Rajčata a lilek - dotaz



host - 150.122 (?) 
30.3.2020 21:15, zobrazeno: 1039x

Hezký večer, mám jednu asi hloupou otázku. Loni jsem měla v jednom skleníku rajčata a lilek. Oboje koupené jako sazeničky, odrůdy si nepamatuji. Z plodů rajčat jsem si schovala pár semínek, na pokus, jak moc se budou lišit vzhledově a chuťově od těch, která vyrostla na koupených rostlinách. A teď mě ale napadlo, zda když byla spolu v jednom skleníku s lilky (které jsou před tepelným zpracováním jedovatý) a určitě se sprášila mezi sebou budou ta rajčata jedlá i v syrovém stavu? Nebudou jedovatá? Předem děkuji za odpovědi.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 148.133 (?), 30.3.2020 23:09

Určite nebudú jedovaté! Síce patria rajčiaky a baklažány (lilky) do jednej čelade (ľuľkovité), sú to však úplne odlišné druhy rastlín, ktoré sa navzájom geneticky neovplyvňujú. Do rovnakej čeľade patria aj papriky, zemiaky a machovky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 137.234 (?), 31.3.2020 8:49

Zcela jistě jedovaté budou. Tedy nezralé. Všechny nezralé rajčata obsahují poměrně vysokou dávku solaninu, který je jedovatý. Podobně jsou na tom zelené a naklíčené brambory. Kdyby brambory a rajčata přišly nyní jako novinka, určitě by nám je EU pro jedovatost zakázala. Ale naštěstí tu jsou už pár staletí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika