Rajčata 2019



Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?)
11.2.2019 16:56

Evi, v tom je právě ten problém: v čem je chyba. Tím si lámu hlavu už dlouho. Marně. Už jsem z toho na palici. Ať dělám, co dělám - jsou tu ovšem omezení - pořád nevím, kde je příčina. Už aby bylo tepleji a já mohl začít používat balkonovník.cool

Milan

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.180 (?), 11.2.2019 11:10

Trhání cherry rajčat je pro mne hrozná otrava a tak jsem je moc poslední dva roky nepěstoval. Ale dcera mně slíbila, že jednou týdně přijede a tato rajčátka si otrhá, dokonce mně i nějaká přiveze. A tak jsem prohlídl své zásoby semen a vypadá to tak, že budu pěstovat tato cherry.
Vladimír

Cherry 2019
Cherry 2019
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ariadna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 78.134 (?), 11.2.2019 13:37
Pekny plan. Kolko to uz bude dokopy rajciat aj s tymi ostatnymi? U nas doma uz rajcatove priesady pomaly vyhravaju nad domacim mansaftom, prepravky su v 4 izbach co najblizsie k oknu. V prilohe priesady zo vysevu 7.januara. Trochu im chyba slnko, ale inac sa maju k svetu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
VASEK5 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (198) - 33.10 (?), 11.2.2019 17:32

Muzete napsat ktere cherry ktere je bezne dostupne v obchodech se semeny rajcat podle vas   tri druhy chutove nejlepsi   dekuji    vasek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.180 (?), 11.2.2019 18:14

Asi Vás zklamu. Opravdu nevím, která cherry jsou chuťově nejlepší. Když mám doma natrhaná cherry rajčata, tak je promíchám a beru si je tak jak mně padnou do ruky, prostě napřeskáčku. Tak mně chutnají nejlépe. Jedno je sladší, druhé kyselejší, jedno má tenší slupku, druhé je tužší na skus, atd.  Ne že bych nepoznal, které rajče jím, ale chutnají mně takto všechny. Některá z nich jsem ještě nepěstoval (Odat Jahodo), některá u mne nebyla až zas tak úspěšná  (Rubinka), ale to vše se může letos změnit. Mým oblíbeným je Goldkrone s jeho zvláštní chutí. Ještě jsem zapomněl na Datlo, které mně také chutná a budu ho letos také pěstovat. GTak to je vše, co dokáži napsat o chuti. Pochopitelně každý dáváme přednost jiné chuti.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.180 (?), 11.2.2019 21:59

Jen bych dodal, že nejlepší je vzkoušet najednou co nejvíce odrůd. Já bych možná nějaká zbytná semena měl.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 12.2.2019 8:07

Z různých cherry u nás většina rodiny sáhne nejdříve po Mandatu. Navíc, co se plodů týče, patří k nejodolnějším - nepraská prakticky a nehnije. Gardenberry nebyl špatný, ale spíše jen sladký, hůře se trhal a více plody praskaly. Další odrůdy (Supersweet, Ildi, různé barevné a nedejbože balkónové) jsem vyřadil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 121.128 (?), 11.2.2019 19:38

Já doporučuju tyto odrůdy: Mandat F1, Strillo F1, Jahodo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 69.65 (?), 11.2.2019 18:07

No vidím, že jich mate požehnane... tak hlavne aby dcera slib dodržela, to by bylo radosti, kdyby to sklízeni zbylo na vás.

Já obirání tech mrcku taky nesnáším, tak pestuju už jen odrudu Kalinka, ta mi chutná také, i když cherry jinak nejím.

Loni sem jí mela 3nebo 4 kusy a jeden pestovala ve stylu divoke rajče/omylem sem jej považovala za keřik, došlo k zamene cedulek/.No uroda byla velika, ke konci už sem to ani nesbirala, tak se to valelo všude.Takže letos očekavam milion rostlinek ze samovýsevu.

Kateřina Š.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 11.2.2019 16:56

Evi, v tom je právě ten problém: v čem je chyba. Tím si lámu hlavu už dlouho. Marně. Už jsem z toho na palici. Ať dělám, co dělám - jsou tu ovšem omezení - pořád nevím, kde je příčina. Už aby bylo tepleji a já mohl začít používat balkonovník.cool

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 129.206 (?), 15.2.2019 15:52

Dnes som letnila a otužovala vonku na slniečku asi 3hod. rajčiny- Gardenberry F1 má už prvé 3 plodíky.

     Eva T.

GardenberryF1
GardenberryF1
Vonku na okne
Vonku na okne
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika