Rajčata 2019



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.180 (?)
26.1.2019 7:46

Pořád pracuji na tom, která tyčková rajčata budu letos pěstovat na záhoně pod střechou z PE folie. Vlastně zatím nevím, kolik to bude odrůd, ale to je mně úplně jedno. Limirtujícím faktorem pro mne je, že to může být maximálně osmdesát rostlin. Mimo to budu mít pařeniště s ranými keříčkovými odrůdami a chci ještě jeden záhon s rajčaty velikost cherry.

           Vladimír

Plán rozložení rajčat na záhoně 2019
Plán rozložení rajčat na záhoně 2019
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
            
ariadna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 78.134 (?), 22.1.2019 16:58
Nie ste v tomto sialenstve sam. Mam 25 druhov rajcin a este vzdy ma to trha, ze objednaj, objednaj :)Vela slnka a uspechov
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.132 (?), 23.1.2019 11:31

Chtěl jsem devět odrůd a dostal jsem šedesát. Přemýšlím co s tím.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 129.206 (?), 24.1.2019 19:41

Vladimíre, v tom ti neporadím, ja ešte stále nemám 100% rozhodnuté čo tento rok vysadím, jediná podmienka, ktorú som si dala, že to nemôže presiahnuť 45 druhov.

Ešte by som sa chcela spýtať rajčinárov na odrodu Sacher, či ju niekto pestoval. Na Saikei je v ponuke od Kiepenkerl, viď obr. ale nie je tam uvedené ako Hybrid ale citujem:

 "starodávna odroda čokoládovej paradajky, má príjemnú sladkú chuť, mierne ploché guľaté plody, stredne neskoré paradajky, odolné voči vírusom a má vysoký obsah lykopénu, môžu byť pestované v skleníku alebo vo voľnej prírode."

Inde na nete som sa ale dočítala, že je to hybrid, vyšľachtený v Turecku, dokonca aj na originál stránke Kiepenkerl je uvedený ako hybrid.Posielam na porovnanie 2 foto.

    Eva T.

od Saikei
od Saikei
Sacher F1
Sacher F1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.180 (?), 26.1.2019 7:46

Pořád pracuji na tom, která tyčková rajčata budu letos pěstovat na záhoně pod střechou z PE folie. Vlastně zatím nevím, kolik to bude odrůd, ale to je mně úplně jedno. Limirtujícím faktorem pro mne je, že to může být maximálně osmdesát rostlin. Mimo to budu mít pařeniště s ranými keříčkovými odrůdami a chci ještě jeden záhon s rajčaty velikost cherry.

           Vladimír

Plán rozložení rajčat na záhoně 2019
Plán rozložení rajčat na záhoně 2019
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ladik1 - (10) - 67.249 (?), 26.1.2019 8:41

dobrý den.Prosím můžete sdělit rozměr záhonu a spon sazenic. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.180 (?), 26.1.2019 10:03

Tyčková rajčata pěstuji na záhonu 3 x 6m to je celkem 18 m2. je tam pět dvouřádků a čtyři cestičky.Nad celým záhonem je betonářská síť s oky 15 x 15 cm. Z této sítě spouštím spirály ve kterých rajčata vedu. Někdy na přelomu července a srpna dávám nad tento strop ještě střechu z PE folie. Řádky jsou orientovány ve směru sever jih, takže při poledním slunci se rostliny v řádku částečně stíní, což v těchto velmi teplých létech vyhovuje. Systém je mobilní a každý rok ho přesouvám. Spon je patrný z přiloženého obrázku z roku 2013 (čtverce jsou 15 x 15 cm), jen v řádku je místo sedmi sazenic osm, takže jsou vzdáleny od sebe cca 37,5 cm místo původních 45 cm.

           Vladimír

Rajčata 2013
Rajčata 2013
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 129.206 (?), 26.1.2019 10:03

Vladimíre, vidím, že máš perfektný plán výsadby, ja nie som taká dôsledná a pri pomerne malej terasovitej záhrade a ak chcem aspoň čiastočne prestriedať aj uhorky, tekvice sa mi to ani nedá, no pokúsim sa s tým niečo robiť. Ešte ta máš nejaké voľné miesta, nechceš skúsiť Amana Orange, Cour de Bouef Bicolor, Eva Amish Stripe ns porovnanie k Orange Strawberry a Tegucigalpa na sušenie, objednané z Tessgruun z Belgicka?

                                                              Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.180 (?), 26.1.2019 15:28

Porovnání oranžových jsem už dělal. Z těch čtyřech (Orange Strawberry, Amana Orange, Golden Jubilee a Goldie mně nejvíc chutnal opravdu Amana Odange. Ale já chci oranžové rajče ve tvaru srdce a tomu se nejvíce blíží Orange Strawberry i když vypadá spíše jako ta jahoda.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 129.206 (?), 26.1.2019 10:15

Odpovedám sama sebe  - tak na Plant variety database - European Commission som sa dočítala, že Sacher je Hybrid registrovaný hol. firmou Yuksel Seeds BV v r. 2014, len by som rada vedieť, aho niekto pestoval, ako chutná, boli vyšľachtené nové podobné druhy na základe popularity Kumata.

           Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
janulle - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 161.55 (?), 2.2.2019 14:15

Zdravím všechny pěstitele, posílám opět nějaké fotky sazenic rajčat od Vladimíra. Dnes je u nás 10°C a konečně ty tuny sněhu tají. Ve skleníku mám příjemných 16-19°C podle sluníčka. Pustila jsem se do přesazování rajčat(doteď byly společně v truhlíku) a také jsem nasela zelí, kedlubny a papriky(dlouhé červené z marketu-ale nevím odrůdu)Jana



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika