Rajčata 2019/2



Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 208.132 (?)
4.9.2019 16:28

Vladimíre a neporovnával si chuť s tou Auriou, čo som priniesla- síce len 1 plod, mne sa zdala z nich najúrodnejšia, rada by som vedela tvoju mienku, zrejme ju zaradím aj na budúci rok, okrem iného aj pre exotický vzhľad plodov a okrem nej ešte jednu paprikovú a neviem sa rozhodnúť ktorú. Určite to ale nebude Tegucigalpa z Hondurasu, - menšie plody ani tak nevadili, aj úrodnosť dobrá, ale ako jediná dosť trpela zasychaním špičiek plodov pri rovnakom ošetrení Wuxalom. 

                          Eva T

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 208.132 (?), 27.8.2019 16:32

Vyzerajú super, verím, že aj dobre chutnajú. Žiadne zelené srdce nemám v databáze. To Reinhard´s Green Heart pôsobískvele kontrastne na tanieri, dúfam, že aj tak chutná. Ja mám tento rok zo zelených biftekov vysadené Captain Lucky, ktoré je navyše na priečnom reze trojfarebné a chutí výborne. Zelenkavé odtiene má aj Ananas Noire.

             Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 208.132 (?), 2.9.2019 19:33

Dnes som bola na návšteve u Vladimíra na jeho záhrade v Brne. Počasie našťastie s dažďom počkalo kým som sa pokochala jeho rajčinovým kráľovstvom, niečo pofotila a podegustovala. Zaujali ma najmä jeho španielske bifteky. Väčšina mala bohatú násadu obrovských plodov.Rastliny má pod strieškami, takže ešte aj v tomto čase vyzerajú zdravo. Páčil sa mi aj jeho spôsob vedenia rastlín po závesných špirálach.Záhradu má veľkú - obdivala som čo všetko tam ešte stíha pestovať- nádhernú čínsku kapustu, jesenné šaláty, rôzne druhy fazúľ, hrášok a kaleráb k jesennému zberu, Okru, Hokaida vedené do výšky po špirálach, cukety, papriky...

Pridávam zopár obrázkov, škoda, že dosť záberov nebolo ostrých.

          Eva T

Ramalletky a Bombetty z Mallorky
Ramalletky a Bombetty z Mallorky
Orange Strawberry
Orange Strawberry
   Lithium Sunset
Lithium Sunset
    Lithium Sunset
Lithium Sunset
Rosado Zapata?
Rosado Zapata?
Reinhard´s Green Heart
Reinhard´s Green Heart
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.151 (?), 3.9.2019 18:12

To trajče se jmenuje Rosado Zapatón. Bude to asi letos moje největší rajče. Dnes jsem ho utrhl, ale musel jsem ho nechat na zahradě spolu s deseti kily španělskýchn bifteků. Doma potom zvážím. Domů jsem odnesl všechny oranžové 3 kg (většinou Orange Strawberry) a některé růžové a červené (taková všehochuť) celkem něco přes 15 kg. Ty oranžové se během cesty hodně otlačily, nevěděl jsem co s tím a tak jsem je povařil se stejným množstvím červených a udělám z toho šťávu na pití. Na rostlinách zatím zůstaly červené Starty F1 a hnědá Kumata. Asi si to otrhá syn. Odpoledne jsem nafotil a porovnával rajčata na omáčky, teď chci ještě porovnat jejich chuť. Obrázky a porovnání sem dám zítra nebo pozítří.

           Vladimír

PS.:Evi, rajčata, která jsi mně dovezla jsem si donesl domů a chutnat budu zítra!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.151 (?), 4.9.2019 16:03

Tento rok g)jsem pěstoval šest odrůd rajčat určených především pro tepelné zpracování na omáčky nebo protlaky. Jejich plody se od sebe moc neliší, jsou podlouhlé zakončené špičkou. Jsou masité s minimem semen a gelu ve kterém semena plavou. Porovnával jsem jejich průměrnou velikost v gramech a také chuť za syrova. Po tepelném zpracování jsem nemohl chuť posuzovat, protože od každé odrůdy jsem měl cca jen půl kila a byla by to hrozná práce. Dnes z nich udělám jeden smíšený protlak. Nejchutnější pro mne bylo Gilbertie, které by se dalo pěstovat i na konzumaci v čerstvém stavu (dovedu si představit rajčatový salát jen z tohoto rajčete). Na opačném konci Scatolone, které ale pro svou konzistenci je jistě nejlepší na sušení, což jsem si ověřil již dříve, když jsem rajčata sušil. Pořadí podle chuti:

Gilbertie (190 g)

Jersey Devil (120 g)

Opalka (175 g)

Andes Horn (120 g)

San Marzano Gigante (160 g)

Scatolone (100 g)

           Vladimír

Gilbertie
Gilbertie
Jersey Devil
Jersey Devil
Opalka
Opalka
San Marzano Gigante
San Marzano Gigante
Scatolone
Scatolone
Andes Horn
Andes Horn
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 208.132 (?), 4.9.2019 16:28

Vladimíre a neporovnával si chuť s tou Auriou, čo som priniesla- síce len 1 plod, mne sa zdala z nich najúrodnejšia, rada by som vedela tvoju mienku, zrejme ju zaradím aj na budúci rok, okrem iného aj pre exotický vzhľad plodov a okrem nej ešte jednu paprikovú a neviem sa rozhodnúť ktorú. Určite to ale nebude Tegucigalpa z Hondurasu, - menšie plody ani tak nevadili, aj úrodnosť dobrá, ale ako jediná dosť trpela zasychaním špičiek plodov pri rovnakom ošetrení Wuxalom. 

                          Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.151 (?), 5.9.2019 20:13

Dnes ráno jsem si dal dva krajíce čerstvého chleba s máslem a rajčaty. Jedl jsem jen ta kečupová rajčata rozkrájená včera a na porovnání jsem přidal tu Auriu od Evy. Pokud jde o chuť, tak s Aurií jsou srovnatelné pouze první dvě odrůdy Jersey Devil a Gilbertie. Pokud srovnám s Gilbertie, tak Auria je trochu sladší, Gilbertie trochu rajčatově výraznější.  Auria má maso trochu sušší, Gilbertie šťavnatější. Jak se to projeví v protlaku nevím, Jersey zaostává. Tak dlouho jsem chutnal, až jsem si uvědomil, že by nebylo na škodu ušetřit nějaké semeno z té Aurii, ale na posledním kousku, který mně zbyl byly už jen dvě semena, tak jsem to spolkl. smiley

Zítra mne čeká testování chuti dalších rajčat, která mně Eva přivezla.

           Vladimír

Auria
Auria
Auria
Auria
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 4.9.2019 19:54

Dokonalé, letos jsem zkusila Andine cornue z eshopu dobrasemena, a úrodnost i chuť dobrá, jenže praskají silně, takže už je nebudu na rok pěstovat..

odr. Big mama je chutí průměrná, taky mně neoslovila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.151 (?), 6.9.2019 15:52

Rosado Zapatón 1099 g.

           Vladimír

Rosado Zapatón
Rosado Zapatón
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 208.132 (?), 6.9.2019 19:31

Paráda a vyzeral u teba pomerne úrodný. semienka mám už vykvasené, skúsim dať na budúci rok, pestovali ste niekto aj Gigantomo F1? Možno aj ten by som skúsila.Pridávam foto z tohoročného Agrokomplexu. 

Vladimíre ako chutnali tie rajčiny odo mňa?

 Eva T.

Gigantomo
Gigantomo
Gigantomo
Gigantomo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.151 (?), 15.9.2019 16:24

Dnes jsem to Rosado Zapatón rozkrojil. Je uzrálé akorát, chuť sladká, dostatečně rajčatová, prostě výborná. Neodolal jsem a vyškrábl pár semínek i když květy nebyly chráněné proti křížení (jen tak, kdyby měl někdo zájem o semena). Asi k němu rozkrájím ještě jedno velké rajče a udělám si salát k večeři.

           Vladimír

Rosado Zapatón
Rosado Zapatón
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika