:12

Pamatuji si z minulého roku, že mi děložní lístky u rajčat z výsevů v lednu též zasychaly. To není houbová choroba. Jde spíše o reakci rostliny na nevhodné pěstební podmínky. Výsevy z března a dubna to nedělaly. Previcur na toto nepomůže. Ten je dobrý na uhnívání rostlin od kořenů. Prý existuje nějaká náhrada. Sama ho používám k ošetření klíčících paprik i jiných výsevů.  J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jaro- - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 6.187 (?), 18.1.2014 9:09

Ďakujem p.Jirina, myslíte že mi tie rajčiny nevyhynu? Vlani sa mi stalo to isté a nakoniec s nich boli krásne sadenice, ktoré mali bohatú úrodu. Sadenice papriky striekate s Previcurom, alebo tou náhradou? Jaro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 18.1.2014 9:39

Usycháním spodních listů mi reagují i nařízkovaná rajčata, přikláním se k názoru paní Jiřiny na nevhodné pěstební podmínky. Po zálivce hnojivem a umělým přisvětlením se rostliny začaly lepšit. S hnojivem u tak malých rostlinek pane Jaro ještě počkejte (zvláště po přepikýrování) alespoň 14 dní (je potřeba aby rostlinky obnovily kořenový systém), nebo až uvidíte že se jim daří a nasazují na nové listy.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika