Rajčata pro sezónu 2014



Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?)
1.11.2013 17:05

Šejci mě také venku chytli plísen ale úroda byla skvělá, stihla jsem vše otrhat a rostliny zlikvidovat, na nic jiného se plísen nedostala.  Rajčata v kbelících jsem před měsícem co šlo nacpala do skleníku (poloprázdného, lilky i okurky jsou dávno pryč), zbytek zůstal na verandě. Naštěstí tady žádné větší mínusové teploty nebyli, takže vše žije... potřebuju totiž sklízet průběžně na salát a podobně... tak snad to ještě nějakou dobu vydrží smiley

Pěstování v kbelících, pokud se jedná jen o malé množství,  je skvělá věc wink.

31.10.13
31.10.13
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 1.11.2013 10:19

no ja letos mela vetsinu paprik ve skleniku a uroda byla ohromujici. Navic je tam mam dodnes, jen nektere pomrzly, ale vetsina zustala. Zato rajcata pri mrazech kompletne odesla. Pestuji vsak pouze rajcata tyckova, zatim... Minuly rok mi ve skleniku vsechna chytla plisen uz v kvetnu, venku se jim darilo, zvlastni. Letos take prisla, ale to bylo tesne pred mrazy, takze jsem nestrikala. Jak to prosim delate, ze plisen nemate? Je to odrudou nebo cim?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 1.11.2013 10:27

Někdo pravidelně preventivně stříká, někdo má zodpovědné sousedy, od kterých se plíseň nešíří, někdo má izolované porosty bez blízkého zdroje plísně, důležité jsou také nepřehuštěné porosty, místní mikroklima, průběh počasí daného roku, a tak dále. Letos jsem plíseň měl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 1.11.2013 17:05

Šejci mě také venku chytli plísen ale úroda byla skvělá, stihla jsem vše otrhat a rostliny zlikvidovat, na nic jiného se plísen nedostala.  Rajčata v kbelících jsem před měsícem co šlo nacpala do skleníku (poloprázdného, lilky i okurky jsou dávno pryč), zbytek zůstal na verandě. Naštěstí tady žádné větší mínusové teploty nebyli, takže vše žije... potřebuju totiž sklízet průběžně na salát a podobně... tak snad to ještě nějakou dobu vydrží smiley

Pěstování v kbelících, pokud se jedná jen o malé množství,  je skvělá věc wink.

31.10.13
31.10.13
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 5.149 (?), 1.11.2013 18:08

Také počítám s pěstováním rajčat v kbelících od barev 30 litrů- zatím jich mám dvacet (je to vlastně odpad, kterého se malířská firma ráda zbaví). Bohužel skleník nemám. V těch kbelících budu pěstovat hlavně Principe Borghese a různá rajčata z Malorky- všechno s minimální zálivkou. Potřebuji ještě udělat nějakou stříšku, aby mně na ně nepršelo. Jinak lilek byl pro mne jedno velké zklamání, ale nevzdávám to- semen mám dost. Přeji pěkný večer. 

                Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 4.11.2013 9:38

Chtela jsem se vas zeptat, jestli nahodou nekdo nemate pokojova rajcatka, ktera se daji pestovat pres zimu v byte na okne. Kdysi jsme je meli, ale to kdyz ja byla mala. Shanim seminka. Jiste budou ruzne odrudy, ale ja se v tom nevyznam. Mate nekdo neco takoveho nebo aspon vite, kde sehnat seminka?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 4.11.2013 9:36

No tak to se mate, me zmrzlo vse, myslim rajcata, i kdyz byla ve skleniku. Bylo tady asi -4 Ostrava uz 1. rijna. Pak sice bylo 20, ale to uz mi bylo k nicemu. Mela jsem ale asi taky dost smulu. Moje matka ma sklenik o 2 km dal a sklenik ji vydrzel. Me zustaly jen papriky. Tech rajcat je mi lito, protoze jimi krmim syna a z obchodu je jiste brat nebudu. Tak ma bohuzel letos uz smulu, co se da delat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jaro- - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 76.23 (?), 10.11.2013 16:31

Dobry večer, prosim Vás možete mi napísať niekto adresu na tých predajcov s Estónska čo predavajú semienka naparadajky, alebo nejakych inych dobrých predajcov semienok? Ďakujem, Jaro. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 5.149 (?), 11.11.2013 14:27

Na estonském webu nenakupuji, ale protože nikdo z nakupujících nereaguje tak tady je alespoň jejich webová stránka.

                 Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jaro- - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 76.23 (?), 12.11.2013 10:41

Vďaka, a potom od koho nakupujete ak to neni tajomstvo? Vďaka Jaro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.132 (?), 12.11.2013 16:15

priznajte sa. Kto uz zasadil rajciny? Mirek? Mr. Bigg?wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika