Rajčata mne překvapují



jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 226.212 (?)
29.6.2014 13:31

Mě rajčata nepřekvapují - na záhoně právě dozrávají Stupické rané, chuťově vynikající - jako vždy. J.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Tomša - (12) - 167.109 (?), 29.6.2014 8:55

Ano, na jeden výhon. Takhle mne to učili rodičové, i když nevidím důvod, proč ne třeba dva výhony. Nechal jsem tedy tří patra plodů, zatím to dělá 20 kuliček a květů na jednom, což, vynásobeno třemi, mi bohatě postačí. (rostlin mám pět) Až to všechno uzraje, budou se prodávat rajčata za 15Korun kilo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4469) - 38.136 (?), 29.6.2014 17:06

My jsme pěstovali rajčata vždy na dva výhony. Tak nám to poradila paní (Bulharka), co jsme k ní chodili pro sadbu. Byla to hlavně Sláva Porýní,  kupodivu docela stihla dozrát a nějaké žluté. Pak se objevily hybridní odrůdy. Sadbu jsem si začal dělat sám a pěstuju na jeden výhon. Určitě na dva by to šlo také. Keře jsou ale vzdušnější a přehlednější pro vyštipování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 143.28 (?), 29.6.2014 9:02

Zeptám se,

vážíte si svoji úrodu? Je nějaký "ideál",kolik by průměrné rajče mělo dát kg, samozřejmě vzávislosti na typu.Je obvyklý velký rozdíl mezi produkcí v nádobě a na záhonku, venku a ve skleníku, mezi jedním výhonem a třeba dvěma?

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 29.6.2014 10:31

Úrodu nevážím, to už vážně nestíhám, i když někdy by mě to taky zajímalo. Sestra pěstuje Sladkuju Děvočku na balkoně v nádobě, říkala, že loni sklidila celkem asi 1 kg rajčat z té jedné rostliny. Já pěstuji drobnoplodé odrůdy ve skleníku na několik výhonů do výšky 2,7m, ve výšce nad 1,5 m přestávám úplně vyštipovat. Úroda z jedné rostliny je vysoká, nemám odhad zda pět kg či deset kg. Venku pěstuju rostliny drobnoplodých rajčat na jeden či dva výhony. Letos jen na jeden, protože kvetení mi zpozdilo květnové krupobití a je převážně zima, hlavně studené noci. Úrodu venku z rostliny mám třetinovou až čtvrtinovou oproti skleníku. Jde o odhad pro podmínky v mé zahradě v chladnější poloze.  Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 226.212 (?), 29.6.2014 13:31

Mě rajčata nepřekvapují - na záhoně právě dozrávají Stupické rané, chuťově vynikající - jako vždy. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3230) - 5.149 (?), 29.6.2014 16:51

Žádné průměrné rajče neexistuje. Pokud pěstujete cherry rajčata tak se váha jednoho rajčete pohybuje od 8 gramů někam k 17 gramům. Když si to spočítáte, tak na 1 kg těchto rajčátek je třeba 60- l00 ks. Takovou úrodu lze například na rajčeti Start F1 získat z jednoho nebo dvou vijanů. 

                          Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 143.28 (?), 29.6.2014 17:50

Jasně,

možná jsem se špatně vyjádřila, ale myslela jsem průměrné rajče daného typu třeba cherry nebo "normální" kulaté jako Start, nebo typ San Marzano. Tolik chápu, že navzájem je srovnávat nelze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
petrpan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 33.153 (?), 29.6.2014 22:01
Taky me prekvapuje jedno konkretni rajce na zahradce... Meri jedine stejne jako ja - tedy zhruba 180cm - a uz ma sest dobre vyvinutych vijanu. Doma jsem kontroloval mapku rajcat a zjistil jsem, ze to je jediny zastupce koupeneho cherry rajcatka, ze ktereho jsem vydoloval seminka (bylo moc chutne). Dal jsem jen jednu rostlinku, protoze samozrejme ani nevim, jeste je sklenikove/polni, nevedel jsem, jestli bude tyckove nebo kerickove, odolnost, atd.. Zatim ma ale potencial. Jestli bude ok, vypreparuju dalsi seminka a pristi rok prozkoumam jednotnost potomstva, jestli se nejednalo o hybrida.. Jinak pestuju jeste asi 15 dalsich odrud, ale zadna neni tak vysoka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3230) - 5.149 (?), 29.6.2014 22:53
Já jsem to nemyslel tak, jak to asi vyznělo. Sorry. Mr Big
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 143.28 (?), 30.6.2014 7:49

OK,

taky jsem se nemusela hned čertit. Mám velkou a "žravou" rodinu, ale málo prostoru pro pěstování. Poraďte tedy, jaké rajče mě překvapí tak, že bude mít na zhruba 30 rostlinách ůrodu kolem metráku a bude slušně chutnat.Nemám skleník, ale jsem honě na jihu, takže hodně teplo ale větrno a sucho.

Dík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika