Rajčata - plíseň?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 216.134 (?) 
26.5.2019 15:09

Ty listy jsou spálené od UV záření, mám to každý rok taky tak, protože si předpěstovávám rostliny doma za oknem a sklo odfiltrovává UV záření, nevím na kolik procent ale je to tak, takže nic stím nedělejte a jak rajčata porostou tak budou v pohodě poněvadž porostou už na plném slunci, mnoho zdaru!

Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Onfrapal - (38) - 120.40 (?), 26.5.2019 23:09

To jsou odpovědi co jsem potřeboval!

Jakožto začátečník na rajčata byť mám přečtené co jak mám dělat a doufám, že jsem dělal správně, mě nikde neinformovalo, že sluneční svit může takto "uškodit".Všude jen plaší s plísní a rúznými potvory a proto s každou tečkou panikařím. Škoda jen, že jsem je k tomu ještě zatížil chemikálií, protože jsem nevěděl. Inu chybama se člověk učí. A když se nezadaří letos příští rok vyzkouším určitě znovu.

Myslím že tyto informace ocení i další co také začínají a UV světlo a změna (výkyvy) venkovních teplot je nenapadla v úvahu a hned to hrotí stejně jako já.

Ještě bych se zeptal, protože rajčata dostala "na prdel" mám je nečím přihnojit,  nebo je mám zatím nechat? Půda je říznutá zakoupeným kompostem (110l na cca 4,5m2) a rajčata jsou vysazená cca 2 neděle. 

Díky za info.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 27.5.2019 5:22

Než pohnojíte-přehnojíte?-jakou půdu mají Vaše rajčata k dispozici-struktura, předchozí zásobení živinami? Jaký je spon-rozteč-vzdálenost mezi rostlinami? Jak je pozemek osvětlen?...SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 59.105 (?), 27.5.2019 6:39

Ja by som zatiaľ určite nehnojila, nechajte ich, než sa prispôsobia a rozrastie sa koreňový systém, doteraz v tých studených nociach na to nemali veľa príležitosti.  Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 27.5.2019 7:47

Viděl jsem první příspěvek ze 24.4. 19. Teď je aktuální raná či letní plíseň - septorióza, alternáriová skvrnitost. Určitě to tu někdo psal. K potížím Onfrapal: Zrovna včera jsem fotil, ale nechal jsem foťák na zahradě - je to od sluníčka. Neotužené, doma pěstované rostliny, lehce podvyživené, obyčejně za novými okny z dvojskel. Vedle nich rostliny od zahradníka, pěstované pod sklem, v substrátu, jsou naprosto v pohodě. I když šly rovnou ze skleníku ven. Sonet jich má víc, Pedro ne tolik. I když "moje" rostliny stály asi čtyři dny venku, v místě s putujícím stínem, jak jsem je dal na místo, už se to objevilo. A nebylo sice deštivo, ale mraky se honí celé dny. Třeba je ta odlišnost v citlivosti i ve stavbě listu, jeho "dužnatosti", počtu chloupků, ve hnojení, vzdálenosti od okna??? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika