Rajcata - bile zilnate skvrny na listech



Stránky: 1,  2   
host - 216.90 (?) 
27.6.2018 9:09, zobrazeno: 4977x

Ahoj, posledni dobou se mi zacali na listech rajcat objevovat bile zilnate (hadovite) skvrny. Nikde jsem nenasel, cim by to mohlo byt. Pod listy jsem nenasel zadny hmyz. Bojoval jsem s nedostatkem vapniku, tak jsem tech chvilku strikal wuxalem primo na listy. Vsechny napadene listy jsem olamal, ale bylo jich hrozne moc. Soucasne chladne pocasi rajcatum neprispiva - zacinaji se mi kroutit listy.

Diky moc za rady. David

skvrny
skvrny
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 35.93 (?), 27.6.2018 9:29

Zkuste vyhledat "tomato leaf miner".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 27.6.2018 9:35

V české literatuře nejspíše vrtalky, možná makadlovka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 37.36 (?), 27.6.2018 10:03

To je presne ono... diky moc! Ale co s tim? nejaky pesticid? rekl bych, ze to rajcatum nepomaha a mel bych to rychle resit. Diky za radu!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 35.93 (?), 27.6.2018 11:09

Nejlepe asi pripravek Vertimec. Doporucuji se take zlute lepove desky (pro signalizaci vyskytu a snizovani populace).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 184.133 (?), 27.6.2018 11:55

Je třeba udělat něco i s larvičkami v listech. Ten přípravek by měl mít buď hloubkový nebo systémový účinek. Nevím jestli Vertimec odpovídá některé tété vlastnosti. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 35.93 (?), 27.6.2018 12:38

Vertimec ma translaminarni ucinek (pohyb).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2753) - 6.138 (?), 29.6.2018 23:59

Přesně tohle se objevuje i na mých rajčatech na obou balkönech. Ne všech, ale bez rozdílu odrůd. Zatím jsem to nezaznamenal na zahradě u chalupy (570 mnm). Vznesl jsem dotaz na vlákně Světlé cik-cak linie.... Někdo mi to tam identifikoval, je to hmyzí parazit, ale moc mi to nepomohlo: prostě jen likviduju napadené listy. Naštěstí jich není zas až tolik. A myslím, že chladné počasí tohoto parazita spíš brzdí, protože se začal objevovat ještě v tom velmi teplém období před čtvrtkem minulého týdne. Chemii rozhodně použít nechci a pokud těch napadených listů není třeba polovina či víc, nezdá se, že by to rostliny neustály. Napadené listy jim totiž nevadnou. Ovšem tam nejspíš záleží na rozsahu napadení: Mně se zdá, že mám vždy jen jednu larvu v listě: ty klikiháky jsou totiž spojité.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3237) - 173.17 (?), 30.6.2018 5:41

Četl jsem, že pod napadené listy se dají plastové podnosy a každý den se ručně likvidují kukly, které z napadených listů na ně spadnou.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 191.163 (?), 30.6.2018 8:09

Vertimec (amabectin) neni zadna chemie, ale prirodni latka, ziskavana od pudni bakterie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika