Rajčata pro rok 2020



Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?)
23.8.2020 9:17

Ano, to je přesně to, co se snažím zjistit: zda to bude na tu plíseň stačit. O zastavení plísně asi nemůže být řeč, doufám jen v její zpomalení, tedy jejího šíření v rostlině, tedy v záchranu větší úrody. Jde o to, že každý den je dobrý. Ale aplikace Kristalonu a jiných hnojiv je poněkud jiná.

Milan HP

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 23.8.2020 9:11

A proč nechceš odpovědět na mou otázku? Pomohl bys mi tím třeba najít logický lápsus.

Tohle zní jakože Ti docházejí faktické argumenty. Ty toho víš mnohem víc než kdokoliv jiný, ale zdá se mi, že máš všechno pro sebe tak nějak uzavřený: přes tohle vlak nejede. Možná nejede, ale já to přeci jen ověřím. Zkoušel jsi to někdy? Kdyby ano a ono to nefungovalo, tak stačí mi to říct a protože Ti docela věřím, nechal bych toho. Zatím nevím o nikom, kdo by to zkusil.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.171 (?), 23.8.2020 13:24

Jestliže někdo tvrdí, že zná lék na nějakou nemoc, tak on musí dokázat, že ten lék funguje. Nemůže chtít po ostatních, aby mu dokázali, že ten jeho lék nefunguje. A dokázat, že měděný drátek funguje není problém diskuzní, případně argumentační, ale je potřeba to ověřit a dokázat. Není to vynález český, ale občas se na internetu ve světě objeví někdo, kdo tvrdí že to funguje a to je vše. Motiv jeho chování mně není jasný, možná se chce zviditelnit. Ano, jeden rok jsem také napichoval rajčata Start F1 měděným drátkem, ale výsledek byl nulový. Nechal jsem toho proto, že jsem si uvědomil, že výsledek je v mých podmínkách zahrádkáře neověřitelný a kdyby i nějaký náznak byl, tak je to nepublikovatelné, protože i dvě rajčata vedle sebe se mohou chovat různě. Klidně zkoušej, ale nic neověříš. Jinak jsem tím, že nebudu diskutovat chtěl říct, že teoretické diskuze o nemocích rajčat jsou zbytečné, my zahrádkáři bychom tuto oblast měli přenechat profesionálům a věřit jim.

           Vladimír

PS.: Když začala koronavirová epidemie, tak jsem si každý den ráno dal frťana. Opravdu jsem tu nemoc nedostal, ale netvrdím, že příčinou toho je ten raní frťan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 24.8.2020 21:20

Díky, Vladimíre.

Zkoušel's to a nefungovalo to. To mi stačí, i když ten pokus už teď nepřeruším a o výsledcích budu informovat.

Jen mne mrzí, že si myslíš, že to dělám proto, abych se zviditelnil, případně dokonce zbohatl. Já jen rád sdílím zážitky se svým koníčkem s ostatními. Ono jim to může být užitečné, aby neopakovali mé omyly. A taky se nesnažím nic dokázat či prokázat, to nechám vědcům. Chci jen zachránit, co se dá, ze své úrody.

Měj se.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.31 (?), 23.8.2020 8:13

Jak sám uvádíte "stopová množství se roznesou po rostlině". Myslím, že to bude ten hlavní problém proč to nemůže fungovat. Stopová množství mědi obsahuje i Kristalon a plíseň bramborovou určitě nezastaví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 23.8.2020 9:17

Ano, to je přesně to, co se snažím zjistit: zda to bude na tu plíseň stačit. O zastavení plísně asi nemůže být řeč, doufám jen v její zpomalení, tedy jejího šíření v rostlině, tedy v záchranu větší úrody. Jde o to, že každý den je dobrý. Ale aplikace Kristalonu a jiných hnojiv je poněkud jiná.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.38 (?), 23.8.2020 8:57

Dobrý den. Pane Milane, zapíchnutý měděný drátek v rostlině rajčete není záležitostí nějakých 10. roků, ale byly o něm debaty už za minulého režimu. Nakonec se toho ujali fyťáci z výzkumáku v Olomouci, které jsem osobně všechny znal. Výsledek byl takový, že se neprokázalo vůbec nic, ničemu to nebránilo. Vyšel o tom tehdy i článek v zahrádkářském časopisu. Pamatuju si to velmi dobře. Jeho autor byl přítomen i na letošní Flóře v Olomouci, která zrovna dnes končí. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 23.8.2020 9:26

Díky. Nemáte náhodou nějaký kontakt nebo odkaz na ten článek, případně jeho název? Dohledal bych si to.

Vařím z vody, takže jakákoliv informace by mi moc pomohla. Ale jsem k tomu také skeptický. Nejsem přesvědčen, že jsem objevil Ameriku.indecision

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.38 (?), 23.8.2020 10:18

Dobrý den. To opravdu nemám, píšu o době před rokem 1989. Vyšlo to v Zahrádkáři, takže možno hledat v něm. Ještě napíšu svůj názor. Kdyby to bylo tak prosté, jak celá řada návodů na webu radí, tak by firmy nemusely vynakládat obrovské částky na vývoj nových pesticidů. Vzpomínám na jednu přednášku, kdy byla prezentována firma, která vyvíjela přípravek na rez obilnou. Každý rok testovala víc jak 100000 rostlinek a trvalo to 11 roků, než byl přípravek předložen k uznání.  Ale amatérské nadšení je jistě dobrá věc, tomu rozumím. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 24.8.2020 21:10

Stanislawe, to, čím trpím já, není ani tak amatérské nadšení, ale snaha něco udělat, když se známky plísně objeví a já nechci stříkat. Mnozí tady to nestříkání považují za pošetilost, ale to mi nevadí.

Ano, je to nelogické v dnešním světě byznisu, že by někdo s takovým řešením už oficiálně nevyrukoval, kdyby existovalo. I když mne napadá, že možná ten obrovský kšeft s postřiky může blokovat jednoduchá řešení, třeba na bázi toho, že jsou málo účinná. Podobné už se myslím někdy někde stalo. Ale tonoucí se stébla chytá, tak zkouším, co se dá.

Paradoxní je, že u postižené rostliny i přes opakovaný déšť nedošlo k rozvíjení plísně směrem nahoru. Možná víc pomohla ta francovka, ale rostlina nad drátky má čisté stonky i vijany a sklízím z ní zdravé plody. Vím, není prokazatelné, co tenhle stav způsobilo, ale je to fakt. A těm já věřím nejvíc.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.149 (?), 10.6.2020 13:06

Dobrý nápad! Zkusím příští rok také + topný kabel pro noci s mrazem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika