Rajčata 2019



Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?)
30.11.2018 23:25

Katko, je to přesně naopak: abychom se nezbláznili z dnes už nepochopitelného světa lidí, pěstujeme. Cokoliv, co máme také rádi k snědku nebo se nám to líbí. Protože to pěstování je krásně přímočaré, uděláme chybu, hned je to vidět, dáme tomu lásku a dřinu a to je také hned vidět. Nic se nedá okecat. A vládne jen Matka Příroda. Žádné výmysly, jen odvěké principy. A navíc ta radost, když něco dobře roste (zvlášť když mnozí říkají, že nebude), je prostě úžasná. Ze mě to dělá naprostého optimistu. A ještě k tomu je to dobrodružství zvědavých. Naprosto Vás chápu a sdílím to samé.

Milan HP

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Katkos - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 99.86 (?), 28.11.2018 23:08

Dobry vecer,

siberian mozete kupit na ceskej stranke permaseminka, subarctic plenty na ceskej neoseeds, to je zdroj, kde je vela cenovo dostupnych semien. Dostanete ich ale v zip sackoch. Objednavka isla hladko, ale este som z ich semien nesadila, tak sa neviem zarucit. Ale aj original zabalene napr. zo Sema ludia kritizuju, ze vyrastli ine veci. Vzdy je to trochu risk. Zo zahranicneho webu som bola spokojna zo semillas.de /Kanarske ostrovy/, zaujimave svetove odrody, aj heirloom, postovne lacne. Katka 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.55 (?), 29.11.2018 7:20

Re: Katka, ano na těchto stránkách jsem je také našla. Jinak Semo ani Moravoseed je v sortimentu nemají. Myslím, že ani NohelGarden. Popřemýšlím co ještě k nim ojednat, ať mě doprava nevyjde dráž než samotné zboží:-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.86 (?), 29.11.2018 9:27

Ja som od nich objednala vzácnu Ambrosiu Gold, údajne top cherry sladké, Isis Candy, Blonkopfchen, Harzfeuer, Rose Berne (medium pink-red, vysoký rating na portaloch), black pear, japanese black trifelle. Ak ešte nemáte nič, tam viete kúpiť ešte kvantum iných super odrôd. Ja ich už mám zakúpené z UK (doniesli mi ľudia žijúci tam). Zvážte artisany (blush, Pink), black plum, black prince- medium,  white cherry, thessaloniki, sweet milión, sugar plum, sioux, red pear, Indigo kumquat, ildi, glacier, galapagos- tie sú myslím divoké. Bifteky majú tiež dobre sorty, ale s tými v krátkej sezóne neuspejete. Som začiatočník, info mám len od skúsených z webu. Budúca sezóna má poučí 😁😂? Katka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.86 (?), 29.11.2018 9:35

Spisala som len dobre hodnotené odrody z ponuky semillas na weboch, neriešila som úplnú rannost a skleník, takže nacitajte alebo múdrejší odpovedia čo z toho. Katka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.86 (?), 29.11.2018 10:02

Otázka na skúsených, ktoré odrody sa Vám osvedčili z previslych-tumbling ako sladké? Event, z ktorých dobrých ste ich k prevísaniu prinútili? Napr.skorym odstipnutim vrchola a vedením výhonov vôkol črepníka. Teším sa ako decko lebo som objavila slnečný priestor, kde toho môžem dosť povešať... oka na hojdačku, máme 4 navyše a ešte dlhú tyc.😁😀🤗. Vďaka.Katka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.55 (?), 29.11.2018 12:06

Katko já tedy smekám, asi jste takový blázen jako jálaugh, už se nemůžete dočkat jara a chcete vyzkoušet všechno nové, zajímavé a s dobrými recenzemi od zahraničních pěstitelů. Nevím jaké máte na pěstování prostory, já nic moc a navíc to naše valašské podnebí-taky žádná hitparáda. Proto spíš pátrám po nějakých těch odolnějších zeleninách. Letos jsem také poprvé z těch neobvyklých zelenin zasadila černý kořen. I přesto, že podle zahrádkářů špatně klíčí a následně jsou problémy se škůdci, mě vzešel krásně. Jsem zvědavá. Měl by přečkat na zahrádce bez problémů až do jara.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Katkos - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 99.86 (?), 30.11.2018 14:38

Potvrdzujem, urcite som blazon, zanietenec (I love hearttomatoes), podla mna som v minulom zivote bola rolnik. Alebo je to tou robotou, kde ste denne v kontakte s mnozstvom agresivnych ludi, ktori nikdy nie su s nicim spokojni a vsetko chcu hned a len pre seba. Toto skvele cisti hlavu. Rastliny nerozpravaju, vidite uzitok svojej driny, precvicite chrbticu... A to nadsenie urcite poznate, ked idete z roboty, aspon na nieco sa tesite (okrem rodiny), ako to na zahrade podrastlo, ci zacervenalo, odtrhnete paradajocku z krika, zamlsate. Rano Vam nevadi vstat do roboty, lebo sa idete pozrite, co vyklicilo, narastlo...surpriseyes laugh Katka  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Katkos - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 99.86 (?), 30.11.2018 14:45

To podstatne som nenapisala, som v urovni 250 mnm, region Kosice,  mam 12 m2 pola, ktore je cast v polotieni, cast slnecna, orient. cca juhovychod, a cast pred domom je orient. Juh, kde su crepniky. Dost riesime, ci nezrusime bazen (nie je zapusteny), v podstate len robota, kopa penazi a nemame ho kedy vyuzit. Ked mame dovolenku, sme pri mori, ked sme doma, chodime z prace podvecer, to sa uz moc nenakupeme. Dcera je na strednej, tak ma vacsi zaujem o mobil ako o clapkanie vo vode. V tom pripade tam budu vyvysene zahony orient. na Juh, sen pestovatelalaugh. Katka      

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 30.11.2018 23:25

Katko, je to přesně naopak: abychom se nezbláznili z dnes už nepochopitelného světa lidí, pěstujeme. Cokoliv, co máme také rádi k snědku nebo se nám to líbí. Protože to pěstování je krásně přímočaré, uděláme chybu, hned je to vidět, dáme tomu lásku a dřinu a to je také hned vidět. Nic se nedá okecat. A vládne jen Matka Příroda. Žádné výmysly, jen odvěké principy. A navíc ta radost, když něco dobře roste (zvlášť když mnozí říkají, že nebude), je prostě úžasná. Ze mě to dělá naprostého optimistu. A ještě k tomu je to dobrodružství zvědavých. Naprosto Vás chápu a sdílím to samé.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.55 (?), 1.12.2018 15:35

Katko a Milane, nejenže pěstujeme, ale i chováme. Oboje je k snědku a ještě je to pro nás relax. Tak jako na zahrádku, tak i ke zvířatům se těšíme a oni na nás, když nás vidí přicházet s krmenímsmiley.Katko nemám o moc větší zahrádku jako Vy, je spíš na jihozápad, ale mezi domy, takže na sluníčko taky nic moc. Na 1/4 mám skleníček. Bazén jsme též měli když byly děcka malé, ale teď jsme si s pořídili mobilní vířivku pro 4 lidi a úplně sto stačí. Vyhřívá až na 40°C a můžete do toho vlézt i navečer po práci, když už slunko zapadlo. A vodu měníme jednou za sezonu. My jsme s mojím takoví "peciváli"a na nějaké cestování moc nejsme. Raději se motáme okolo domu, zahrádky a zvířat a manžel někde v dílně. Když se nás někdo ptá kam letos na dovolenou, tak říkáme že jsme na dovolené celý rok a to domaheart

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika