Rajčata 2019/2



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.151 (?)
3.8.2019 7:33

Letos pěstuji cherry rajčata na záhoně 1 x 5 m, mám tam čtyřicet rostlin ve sponu 60 x 22,5 cm. Teď už nevyštipuji, je to taková džungle. Cherry docela dobře zrají, ale na mne nic nezbylo. Všechno otrhala dcera a spolu se synem si to odnesli.  smiley Něco z toho co mám je na obrázcích:

           Vladimír

Madera F1
Madera F1
Rubinka
Rubinka
Sweet Aperitif
Sweet Aperitif
Philovita F1
Philovita F1
Grape Mini Kumato
Grape Mini Kumato
Goldkrone
Goldkrone
Tuti Fruti F1
Tuti Fruti F1
Datlo
Datlo
Nugget F1
Nugget F1
Jahodo
Jahodo
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.151 (?), 3.8.2019 5:30

Včera jsem konečně dal střechu nad tyčková rajčata. Teď už mně zbývá jen vzít motyku a vysekat všechen plevel, kterého je tam neurekom. smiley

           Vladimír

Střecha 6 x 3 m
Střecha 6 x 3 m
Střecha
Střecha
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.151 (?), 3.8.2019 7:33

Letos pěstuji cherry rajčata na záhoně 1 x 5 m, mám tam čtyřicet rostlin ve sponu 60 x 22,5 cm. Teď už nevyštipuji, je to taková džungle. Cherry docela dobře zrají, ale na mne nic nezbylo. Všechno otrhala dcera a spolu se synem si to odnesli.  smiley Něco z toho co mám je na obrázcích:

           Vladimír

Madera F1
Madera F1
Rubinka
Rubinka
Sweet Aperitif
Sweet Aperitif
Philovita F1
Philovita F1
Grape Mini Kumato
Grape Mini Kumato
Goldkrone
Goldkrone
Tuti Fruti F1
Tuti Fruti F1
Datlo
Datlo
Nugget F1
Nugget F1
Jahodo
Jahodo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 157.156 (?), 3.8.2019 16:25

Pekné fotečky, Vladimíre a Arielle, Ambrosiu a tie ostatné druhy MiniKumát tento rok nemáš? Ako ti vyzerá GreenBee? Mne teda narástli obrovské odolné rastliny s dosť veľkou násadou pomerne veľkých plodov, vážiacich 30-40g. Chuť zatiaľ s viac kyselinkami, plody chrumkavé, tvrdé, uvidím, či sa chuť zmení na sladšiu odležaním, alebo dlhším nechaním na rastline. Green Doctor je naopak veľmi sladučký a mäkší. Ambrosie ma mierne sklamali, chuť síce výborná, ale sú príliš malé a praskajú. Vytešujem sa z obrovských zdravých rastlín Aurie(Zabava), Santa Orange a ďalších. Za júl som obrala 43 kg rajčín a až teraz sa rozbiehajú bifteky.

    Eva T

Auria (Zabava)
Auria (Zabava)
SantorangeF1
SantorangeF1
GreenBee F1
GreenBee F1
Eva Amisch Stripe
Eva Amisch Stripe
Girl Girl’s Weird Thing
Girl Girl’s Weird Thing
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
VASEK5 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (198) - 33.10 (?), 4.8.2019 17:18

Odrůdu rajčete neznám. Pěstuji je už 3.rokem, semena jsem dostal od známého, který je dovezl z dovolené z Bulharska. VASEK5




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Onfrapal - (38) - 120.40 (?), 4.8.2019 17:26

43 Kg rajčat blush taky tolik Kg možná sklidím, ale dýní laugh.

Já ty potvory mám zatím převážně zelené, a ty které dozráli měli špičky zhnilé, po objevení jsem ihned nasadil krystalon zdravé rajče i papriky...

Chery rajčat jsem už pár desítek pojedl mňam mňam. Sice některé byli prasklé asi kvůli vydatným děšťům, ale na chuti to neubralo.

Rajče jahodové mě překvapilo jak vylítlo do výšky, musel jsem vyměnit tyčky. Nyní má rajče 1,8m a pořád valí laugh

Chtěl jsem se optat, viz obrázky zda mi neporádíte někdo.

Jedno jediné rajče mi "uschlo" důvod nevím, mám si je tam nechát dozrát nebo mám rostlinku raději vytrhnout a odnést pryč od ostatních?

Dále jsem se chtěl zeptat viz jeden obrázek s jahodovým rajčetem. Chybí pár plodů na stonku, svedl bych to na kroupy, ale stalo se to jak venku tak ve fóliovníku takže krupobití vypadlo z role. Také jsem to chtěl svést na vysokou teplotu, ale protože se to nestalo jen ve fóliovníku ale i venku tak taky ne. Nebyla to nějáká potvora co mi to ukousla? devil

Uschlé rajče
Uschlé rajče
Chybějící plody
Chybějící plody
Zelené potvory
Zelené potvory
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 157.156 (?), 5.8.2019 19:49

Tú uschnutú rastlinu môžete s kľudom vybrať, zelené plody na nej snáď dozrejú aj tak. Opadané kvety a plody budú najskôr nejakou chybou vo výžive, zrejme nedostatkom fosforu. 

 Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 157.156 (?), 5.8.2019 19:59

 Konečne vo veľkom zrejú aj mäsité rajčiny, sušenie, výroba kečupov a štiav môže začať.Pridávam nejaké foto biftekov a podlhovastých rajčín pre porovnanie z dnešného zberu. Najťažšia Fresa vážila 620 gramov.

    Eva T.

Bifteky
Bifteky
Paprikové
Paprikové
Primora
Primora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Katkos - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 99.86 (?), 8.8.2019 23:22

Dobry vecer, 

tak vyse tyzdna uz neriesim Alternariu (ta bola zero problem proti tej pliage teraz), ale typicku plesen zemiakovu. V preklade to znamena, ze napriek postreku Kuprikolom je uroda pravdepodobne kaput. 1/3 rastlin postihnute aj plody, 1/4 listy aj stonky a zvysok zatial listy. Prsi denne, supercelarne burky pomaly obden, ludia z vychodu Slovenska mi asi rozumeju. Acrobat je v kamennych obchodoch nedostupny, cez e-shop este sa da, pride v pondelok, to mi bude uz asi jedno. Dufam, ze uz bude slnecno. Nech stihne aspon nieco dozriet a pozbieram, kym nezhnije. Tak je mi to luto. Nasada plodov bola krasna. Depresivne foto pridavat nejdem.

Ked zase postriekam v pondelok, tyzden bude ochranna lehota, tak rozmyslam, ci ma vobec vyznam este striekat.   

Istou malou zachranou su rastliny v crepnikoch, sice malo plodov, ale dozrievaju a zatial plesen nie je

Drzte sa vsetci. Myslim, ze sme tu prirodu dokatovali takto sami, normalne pocasie to teda nie je. Na vychode vyklcovali tolko stromov na biznis, ze sa ani nedivim.    

Katkos               

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.175 (?), 9.8.2019 6:48

Smutná zpráva. Nenalézám slova útěchy. Nějak jsme si zvykli, že byly suché roky bez plísně bramborové. Letos bude asi takový ten rok, s plísní bramborovou. Je otázkou, jestli by ty občasné postřiky vůbec pomohly, když je takové mokré počasí a bramborová pole jsou plná plísně, alespoň u mne.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.66 (?), 9.8.2019 11:39

Ridomil gold a Ortiva jsou systémické, OL je 3 dny. Je to podobné jako Akrobat, ale nevím jestli se to u vás prodavá. Já jsem použila Ortivu na okurky a plíseň se zastavila. Bohuna 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika