Rajčata Hranáček, Strabena, Nelinka



host - 153.50 (?)
9.2.2019 7:17

Vykvasit ve vodě a na sítku oddělit semena.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 9.2.2019 0:11

Pokud vím, pěstuje je farma Smržice. A také jsem našel Kameničany pod firmou Farma Bezdínek, s.r.o., K Bezdínku, 735 53 Dolní Lutyně. Pro orientaci uvádím ceny v supermarketu Globus, Ústí nad Labem - můžete porovnat:

Strabena, Hranáček i Nelinka 49,90 za 200 g. Cena za kg 249,50. Brioso je mírně lacinější - 69.90 za 400 g. Cena za kg 175 Kč. 

Hranáčka jsem ale ještě neochutnal.

Milan HP           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.50 (?), 9.2.2019 7:17

Vykvasit ve vodě a na sítku oddělit semena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 9.2.2019 20:08

Už to frčí. Tady se projevuje moje nezkušenost: semínka vyďoubávám úplně poprvé v životěindecision. No, uvidíme, jestli to budou ty správné odrůdy pro moje hokusy pokusy.surprise

Díky všem za radu.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 166.168 (?), 12.2.2019 8:28

Pro Milan HP-moc děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 195.129 (?), 12.8.2019 22:02
pestuju Nelinku druhym rokem ze semen ze zakoupenych plodu z prozaickeho duvodu _ jmenuje se tak dcerka a nutne chtela tyto rajcatka na zahradce. za. mne vynikajici vysledky prakticky totozne s matkou, vloni jsem mela jednu rostlinu letos uz 4. pestuju na 2 az 3 vyhony. fotky mam na IG sita_garden. vyborne roste i v mensim kvetinaci. seminka proste jen vezmu co zbyde na talíři a hodím rovnou do hliny, zadna veda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 121.128 (?), 19.12.2019 16:56

Zajímalo by mě, kolik tak střapců rajčat dokáže Nelinka vyprodukovat v domácích podmínkách venku? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 227.100 (?), 24.3.2020 8:08

Honza:

všechny milovníky dobrých rajčat zdravím, dovolím si pár slov k "odrůdě" Nelinka.  Není to odrůda, je to jméno dcery jednoho z majitelů skleníků ve Velkých Němčicích. Byl jsem tam na exkurzi a popravdě je to docela slušná "mašina" a dělají to velmi poctivě, důkladně a důsledně. Z těch tří odrůd mi chutná jen Nelinka.

Co se táká pšstování - loni jsme semínka zasadili koncem března, vysadil jsem je ven a popravdě jsem s tím nic speciálního nedělal, obyčejná půda, občas jsem to zalil a na tyči jsem to vytáhl až na 3 metry. Plodilo to velmi dobře a vydrželo mi to asi 3 měsíce. Na 5ti rostlinách odhadnu že jsem sklidil cca 25kg (odhadem - možná i více). Určitě bude dobré to přihnojit třeba Krystalonem.

letos už mi rosotu v zimní zahradě a budu je venku pěstovat jinak - na táhnu si drát od země přes tyč ve výčce cca 2-2,5m a rostlinu bud táhnout nahoru, Jak oberu střapce rajčátek, tak oholím hlaví stonek (všechny boční je potřeba vylámat - i když i na nich to roste!) a budu to rostlinu s květy a střapci stahovat postupně dolů dokud to bude plodit. Ve skleníku některé rostliny dosáhnout až 19m (tam stonek skladají vlevo/vpravo). 

Mohu všem vřele doporučit, určitě budete spokojeni s výsledkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 24.3.2020 10:43

Honzo, říkáte semínka. Máte nějaký zdroj originálních? Předpokládám, že jsou to F1. Nebo je berete z plodů jako já? A jak se jmenují ty původní, nepřejmenované, odrůdy?

Vloni jsem je zkoušel na zahradě. Všechny moje rostliny byly infikované z domova nějakou plísní, takže úroda nebyla, jak být měla. Ale Nelinka i Strabena bojovaly statečně a měly velmi dobrá rajčata. Nejmíň osmička (na stupnici 0 - 10). Ne ovšem tolik jako Vaše. Kupodivu mi víc chutnala Strabena. To ale mohlo být způsobeno tím, že to byly F2.

Letos je pěstuju - kromě jiných - i doma za oknem s umělým přisvětlováním. Ano, je tu problém s jejich vzrůstem, ale to řeším podobně jako v těch sklenících - vyvazuju je cik-cak nebo do spirály. A vedou si i v nedostatku světla přes zimu dobře. Krásně se opylují, vytvářejí typické dlouhé vijany a co nevidět bych měl mít první zralé. Jen se mi zdá, že tvar plodů Straben je nějaký jiný než u originálu. To ale zase může být důsledek toho, že to nejsou původní F1. Tak do 14 dnů možná tří týdnů bych měl být schopen i porovnat chuti.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 226.184 (?), 24.3.2020 15:30

Milane, ja som to tu už kdesi písala, Hranáček je určite SweetelleF1 od firmy Syngenta. Nelinka by mohla byť Belido F1 od tej istej firmy alebo  JuanitaF1 od De Ruiter  (na Slovensku Medulienka, alebo u vás Měduňka) Všetky tieto hybridy bežne nedostať, pestovať možno ako F2 z presevov.

  Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 24.3.2020 20:34

Evi, díky. Jsem už sklerotický.

F2 také přesně dělám. Ale kdyby měl Honza třeba nějaký zdroj původních F1, byl bych raději.

Teď jsem prohledával net a našel jsem Strabeny ve spojitosti s Mini Romou. Což by odpovídalo, nedávno jsem koupil Mini Romy na jídlo a měly podobný tvar i chuť. A vzal jsem si pár semínek, takže porovnám, ale až příští roksad. Také ti prodejci mohli jen použít mini roma jako označení typu rajčete spíš než odrůdy. A nabídku semen Mini Roma jsem také nikde nenašel. Nebo je to Mini jen navíc? Tohle je jako detektivka. Nevíš náhodou, kdo je vrah?wink

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika