Rajčata pro rok 2020



Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 196.73 (?)
27.4.2020 6:39

Vladimíre, perfektný nápad s tým balením. pevne verím, že rastlinky prídu v poriadku. Ja si označujem odrody na všetk možný plast nezmazávacou centrofixkou hneď pri presádzaní, aby som nezabudla..

 Eva T

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 60.212 (?), 27.4.2020 3:27

Já budu Petrovi dnes ráno posílat čtyři sazenice poštou. S balením jsem měl trochu problémy, ale doufám, že pošta bude pracovat dobře, a že je dostane nejpozději ve čtvrtek. Rozšířený víkend by pro ně byl asi hrob.Nejlepší by asi bylo zavézt mu je osobně, ale přeci jenom cesta z Brna vlakem někam k Mostu by s protáhla. Také pěstuji na spirálách, ale zavěšených na konstrukci, podobně jako když někdo pěstuje na provázcích. Spirály si dělám sám z drátu. Mám plastové cedulky na které lepím jména vytisklá laserovou tiskárnou na samolepky odolné vůči vodě a slunci. Tyto věším na konstrukci tam kde je pověšená i spirála.

           Vladimír

Balení rajčat
Balení rajčat
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 196.73 (?), 27.4.2020 6:39

Vladimíre, perfektný nápad s tým balením. pevne verím, že rastlinky prídu v poriadku. Ja si označujem odrody na všetk možný plast nezmazávacou centrofixkou hneď pri presádzaní, aby som nezabudla..

 Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.188 (?), 29.4.2020 14:35

Tak transport těch rajčat se nepovedl. Jak se s tím balíkem na poště a při přepravě házelo a točilo, tak kelímek s hlínou ve svislé poloze spadl na sazenice a polámal je. Tři ze čtyř.  Škoda. Poučení pro příště. sad

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.212 (?), 3.5.2020 16:35

Včera mně převezl syn autem na zahradu 60 ks sazenic rajčat. Jsou to většinou cherry rajčata a ta bych chtěl dát do země okolo 10. května. Uvidím, jak se mně povede připravit záhon a také konstruci na zavěšení spirál. Zbylých asi 70 sazenic budu asi muset odtahat v rukách v MHD.sad

           Vladimír

Sazenice rajčat
Sazenice rajčat
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 39.19 (?), 3.5.2020 21:23

Taky bych potřeboval už rajčata vysadit ven. Rostliny mám už moc velké a musím je skoro každý den zalít, květináče jsou jim už malé. Zvažuji výsadbu příští vídend 9.-10. května, to sice není po zmrzlých, ale kdyby byla dobrá předpověď, tak bych to risknul. Lokalita 20 km na jich od Brna.

Kdy vy se chystáte vysázet rajčata?



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.140 (?), 14.5.2020 16:52

Včera jsem připravil záhon na rajčata (včetně poloautomatického zalévání), dnes zapršelo a v neděli to zasadím. smiley

           Vladimír

Záhon na tyčková rajčata
Záhon na tyčková rajčata
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
VASEK5 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (198) - 33.10 (?), 14.5.2020 21:52

Rad bych se zeptal jake odrudy budete vysazavat a jak mate vysoke pripravene  sazenice vasek 5

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.44 (?), 15.5.2020 11:13

Sazenice na fotce jsou cca 30-35 cm vysoké. mám jako obvykle těch 30-35 cm vysoké. Mám je teď trvale na balkóně. Dalších cca 60 sazenic mám už na zahradě, víc jak týden jsou strčené v pařeništi. Jak jsou vysoké nevím, ale asi to bude stejné. Sazenice z posledního výsevu mám za oknem a také už dorostly do přibližně stejné velikosti. Pokud jde o odrůdy tak se pokusím alespoň některé uvést. Mám asi 20 španělských biftekových odrůd nad 250 g, červené a růžové (např. Rosa de Barbastro, Salobre, Negrilo Almaguera, atd.), velká srdce (Alice, Fresa, Orange Russian 117, Brad´s Black Heart, atd.), rajčata pro dlouhodobé skladování (Ramallet Bombeta, Pienollo del Vesuvio, atd.), rajčata na omáčky a protlaky (Opalka, Heidi, Marzano Fire,..atd.), nějaká česká a s českými nějak spojená Start F1 (moje nejoblíbenější), Stupické, Datlo, Jahodo, Tamina, Mikado. Potom nová šlechtění od Freda Hempela (Aristan seeds) většinou rajčata koktejlové velikosti (25-40 g)- např, Agi Red F1 Blush, atd.,něco z Kanady od Karen Olivier (Karma Pink, Karma Purple multiflora, Tundra, atd.), pár Kumato F2 a také takové pel mel od všeho (cherry a kráječe). Omlouvám se, líp to napsat nešlo. U těchodrůd, které se mně osvědčily si semena udržuji sám (.s výjimkou hybridů).

           Vladimír

Sazenice
Sazenice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?), 15.5.2020 20:03

Vladimíre, můžete ještě prosím napsat, kdy jste je sel a jakou měly péči? Já dávala březnové výsevy 9.3., což se ukazuje moc brzo, protože teď už všechny kvetou. To mi trochu dělá starosti, protože je mám buď ve studeném pařníku nebo jen venku v květináči (když hrozí vysloveně mrazík, přenesu je do garáže) a vzpomínám, že jsem tady myslím od Vás četla, že pokud zažívají květy pravidelně teploty nižší než 7°C, což ty moje teda zažívají, tak se pyl stane sterilní. Máte s tím osobní zkušenost, že z těch květů fakt nic není?

Díky, Elen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.92 (?), 16.5.2020 17:00

Já jsem o tom psal v souvislosti s pěstováním rajčat ve studeném pařeništi v době konec března a začátek dubna. Venku byly velmi nízké teploty, v tom pařeništi cca o pět stupňů vvce a sazenice, které měly už nasazené květy je tam shodily. Z již opylených květů se normálně vyvinuly plody. Pátral jsem proč a dočetl jsem se toto:"Tomatové ovoce nestanoví, dokud jsou teploty v noci nad 55 ° F po dobu nejméně dvou po sobě jdoucích nocí ". To znamená, že je pogtřeba, aby v noci byla telota nad 11 °C. Já jsem měl vždy skoro celou noc chladněji. Je otázkou, jak dlouho musí být takové chladno, aby se stal pyl lepivý případně sterilní. Myslím si, že když teplota na nějakou hodinu klesne pod tuto hranici nemuselo by to být devastující. Jistě mne bude zajímat, jak jste s těmi rajčaty dopadla a držím palce ať se ty květy podaří dopěstovat na krásné ovoce.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika