Rajčata 2019



Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?)
2.11.2018 16:08

Money Maker jsem letos dostal na jaře od kámoše. Nijak mne nenadchl (MM, ne kámoš) ani chutí (tak 5 na stupnici 0 - 10) ani plodností. Vyřazuji ze svého repertoáru. Už jen ten název napovídá, že je komerční. Stejně tak jsem moc neocenil Kumato: bylo nejpozdnější ze všech (Wiki říká DTM 80). Chuť zvláštní, ale mne neoslovila (také 5)

Zato asi zkusím Tamina, popř. Matina pro jejich ranost. Ale až na jaře, zimní pokusy provádím s odrůdami, které jsem už měl, protože vím, co od nich čekat. Máte s nimi někdo zkušenosti? Mini Kumato už mají pravý lístek.

Milan HP

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.180 (?), 1.11.2018 11:50, zobrazeno: 130045x

Tak dnes jsem zahájil sezónu 2019 výsevem semen determinantních odrůd rajčat.
           Vladimír

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
viktor111 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (140) - 168.28 (?), 1.11.2018 12:11

to ja este len zhanam semena... mandat opat chut plodnost odolnost mne strasne vyhovuje, oxheart ma sklamal takze uz asi nie aj ked v salate bol super, start,spencer, orkado a moneymaker udajne vynikajuca chut nepestovali ste ho uz pan vladimir?dik za odpoved

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.156 (?), 1.11.2018 17:59

Ne, Moneymaker jsem nikdy nepěstoval. Existuje plno chutných rajčat, ale každý máme jiné vnímání chutě. Je třeba vybrat si rajčata, která mně nebo Vám budou chutnat a to jedině tak, že je zkusíme pěstovat.. Nemusí to být ty, které někdo považuje za nejchutnější. Pro mne to, že někdo napíše, že je to rajče chutné znamená jen to, že bych ho mohl příležitostně ochutnat.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 2.11.2018 16:08

Money Maker jsem letos dostal na jaře od kámoše. Nijak mne nenadchl (MM, ne kámoš) ani chutí (tak 5 na stupnici 0 - 10) ani plodností. Vyřazuji ze svého repertoáru. Už jen ten název napovídá, že je komerční. Stejně tak jsem moc neocenil Kumato: bylo nejpozdnější ze všech (Wiki říká DTM 80). Chuť zvláštní, ale mne neoslovila (také 5)

Zato asi zkusím Tamina, popř. Matina pro jejich ranost. Ale až na jaře, zimní pokusy provádím s odrůdami, které jsem už měl, protože vím, co od nich čekat. Máte s nimi někdo zkušenosti? Mini Kumato už mají pravý lístek.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 243.114 (?), 2.11.2018 17:13

Tamina je zřejmě to samé jako Matina - bramborový list, rané, ale žádná chuťová hitparáda. A také moc dlouho nevydrží, měknou.  Kumato mi vždy zraje ve stejnou dobu jako ostatní rajčata.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.21 (?), 2.11.2018 18:40

Tamina má menší plody tak 3-5cm. Měl jsem jí letos ve skleníku vedle ostatních rajčat a opravdu začala zrát dříve, asi tak o 10dní. Takže já jí příští rok dám opět, ale jen pár rostlin. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.21 (?), 2.11.2018 18:47

Původně jsem chtěl Matinu, ale tu jsem prostě nesehnal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 2.11.2018 23:16

Kumata nebo Mini Kumata? Měl jsem Kumata jak na balkoně, tak na zahradě. V obou případech na chvostu pelotonu v ranosti. Pravda, ze semínek, která byla odebrána z F1 odrůdy, čili nespolehlivých.

A co se Taminy týká, jestliže má bramborový list, je to asi kříženec Stupického s něčím. Takže spíš dám přednost předkovi. Měknutí by mi asi nevadilo, budou na sklizeň v létě a brzkém podzimu, ale ta chuť mne odrazuje. Díky za info.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 191.123 (?), 2.11.2018 18:33

Odrazovat Vás nebudu a nechci, ale Taminu beru za podprůměrné rajče, a že by bylo nějak výjimečně rané, to si nemyslím. Pěstoval jsem ji jen dva roky, ani v jednom případě ale nebyla nejranější - Stupické a Tomatoberry dozrály o pár dnů rychleji a kvalitativně jsou obě někde jinde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 2.11.2018 23:21

Tomatoberry jsou cherry, tedy podle názvu. Tyčková nebo keříková? Mrknu na to. A pokud říkáte, že jsou chutná, zkusím je zařadit ještě do zimního cyklu. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika