Rajčata - plíseň



host - 248.100 (?)
4.6.2020 22:17

Kuky, díky za info. Zatím mám nějaké zásoby, tak pak uvidíme, ale štve mne, že mi vždycky zruší to, co se mi osvědčilo, Discus taky,,,   Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
Alexxa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (79) - 214.206 (?), 3.6.2020 9:34, zobrazeno: 16070x

Hezký dobrý den, loni jsem poprvé pestovala rajčata, něco jsme sklidili a pak vše zničila plísen. Rajčata mám v pytlích otoč a sázej. Prosím pěkně čím rajčata stříkate, aby je nezničila plisen??? Moc děkuju zkušeným za odpověd a za Váš čas.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 25.216 (?), 3.6.2020 15:32

Například Acrobat nebo Ortiva. Pokud je chcete mít trochu BIO, tak měďnatý Champion. Hlavně se musí stříkat preventivně, a to od začátku července.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Alexxa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (79) - 25.43 (?), 3.6.2020 20:21

Moc vam dekuji za info, ten bio pripravek zakoupim. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.2 (?), 3.6.2020 20:53

a kolko postrekov vlastne treba?od zaciatku cervence sa mi to zda nejak skoro ved to bude sama chcemia a prehanadlo po konzumacii

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.100 (?), 3.6.2020 22:40

Osobně stříkám Acrobatem rajčata společně s brambory (když brambory "zavírají řádky"), loni to bylo 6.6. Pak ještě jednou, asi tak kolem 10.-15.7. Víc ne, stačí to, protože Acrobat je systémový a určitý čas chrání i nově narůstající přírůstky. Bohužel bude 31.7.2020 končit jeho prodej pro neprofesionály sad.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 186.2 (?), 4.6.2020 13:35

Na rajčata tvrdou chemii nedávám, protože často (jako letos) jdou sazenice do půdy již s malými rajčátky. U postřiků nesleduji ochranné lhůty (OL), ale MRL (Maximum Residue Levels) jsou maximální legální limity (hladiny) reziduí, které jsou zpravidla v řádu měsíců. Měď je povolena jako "bio" a stojí na ní, jak jsem aspoň viděl v jižní Itálii ochrana rajčat (pole jsou tam modrásmiley), na druhou stranu je to toxický kov, špatně se z plodů umývá a působí fytotoxicky - zpomaluje zrání až o 14 dní. Zkouším tedy kombinaci bio - Polyversum, Alginure, Vitisan případně Kumulus. Zda a jak moc to funguje Vám neřeknu, protože nemám srovnávací neošetřenou plochu a když je špatný rok, měl jsem rajčata napadená už v červenci, když je dobrý, vydrží do prosince (ve skleníku, hlavně se nesmí za deště zavírat...).

Daník

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 25.216 (?), 4.6.2020 19:43

Lído, já si myslím, že dochází k razantnímu omezení používání mancozebu (součást Acrobatu, Ridomilu, jednosložkové Dithane atd., přípravků je moc). V Registru přípravků na ochranu rostlin většina přípraků obsahujících mancozeb končí 7/2020 nebo 01/2021. Malá i velká balení. Jestli budou nové registrace? Asi ne. V révě používám proti peronospoře dvousložkový přípravek Orvego (eshop). Jedna složka (ametoctradin) je nová, ekologicky přijatelná, účinná, a zatím na ni nevznikla rezistence. Ametoctradin se i u nás používá proti plísni bramboru v bramborách, ale v jiných přípravcích. Orvego má vě světě registraci do mnoha plodin: Brambory, rajčata, okurky, další zelenina, květiny... Trochu jsem pátral na internetu, a když to zprůměruju (ochranné lhůty, četnost postřiků... se vrůzných zemí liší), tak brambory (plíseň bramboru): 3 - 4x za sezónu po 5 - 12 dnech, OL 7 dnů. Rajčata (plíseň bramboru na rajčatech): 3 - 4x za sezónu po 12 dnech, OL 1 den, okurka (plíseň okurky): jako rajčata. Vždy 8 ml/10 l vody. Raději s ničím nemíchat a postřik hned spotřebovat. Myslím, že na brambory (a révu) to je super postřik. Používat hlavně preventivně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.100 (?), 4.6.2020 22:17

Kuky, díky za info. Zatím mám nějaké zásoby, tak pak uvidíme, ale štve mne, že mi vždycky zruší to, co se mi osvědčilo, Discus taky,,,   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?), 5.6.2020 6:02

Mě loni fungoval Dithane, ale také to mohlo být suchým počasím. Určitě je důležité to odchytit předem nebo hned na začátku. Stříkal jsem jednou minimální dávku už v červnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 133.224 (?), 5.6.2020 7:23

Loni mi fungovala rajčata bez postřiků, záleží na počasí a sousedech. Naštěstí nikdo z nich nepěstuje ani rajčata, ani brambory.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika