Rajčata na sušení



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 121.76 (?) 
11.1.2017 9:33, zobrazeno: 14315x

Dobrý den,

poradili by jste mi prosím nejvhodnější odrůdu rajčat na sušení? Pěstování by probíhalo venku na odpoledně sluné místo a ve velkých kbelících.

Děkuji 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 11.1.2017 9:38

San Marzano.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 228.74 (?), 11.1.2017 22:48

Loni jsem je pěstovala a nedoporučila bych je ani nepříteli. Pozdní, nezdravá, chuť mizerná i na poměry rajčat ke zpracování. Jsem ochotná věřit, že pod Vesuvem tahle odrůda funguje, ale za Prahou ne.

Letos budu pěstovat pastovou Opalku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 12.1.2017 7:52

Já bych k tomu San Marzanu nebyla tak tvrdá, musí se to s ním umět. Je to rozmazlený škodolibý Ital, který si navíc velmi libuje v nekroze plodů. Já suším každoročně velké množství rajčat a hlavní odrůdou je právě San Marzano. Šlechtím si svoje rajčě, které je uvyklé na moje podmínky tím, že každoročně vyberu semínka z nejpovedenějších plodů. Nutností je postřik vápníkem na list a velmi slunné stanoviště. Pozdní dozrávání řeším velmi brzkým výsevem. Vynikající odrůdou na sušení je Scatolone, tohle rajče vydrží všechny rozmary počasí, je duté, takže sušení je velmi snadné. Nevím ovšem, zda by mu vyhovovalo pěstování v nádobách.

Scatolone
Scatolone
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 12.1.2017 9:10

O tom nemůže být sporu, že na sušení se nejlépe hodí rajčata typu San Marzano.  Nemusí to býl přímo San Marzano, ale takový typ rajčat. K nim bych přidal rajčata typu Pollicino, která jsou sice menší, ale o to lépe se suší a mají sytější červenou barvu, takže i sušená lépe vypadají oproti světlejšínu San Marzanu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 17.210 (?), 11.1.2017 11:27

Najlepsie sa sisia huste cervene duziny na supke po vybrati tekutej (priesvitnej hmoty) okolo semien plnej vody. Tekutu cast mozete pouzit na pripravu stavy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 89.153 (?), 27.1.2017 10:30

Já suším šejky, jsou dužnaté, vhodné i na kečupy. Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 99.36 (?), 17.2.2017 13:27

Mám tyčové Tornáda, pěstují na zahradě u plotu na jižní straně (jih Moravy, 340 m n.m.). V roce 2014 bylo na konci sezóny deštivo, cca 5 koleček šlo do kompostu. V roce 2015 jsem jich hafo nasušil, napřed spařit, poté oloupat - suším na sluncí na rámech se síťovinou do oken proti hmyzu, případně dosuším v sušičce. Na konci sezóny jsem co zbyla dal do bečky z hruškami. Jak pálenka, tak i sušené perfektní. Vloni jsem nesušil (zbyla zásoba z roku 2015), ale cca 150 kg šlo do bečky na vypálení... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 93.30 (?), 17.2.2017 18:10

Rajčata na pálení? To slyším poprvé. To není žádný výpad proti Vám, jen jsem netušila, že to jde. Jak to chutná? Co z toho vznikneM Připomíná to nějak pálenku z ovoce?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 99.36 (?), 18.2.2017 14:47

Samotné rajská jsem nepálil, vždy ve směsi. Když to bylo poprvé (2015), protože byl zlý rok, tak jsem do beček dal vše, co dala zahrada: hrušky, jablka, fíky, rajská, maliny, ostružiny, jahody, rakytník, moruše, rybíz, srstky, jeřáb. Pochopitelně rybízu, malin, jahod atd. do beček nešli kýble, ale jen pár kilogramů, cca 2 až 8 kg od každého, podle toho, co zbylo a mrazák či sousedí nepobrali. 180 kg kvasu, 24 litrů 53% vypáleno. A jak to chutná? Mě i kamarádům chutná, velkým problémem je to, že rychle ubývá..... Vloni jen hrušky, rajské a dva kýble jablek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika