Rajčata 2019



Katkos - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 99.86 (?)
2.12.2018 19:21

My sa radsej budeme ucit zo skusenosti pana Milana ako zo "sazeničce.cz" laugh.  Vsak tie dovolenky robia starosti - druhy marcovy tyzden ideme na lyze, to by priesady nemal kto polievat. Pribuzni nam kazdorocne preliatim dokazali skantrit aj izbove odolne rastliny (zistili sme, ze skor preziju ked ich nepoleju vobec), takze priesady na nich urcite nenecham. Sadenie bude teda dost neskoro, az treti marcovy tyzden. A v júli v lete 2018 - 2 tyzdne Chorvatska zase skoro neprezili paradajky v kvetinacoch (ja idiot som ich dala pod kvapkovu zavlahu, ktora je programovana 2x denne 5,00 a 22,00 hod na travnik, aby nezasli na sucho. Tak teda skoro zasli na plesen. Ale nakoniec sme nejake tie cherry mali, po postrekoch). Na poli, kedze nikto nevystipoval zalistky, vznikla nepreniknutelna dzungla, kedze som aj prehustila vysadbu. Darovali mi znami kopu priesad akoze ich odskusanej neznamej - nakoniec nechutnej sorty - medium cervene. Mala som radsej polovicu vyhodit. Zapasila som s pralesom 2 tyzdne. Bolo to nanic. Preto teraz vysadim uz len overene veci. No ale more musi byt. Jednak rodina nie je nadsenec paradajok, ale dovoleniek ano. Aj moja astma a alergie si to ziadaju. Takze vyber jednoznacny, prehrala by som boj za sklenik (pre mna palec hore) oproti moru na celej ciare. Inak ako vy riesite dovolenky, moji mili tomatomilujuci chytrolini? Katka          

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 1.12.2018 21:53

Jojo, my důchodci si to můžeme dovolit, tedy tu celoroční dovolenou. I když třeba ještě pracujeme.

Dneska mě dojali k slzám na Sazeničce.cz. Radí tam, jak si vypěstovat rajčata doma přes zimu. Jenže jen takové "rady nerady". Zalévejte přiměřeně, bohatá půda a sviťte jim. Ale nic o tom, kolik a čím. Nic praktického. Už se to rok pokouším vyzkoumat a stále nejsem o moc moudřejší. Snad za 10 let. 

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Katkos - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 99.86 (?), 2.12.2018 19:21

My sa radsej budeme ucit zo skusenosti pana Milana ako zo "sazeničce.cz" laugh.  Vsak tie dovolenky robia starosti - druhy marcovy tyzden ideme na lyze, to by priesady nemal kto polievat. Pribuzni nam kazdorocne preliatim dokazali skantrit aj izbove odolne rastliny (zistili sme, ze skor preziju ked ich nepoleju vobec), takze priesady na nich urcite nenecham. Sadenie bude teda dost neskoro, az treti marcovy tyzden. A v júli v lete 2018 - 2 tyzdne Chorvatska zase skoro neprezili paradajky v kvetinacoch (ja idiot som ich dala pod kvapkovu zavlahu, ktora je programovana 2x denne 5,00 a 22,00 hod na travnik, aby nezasli na sucho. Tak teda skoro zasli na plesen. Ale nakoniec sme nejake tie cherry mali, po postrekoch). Na poli, kedze nikto nevystipoval zalistky, vznikla nepreniknutelna dzungla, kedze som aj prehustila vysadbu. Darovali mi znami kopu priesad akoze ich odskusanej neznamej - nakoniec nechutnej sorty - medium cervene. Mala som radsej polovicu vyhodit. Zapasila som s pralesom 2 tyzdne. Bolo to nanic. Preto teraz vysadim uz len overene veci. No ale more musi byt. Jednak rodina nie je nadsenec paradajok, ale dovoleniek ano. Aj moja astma a alergie si to ziadaju. Takze vyber jednoznacny, prehrala by som boj za sklenik (pre mna palec hore) oproti moru na celej ciare. Inak ako vy riesite dovolenky, moji mili tomatomilujuci chytrolini? Katka          

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.132 (?), 3.12.2018 8:52

Ještě do vánoc bych měl dostat semena masitých rajčat na protlaky Heinz 1439, Polish linguista, Opalka, Andes Horn, Gilbertie, Jersey Devil a Costoludo genovese Brokenbar. K nim bych chtěl dokoupit ještě San Marzano Gigante nebo Scatlone a vyzkoušet, kterým odrůdám se u mne bude nejvíce dařit. Chci posoudit v mých podmínkách jejich úrodnost (budu asi vážit), jak půjde oddělat slupka, jak hodně má to které rajče semen a jaká bude chuť po tepelném zpracování. Máte někdo tip na dostupná semena nějakého podobného typu rajčete, které bych mohl připojit k tomuto testování? Zatím mám dost času, vysévat budu až na přelomu února a března.
           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 3.12.2018 17:54

Vladimíre, jediné, co Ti mohu nabídnout v tomhle oboru jsou Býčí koule. Jestli si dobře pamatuju španělsky Huevos de Toro. Zdarma a ochotně, protože je nebudu vysazovat. Jsou vzaté z plodu, který jsem dostal. Tedy bez záruky.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.132 (?), 3.12.2018 18:05

Děkuji za nabídku, ale já chci spíše rajče typu pasta než biftek, což Huevos de Toro je. Semena tohoto španělského bifteku mám, poslal mně je Andrés  (Baikal) z Mallorky. Dokonce jsem je už jeden rok pěstoval.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 3.12.2018 18:08

Na dovolenou prostě nejezdím. Tedy, loni jsem byl na necelý týden v srpnu a moji svěřenci v tu dobu chytli plíseň jako vrata. Vždycky, když jsem jezdíval na dovolenou, pršelo a bylo chladno: ideální plísňové počasí. Tak jsem to v zájmu pěstování letos odpískal úplně. Ale zrovna letos jsem nemusel.frownNojo, ale kdo to má vědět? Řešení vidím v krátkých dovolených (do týdne) a častěji. To rajčata vydrží bez vody. Jenže to se pak nevyplatí jet do ciziny. Ale musím říct, že toho fakt nelituju: užil jsem si to stejně parádně.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.132 (?), 3.12.2018 23:24

Pro pěstování rajčat není důležité, jestli někdo jede na dovolenou nebo nejede.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 4.12.2018 0:23

Není, pokud má člověk spolehlivý záskok. Letos třeba by bez něj za 10 dní uschly a já musel vozit vodu. Záskok by tohle neobětoval. Ale za sebe se přiznám, že už mne ta touha po cizokrajných dovolených docela přešla. Naraizoval jsem se dost po revoluci a užil si jak dobrodružství, tak stresu. Nejspíš už na to nemám energii. Rozhodně to necítím jako ztrátu, spíš naopak.

A co Ty, byl jsi na dovolené? Myslím třeba víc než týden?

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.132 (?), 4.12.2018 11:10

Nemyslím si, že je vhodné dále rozívjet diskuzi na téma dovolená a rajčata.  Pokud je o toto téma zájem, chtělo by to nové vlákno třeba "Dovolená a zahrada" nebo "Dovolená a rajčata". Rád se k takovéto diskuzi připojím. Nerad bych, aby fórum Rajčata 2019 skončilo jako Rajčata 2018, kdy už někdy na jaře se toto vlákno otevíralo dvě až tři minuty. Jsem proto, aby se zde vedla diskuze především jen o rajčatech (plány na pěstování, odrůdy, substráty, pěstování sazenic, zalívání, problémy s rajčaty, jejich choroby, atd.). Na každý takovýto příspěvek se opravdu těším. Pochopitelně vím, že si každý může napsat co chce a toto ctím.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.28 (?), 4.12.2018 16:08

dnes som kupil semena rajcin orkado, to som zvedavy na tu chuť, oxheart ma sklamalo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika