Rajčata na balkoně uvadají



Stránky: 1,  2   
host - 145.224 (?) 
19.5.2019 13:31, zobrazeno: 3928x

Dobrý den. Mám zakoupeno 6 sazenic rajčat tyčových cherry. 

3 jsou z jiného obchodu. Sadil jsem večer na Žofii. Rajčatový substrát. Na spodku kameny a na kamenech kravský hnůj. Sazenice a jejich kořeny se hnoje nedotýkají. Zálivka pravidelná. 

Mám pocit. Že jakmile začne svítí slunce. Tak okamžitě rajčata vadnou. Stonky a listy povislé a měkké. Přikládám fotografie. Sazenice byly před výsadbou aklimatizované. 

Další tři sazenice mám ve stínu a svítí na ně jen pár hodin a ty prospívají. Je to ale jiná odrůda, než ty na parapetě.

Mám je nechat na parapetě venku, nebo je schovat a čekat. Nebo vyhodit. Nevím, jestli na těch stonkách není plíseň bramborová? Přikládám fotografie.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 145.224 (?), 19.5.2019 13:35

Další


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 19.5.2019 13:48

Trochu je přistiňte, než si zvyknou. Fakt miluju "zahrádkáře" kteří při prvním zvadlém lístku hned zlikvidují celý záhon a nemají základní ponětí o růstu rostlin. Plíseň v květnu je trochu sci-fi ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 19.5.2019 13:53

Rajčata se normálně vzchopí, jak je psáno přede mnou. Ale popravdě, to na stonkách jako plíseň fakt vypadá, ale možná jsou ty stonky jen nějaké zhmožděné? Nějak si neumím s tímto způsobem pěstování představit, jak budete kontrolovat množství vody a co když přijde bouřka a bude slejvák z boku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 145.224 (?), 19.5.2019 14:26
Lidi. Já pěstuji na balkoně druhým rokem teprve. Nemám žádné zkušenosti. V loni jsem měl keříčková rajčata a papriky. Na stejném místě jako teď a to na parapetě. A sklízel jsem až do listopadu. Tohle vidím poprvé u rajčat. Další fotky. Díky za rady :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 145.224 (?), 19.5.2019 14:28
Nevím co to je. A proto se ptám 😀

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.151 (?), 19.5.2019 16:01

Vypadá to na fusariové nebo bakteriální vadnutí. Píše se o tom takto:

Kořeny napadených rostlin hnědnou a na příčných řezech kořenových krčků a lodyh je zřetelné rezavé až černé zbarvení svazků cévních. Následkem ucpávání svazků cévních rostliny ztrácejí turgor a vadnou, zprvu jen při východu slunce a nebo za vyšších teplot.

Pokud máte tento problém u rajčat od různých prodejců, tak je to asi problém Vašeho substrátu. Pokud jen od jednoho prodejce, tak jste si tu nemoc donesl domů od něj. Substrát v každém případě vyhodit, dále nepoužívat ani si ho nedávat na zahradu. Zahrada by se mohla zamořit a těžko byste se této nemoci zbavoval.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 19.5.2019 16:25

Kořenové krčky sice nevidíme, ale u mne takto vypadá plíseň bramborová. Tohle tedy není můj obrázek, jen, že se s ním ztotožňuju.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.211 (?), 19.5.2019 16:53

Myslíte, že je možnost rozšíření i na papriky, které mám vedle? Podle me je to plíseň, ale vím o tom prd. Nevím kdo by poradil. Sazenice rejčat mám z obi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.175 (?), 19.5.2019 17:36

Plíseň bramborová asi ne, protože vrcholky rostlin při plísni bramborové takto nikdy nevypadaly (pokud se ještě pamatuji). Ale je to jedno, žadatel se už nějak rozhodl, vlastně on má nejvíce informací o stavu těch rajčat.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika