Rajčata



babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 215.125 (?)
5.5.2010 16:26

Já musela loni dát kvůli výměně oken rajčata ven koncem dubna.Koupila jsem děrovanou folii(takový tunel) nastříhala podle potřeby a nahoře svázala.Rajčata zimu přežily a ani listy nebyly pak spálené od sluníčka jak se mi to stává když je přenesu z domu a zasadím venku.Až bylo teplo folii jsem sundala a letos jí použiji znova.Jana

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
Brasica1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 19.216 (?), 5.5.2010 14:25

rajčatům se pod střechou moc líbí vloni jsem měla rajčata ve foliáku dveře jsem nechávala otevřené na podzim už jsem je moc nezalévala rajčata byly ještě v listopadu a žádné plísně a ničím jsem je za celou sezonu nestříkala

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 42.140 (?), 5.5.2010 14:26

už od 28.3. rajčata venku???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 5.5.2010 14:47
Byl to pokus, předpokládal jsem po dlouhé zimě rychlý nástup jara ale všechno nakonec bylo jinak. Výkyvy teplot i počasí velké, rajčata se částečně nachladila ale téměř nerostla. Některé sazenice zůstaly, jiné jsem o víkendu nahradil. Rajče na obrázku přežilo celkem v pohodě, ale musím konstatovat, že jsem je poctivě zakrýval.
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 96.54 (?), 5.5.2010 16:07

Strečovací folie - to myslíte takovou tu tenoulinkou folii? Máte s ní už nějaké zkušenosti, jak dlouho vydrží při dešti a pod.?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 5.5.2010 16:14
Používám ji teprve od letoška a předpokládám že by měla něco vydržet. Pro mou potřebu je dostačující jedna sezona. Vycházím z toho že je primárně určena pro balení zboží na paletách a tím pádem kvalitní.
Aktuální foto rajčat, vepředu je Barbados za ním Pollicino
Aktuální foto rajčat, vepředu je Barbados za ním Pollicino
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.54 (?), 5.5.2010 16:25

Asi máte pravdu s tou folií. A ty rajčata jste vyséval určitě už kolem vánoc :-). Jsou moc pěkný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 5.5.2010 16:34
Některá byla vyseta již v lednu, v dubnu na nich byly již malé plody ale nějak se nedokázaly sžít s foliákem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.119 (?), 6.5.2010 9:45

Já žádné zkušenosti s pěstováním rajčat nemám, pouze s těmi maličkými v květináči za oknem. Jinak nějakou zeleninu pěstuji a ovoce pěstuji, zejména jahody. Letos poprvé jsem si zakoupila semínka odrůdy San Marzano, něco mám v květináčích na parapetu a čekám až po Zmrzlých. Před týdnem jsem byla v Hornbachu, tam již měli docela pěkné sdazenice této odrůdy z Německa, tak jsem dvě zakoupila. Bavila jsem se tam u rajčat s jednou paní, ta mi řekla, že tuto odrůdu pěstovala loni, rajčata že byla výborná, a že je dává ven už v tomto období (minulý týden bylo pěkně, teď je zima), tak jsem to do vyhnojené půdy (chlévskou mrvou) dala také. Bylo krásně, jak se teď ochladilo, tak jsem přes ně dala jen propíchnutý mikrotenový sáček. Za mého mládí po 12.5. všichni zahrádkáři strkali rajčata do země, ale teď je to vše nepravidelné, nikdo neví, kdy zmrzlí budou a jak dlouho potrvají. Jak to tak sleduji, tak poslední roky jsou Zmrzlí až koncem května a místo 3 dnů trvají týden, tak nevím. Máte někdo zkušenosti, kdy se dávají rajčata do půdy před Zmrzlíky, pokud je před tím teplo? Paní v Hornbachu mi říkala, že to rajčatům nevadilo. Děkuji Adéla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.158 (?), 6.5.2010 11:12
Já dávám vždy část sazenic do země i do velkých květináčů ven již i před zmrzlýma. Buď to vyjde nebo ne. Zbytek potom po zmrzlých (letos žabích?) mužích ven. Stejně tak i letos, jenže teploty pohybující se již týden okolo třináctky ve dne v noci jim moc nesvědčí, drží se ale moc nerostou. Co se týče té roury tak je to kanalizační trubka stojící na zemi a je zasypána zeminou. Původně určena pro "převislé" jahody ale poslední roky ji využívám již jen pro rajčata. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 215.125 (?), 5.5.2010 16:26

Já musela loni dát kvůli výměně oken rajčata ven koncem dubna.Koupila jsem děrovanou folii(takový tunel) nastříhala podle potřeby a nahoře svázala.Rajčata zimu přežily a ani listy nebyly pak spálené od sluníčka jak se mi to stává když je přenesu z domu a zasadím venku.Až bylo teplo folii jsem sundala a letos jí použiji znova.Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika