Rajčata - mšice?



Stránky: 1,  2   
Onfrapal - (38) - 120.40 (?) 
20.4.2020 17:08, zobrazeno: 5483x

Dobrý den všem. 

Prosím vás zkušené, myslel jsem že rajčata mají mšice odpuzovat, nebo ne? Přikládám dvě fotografie s pochybným rajcetem co jsem dnes objevil mezi asi sty rajčaty, hned vedle mám i papriky ale ty jsou zatím ok. Jedno rajče okupují mšice a ještě nějaké malé žluté potvory které jsem měl i na čili paprikach přes zimu. Víte někdo co to je? Měl jste někdo mšice na rajčatech? Docela mě to zarazilo. A doufám že se brzy neobjeví i na paprikach co byli hned vedle. 



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 227.97 (?), 24.4.2020 14:39

Dobrý den, 

jsem na tom stejně. Ve skleníku byl zimní salát, který napadly mšice. Nyní tam mám rajčata a okurky a mšice řádí dál. Nevím, jak na ně. Papriky tam nemohu nasadit, až si s nimi nějak poradím. Chemie ne, tak snad tabákový výluh, jestli to bude stačit. Uvítám akždou radu. Děkuji. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 67.249 (?), 24.4.2020 17:23

Dobrý den. Dravé vosičky z Biocontu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 25.216 (?), 24.4.2020 18:40

Říkáte chemii ne, ale já Vám nastíním svoji verzi, a to chemickou. Přepokládám, že okurky ani rajčata ještě nesklízíte a ani brzy sklízet nebudete. Takže bych provedl ihned razantní zásah proti mšicím třeba Decisem nebo Mospilanem. Několikrát cca po týdnu. A třeba bych použil i oba přípravky nastřídačku. A ošetřil bych i sadbu paprik. Oba přípravky mají několikadenní ochranné lhůty, takže není co řešit. Jinak se budete crcat s výluhy z tabáku atd...,  a pak někdy v červnu, v době sklizně, budete muset skutečně po té chemii sáhnout, protože budete mít mšice všude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 60.116 (?), 24.4.2020 18:58

Souhlasím a myslím si, že je to nejrozumnější řešení.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 227.97 (?), 28.4.2020 17:34

Díky za radu, dám na Vás, protože při mém počtu sazenic paprik a rajčat asi jiná možnost není. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 120.40 (?), 2.5.2020 16:24

Dobrý den, tak jsem to teď narychlo musel vše sklidit z venku neboť přišel pořádný fičák. Všiml jsem si že na rajčatech se mi mšice rozlezla, potvora zelená. Papriky jsou zatím dobré, krom toho ze jsem je prehnojil, protože jsem si spletl 5 a 10 l tak snad budou dobré. Nebudu vymýšlet žádné babske rady a zkoušet je, vyzkouším asi mospilan, mšice jsou pouze na rajčatech co jsou velikosti do 8cm. Hned na oko jde vidět která rostlina je napadena, protože se jí sklání listy. Měl bych dotaz ale na mospilan, můžu jej použít na tak malé rostlinky? Pokud jej nepoužiji, stejně mi to mšice sežerou :D

Onfrapal


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 120.40 (?), 2.5.2020 16:26

To je tak když se zapomenu přihlásit. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 60.212 (?), 2.5.2020 16:31

Neměl by s tím být problém.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Onfrapal - (38) - 120.40 (?), 11.5.2020 21:24
Dobrý večer. Přípravek na mšice pomohl a již jsou pryč. Dnes byla zábava. Přijel jsem domů a zaclo v největším dešti a ficaku nošení z balkónu do obýváku. Celkem makacka. Prosím vás, měl bych další dotaz. Tyckova rajčata mám dávno presazene, některé mají cca 30 cm, některé 5 v závislosti na datu výsevu. Přikládám ale fotografii kerickovych rajčat. Mají asi 6 neděl po vykliceni. Je čas je přesadit z vysevniho do pestebniho substrátu? Již 3 neděle jsou stejně velké.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika