Rajčata pro sezónu 2014



zden1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 181.248 (?)
9.1.2014 11:42

Já jsem letos koupil nějaké odrůdy na ebay.com a amazon.de.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
vemak - (12) - 9.79 (?), 19.1.2014 12:51

od estoncov mi za 7 dní od zaplatenia prišlo: 100 pudov, nastja sladká, sladkaja devočka, čudo sveta, kiš miš krásny, ikra oranžová, black cherry. Budem priesady pestovať prvý krát, takže asi vysadím všetky samená z obavy či sa mi vôbec niečo vzíde, no do záhrady budem vysádzať tak len asi 2-3 korene s každej odrody. Ak by mi vzišlo viac- podarujem priesady, či ešte radšej vymením za nejakú zaujímavú odrodu. Trnava, SR.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 19.1.2014 17:48

tak u mě už je letos rozhodnuto:

Albertovské, Malinowy retro, Start,Tiger Tom, Citrina,Yellow Banana, Taiko,Skvrnitý říman, Dvoubarevné,San Marzano/ Gigant, Vesuvio,Nano/,Costoluto Genovese, Kosmonaut Volkov, Green zebra, Orange Banana, Cuor di Bue, datlové,de Barao, Perun,Zlatý rybíz a keříkové, Tumbling Tom Yellow, Principe Borghese, Hana,Rio Grande.Ještě mám na rozmyšlení asi 3 odrůdy, které ještě možná dám a nejsem rozhodnutá./ asi Yellow Gazi Ribbed/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 174.53 (?), 6.1.2014 21:25

Loni jsme měli dvě rostliny vyloženě mdlých až nechutných rajčat, nevíte někdo, prosím, které z uvedených by to mohlo být?   Stupické polní, Sláva porýní, Start S, Tornádo.    A ještě jeden dotaz - někde v literatuře jsem se dočetla, že ke kořenům rajčat je vhodné zasadit celer, tuším kvůli odběru chloru (?), zkoušeli jsme, ale žádný rozdíl nevidíme. Má někdo nějakou zkušenost s touto nebo jinou doprovodnou rostlinou k rajčatům?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petersak - (29) - 248.16 (?), 7.1.2014 14:35

Presne zeler som skúšal minulú sezónu. Ale začiatkom júla odišla takmer celá záhrada po krupobití. Prežilo mi 6 rastlín paradajok z vyše 30 a všetky pri zelere to vzdali. Kým som ich tak mal, tak nebol vidieť rozdiel. Pravda je, že pre studený máj a jún to bolo celé nejak oneskorené. Aj mňa by zaujímalo, čo je na tom pravdy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 7.1.2014 20:32

V příručce pro BIO zahradu doporučují k rajčatům vysít petržel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 35.211 (?), 31.1.2014 14:12

Také jsem loni vysadila k rajčatům celer. Měla jsem o něco větší úrodu než předloni, rostliny byly mnohem vitálnější a neměla jsem na nich dlouho plíseň, ale to bylo možná i proto, že loni moc nepršelo. V každém případě to rajčatům neuškodilo. Co se týče celeru, tam jsem nepozorovala žádné zlepšení ani zhoršení růstu. Pěstuji rajčata jen pro zobání, a jen odrůdy z nabídky z našich obchodů.  Ada.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 105.132 (?), 31.1.2014 18:05

Ak to zopakujete 100 krat presne vyhodnotite vahu urodenych rajcin, mozeme zacat tomu verit. Na zaklade jednej sezony tazko. Ja som k rajcinam nevysadil nic, nic som v pestovani nemenil, a aj tak to bol iny rok... ina uroda, ina kvalita...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petersak - (29) - 248.16 (?), 9.1.2014 0:36

Po minuloročnej ľadovej apokalypse, keď mi ostali len neznáme odrody, ktoré pestujeme po desaťročia som sa rozhodol, že predsa len rozšírim svoju paletu odrôd. 

Budem vysievať tri staré klasické odrody, ktoré neviem identifikovať. Z toho jeden je typ býčie srdce (mám podozrenie na maďarskú odrodu ökörszív) a dve beefsteakové (nemám poňatia)

Okrem toho cherry:

Amy´s Sugar Gem, Camp Joy (nové), Isis Candy Cherry, God Love (nové), Gardeners Delight (nové), Flamme, Tennessee Yellow (nové - dostal som ako darček :)), Cerise Orange, Ildi, Brown Berry (nové), Black Plum (nové), Black Cherry, Super Snow White, Tomato Berry F1 (nové)

Veľkosťou klasické paradajky:

Sasha Altai, Legend (nové), Kimberly (nové), Heinz H9129 (nové), Dona (nové), Black Zebra, Green Zebra, Amish Gold

Beefsteak:

Brandywine OTV, Anna Russian, Kellogs Breakfast (nové), Elba, Paul Robeson, Black from Tula

Kde som do zátvorky uviedol, že nové, tak tie budem skúšať prvý rok. Musel som rozšíriť sortiment cherry, keďže domácim to začalo extrémne chutiť a vyžadovali si to. Veľkostne bežné sa tiež jedia a chceli ich, ale moja láska k veľkým ich netrápi. Nepáčia sa im, tak mám smolu :D Rovnako sa im neveľmi pozdáva každá farba iná ako červená.

Po minulom roku som sa nadobro vzdal Čierneho princa (Black Prince), ktorého dosť často u nás po trhoch predávajú ako Kumato. Nerástlo a praskalo pokým ho ľad nezničil. Vyradil som Karbon (Carbon), aj keď by som sa k nemu rád vrátil, ale neodložil som si semená. Federle som skúsil prvý a posledný krát. Osvedčila sa Roma, ale ešte som sa nerozhodol či ju vysadím. Skúšal som druhogeneračné semená hybridov Cherolla a Pollicino. Rozdiely boli medzi rastlinami veľké, tak som ich škrtol. Starý rodičia sa držia Stupických, tak ich budú mať, ale ja nie. Zas sadím veľa odrôd a pravdepodobne sa všetky neudržia hoci som ich vyberal pozorne a hľadal referencie. Iné prostredie a podmienky spravia svoje a možno bude zas jedno veľké sklamanie.

Sklamaný som už bol dosť, keď som si nevedel zohnať Sladkaju devochu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 9.1.2014 10:52

Kde sháníte tak velké množství různých odrůd? Tady na foru jsem zatím našla odkaz jen na estonský obchod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
zden1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 181.248 (?), 9.1.2014 11:42

Já jsem letos koupil nějaké odrůdy na ebay.com a amazon.de.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika