Rajčata pro sezónu 2014



mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?)
2.5.2014 18:04

no to jsou teda odvážlivci, takovou vraždu bych teda neudelal, tim spis, že predpovedi nejsou idealni a teplota ve 2m je jeste mirnejsi oproti te u zeme

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 2.5.2014 17:50

Hezká zahrádečkayes, já zrovinka řešil zda schovat či neschovat přísady před bouřkou, ale naštěstí nás to asi minulo. Venku na zahradě mám stále jen těch pár keříčkových odrůd, ale někteří už mají venku i tyčkové s tím že zmrzlí nebudou. Rajčata ze semen z loňských spadených plodů už vylezla ze země i venku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 5.149 (?), 2.5.2014 18:03

U náus nad přehradou se to začíná černat, tak asi opravdu něco přijde. Na zahradě toho mám asi tak padesát kusů, z toho třicet v kbelících 10 litrů a 30 litrů. Pro případ, že by padaly kroupy jsem nad ně dal rámy s drátěnými oky á 4 cm a na to staré záclony. Mám tam všechno tyčkové, ale zatím jsou tak do 30 cm a nemám k nim žádné kolíky ani jiné vedení. Víceméně mám již vysazeny všechna cherry rajčata- patnáct odrůd, deset sazenic amerických bifteků, deset španělských biftekových rajčat, sedm krajových odrůd Ramallet, Principe Borghese, Piennolo del Vesuvio, RAF a RAF Negro.

             Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 38.5 (?), 3.5.2014 10:15

Já tedy nevím jak u vás, ale u nás (Vysočina) to byl včera masakr! To jsem ještě neviděla. Já rajčata venku naštěstí ještě nemám, pouze klasiku jako saláty, kedlubny atd. Ani se mi nechce jít podívat, jak to na zahrádce vypadá...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 3.5.2014 10:47

U nás včera ani kapka, ani krupka. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 2.5.2014 18:04

no to jsou teda odvážlivci, takovou vraždu bych teda neudelal, tim spis, že predpovedi nejsou idealni a teplota ve 2m je jeste mirnejsi oproti te u zeme

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 5.149 (?), 2.5.2014 18:43

Tak zas tak velká odvaha to není, Jednak pro Brno hlásí nejnižší noční teploty z neděle na pondělí 4 °C, potom opět oteplení. Pro případ nižších teplot jsem schopen všechny kbelíky přenést do boudy a rajčata vysazená v půdě dobře zakrýt. Teď jsou v tunelech pod netexem, na to by přišla folie a třeba i nějaký textil, např. celtovina. Ve dne vypadají teploty přijatelně.

                   Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 5.149 (?), 3.5.2014 19:31

Tak žádná voda nepřišla. Předpovědi teploty na příští dny poněkud opravili a noční minimum bude podle nich 3 °C. Možná zítra to ještě sníží a skutečnost může být ještě horší a tak mně nezbývá nic jiného než se zítra stavit stavit na zahradě a udělat nějaká opatření (zakrytí případně uklizení do boudy). Moc se mně nechce, ale co se dá dělat.

                     Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 3.5.2014 23:24

Raději jsem už dnes provedl preventivní opatření pro případ příchodu mrazíků, papriky a přísadu pro venkovní výsadbu jsem odnesl domů a ve skleníkách natáhl netkanou.  Aktuální teplota 2,5°C. Na zítra raději ještě přitopím.

Fóliák ve skleníku :-)
Fóliák ve skleníku :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 3.5.2014 23:31

Tak to je velmi málo, já mám nyní ve skleníku o rovných 10 více, venku u baráku 11,7°C. Hlavně ať to dobře dopadne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 3.5.2014 23:38
Tak to bych šla zatopit už teď hned, do rána, podle zkušeností, teplota klesne ještě tak o tři, čtyři stupně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika