Rajčata - hnědnutí květů, odpadávání - prosba o radu



Stránky: 1,  2   
host - 181.178 (?) 
23.7.2018 10:52, zobrazeno: 6724x

Zdravím, prosím o radu ohledně rajčete. Na rostlině mně hnědnou listy, usychají. Stejné je to bohužel i u květů (viz foto). Vše začalo nejdříve u spodních listů, nyní už ale i u horních. Spodní jsem klasicky průběžně trhal. Na začátku července jsem aplikoval přípravek Akrobat, bohužel trošku neuváženě jsem stříkal celou rostlinu a tehdy zasažené květy byly pak spálené podobně a odpadly. Neměl jsem totiž s přípravkem zkušenost. Rajče na fotografiích 1 a 2 jsem kupoval na trhu. Ostatní rajčata mám vypěstovaná ze semínek, na nich jsou listy v pořádku a rostliny nijak netrpí, ovšem i u nich některé květy hnědnou (foto 3). Pěstuji v samozavlažovacích truhlících (nedostatkem vody netrpí) a hnojím jednou týdně Kristalonem.

Děkuji za rady

Petr


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 181.178 (?), 23.7.2018 10:54

2


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 181.178 (?), 23.7.2018 10:56

Omlouvám se, nepodařilo se mně vložit fotky do příspěvku


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?), 23.7.2018 11:23

Plíseň bramboru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 181.178 (?), 23.7.2018 15:44

Děkuji, jste si jistý? Rostlina vedle totiž podobné příznaky nemá, Jen květy byly sežehlé a zhnědly (viz foto). Co prosím teď dělat?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?), 23.7.2018 16:31

Jsem si jistý. To jsou květy, které rostlina neuživila nebo nabyli opýlené a jednoduše uvadli a uschli. Ten rozdíl v rostlinách je buď umístěním nebo odolností.

Koukněte na fotky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 181.178 (?), 23.7.2018 17:41

Děkuji, s pěstováním začínám a jsem rád za rady. Předpokládám, že postiženou rostlinu dát bokem od ostatních? má smysl ještě aplikovat nějaký postřik? Odolnost je asi daná i tím, že všechny ostatní rostliny jsem pěstoval ze semínka a tato jediná byla koupena na trhu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?), 23.7.2018 18:11

Nevím v jaké fázi máte rajčata, jestli už sklízíte nebo ne, jestli jsou ještě zelené a máte koupený ten acrobat tak bych ještě stříknu do konce daleko. Počasí je suché tak nevím, na uvážení každého soudruha. To koupené nemusí být špatné, někdy se to prostě sejde i když ty velkopěstitelé tomu nedají to co Vy. Můžete ji dát dál nebo někam na stranu jestli máte místo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.178 (?), 24.7.2018 14:08

Pár plodů jsem měl těsně před sklizní, ale raději počkám-stříknul jsem dnes Dithanem, má ochrannou lhůtu 3 dny. Ještě mám dotaz k substrátu v truhlíku. Je mně jasné, že rostliny musím zlikvidovat, ale můžu použít ten samý substrát (s přimícháním nového) i příští rok nebo každý rok měnit?

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?), 24.7.2018 14:30

Já nic neměním, nejsem si jistý jakou životnost mají ty spóry, ale nechal bych supstrát v zimě promrznout. Jinak se šíří vzduchem tzn. že když jsou podmínky tak zase dorazí. Zkuste si někde něco vyčíst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika