Rajčata 2019/2



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.151 (?)
31.7.2019 16:27

Tak u nás se teď rozpršelo, každý den nějaký deštík nebo aspoň nějaké ty kapky. Listy trajčat jsou skoro stále mokré a tam mám strach aby z toho nebyla nějaká katastrofa. Pokud to vydrží do pátku, tak to bude dobré, protože v pátek osadíme se synem střechu nad ten velký záhon s tyčkovými rajčaty. Konstrukci mám připravenou, jen potřebuji aby se syn uvolnil a pomohl mně to dát nahoru a dodělat to. Není to moc práce, cca tak na hodinu a půl až dvě.
Vladimír

Polovina konstrukce střechy nad rajčata
Polovina konstrukce střechy nad rajčata
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 135.151 (?), 24.7.2019 14:43

Vladimír

Brad´s Atomic Grape
Brad´s Atomic Grape
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.151 (?), 27.7.2019 15:21

Dnes jsem sklidil první trochu větší rajčata odrůdy Costolluto Genoves Brokenbar (jsou to rajčata spíše na zpracování) a jedno 430 g srdce Ludmila´s Pink Heart.

           Vladimír

Costolluto Genovese Brokenbar
Costolluto Genovese Brokenbar
Ludmila´s Pink Heart
Ludmila´s Pink Heart
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 181.10 (?), 30.7.2019 7:01

Dobrý den,

prosím o radu. Z dovolené v Turecku jsem si dovezl dvě obrovská (cca 12cm v průměru, váha asi 400g/ks) a velmi chutná rajčata, koupená na tržnici. Myslíte, že by se ze semínek dala tato rajčata vypěstovat v našich podmínkách? Děkuji, D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.151 (?), 30.7.2019 10:48

Neměl by být žádný problém.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vlasta L. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 234.228 (?), 30.7.2019 12:05

Ano, ale zachovejte si co nejvíce semen z originálu, aby jste nemusel pak dále přesévat z vlastních výpěstků. Později by pravděpodobně šla kvalita dolů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.151 (?), 31.7.2019 16:27

Tak u nás se teď rozpršelo, každý den nějaký deštík nebo aspoň nějaké ty kapky. Listy trajčat jsou skoro stále mokré a tam mám strach aby z toho nebyla nějaká katastrofa. Pokud to vydrží do pátku, tak to bude dobré, protože v pátek osadíme se synem střechu nad ten velký záhon s tyčkovými rajčaty. Konstrukci mám připravenou, jen potřebuji aby se syn uvolnil a pomohl mně to dát nahoru a dodělat to. Není to moc práce, cca tak na hodinu a půl až dvě.
Vladimír

Polovina konstrukce střechy nad rajčata
Polovina konstrukce střechy nad rajčata
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.38 (?), 31.7.2019 19:14

Dobrý den. Ty spojky v modré barvě, ty se vyráběly už za socíku. Měl jsem z nich dva foliáčky, akorát spojky měly barvu oranžovou. Velmi dobře se s tím pracovalo. Pár střešních latí, nějaké vruty a už to bylo. Jako zajímavost uvádím, že se stále vyrábí. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.151 (?), 1.8.2019 7:23

Ano spojky jsou velmi staré, odhaduji, že někdy z roku 1972 (mám tři sady), jsou používané každoročně i několikrát za rok dle potřeby. Dá se z toho postavit i takový foliový skleník s výškou i dva metry. Smontování takové konstrukce jak je na obrázku trvá dnes v době akušroubováků cca půl hodiny. Ano, podobné spojky se snad vyrábí (bylo to diskutováno i zde na Zahrada.cz), ale pisatelé si dost stěžovali, že ten plast, ze kterého jsou vyrobeny dost praská. Nevím. ???

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Katkos - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 99.86 (?), 2.8.2019 0:47

Dobry večer, 

vratila som sa z Turecka a snazila sa dva dni dat dokopy dzunglu rajcin, ktora vyrastla. Roznymi gymnastickymi tahmi na malom rebriku ostrihat vrcholy rajcin. Naopak plazenim pomedzi korene sa dostat ku zadnemu radu rajcin pri plote a ostrihat zlte a skvrnite spodne listy. Je tam tien a ledva sa tam pretlacim, neviem to teda ani odfotit. Vaham, ci je to alternariova skvrnitost alebo len vycerpanie rastlin, lebo najviac postihnute su tie najproliferativnejsie a Indigo druhy (Garden peach- to je burina neuveritelna, Black russian, plus Dark tiger a Lucid gem). Samozrejme hlavne som blbec, lebo som to riadne prehustila. Chybaju miá velmi skusenosti. Clovek citanim nezisti vsetko. Na alternariu som nezozhnala ziadny postrek. Na Slovensku uz nie su dostupne, len Champion a Kuprikol 50. Ale ani neviem kedy mam striekat, ked denne vydatne leje. 

P.S. Mozem miesat spokojne Wuxal Calcium s fungicidmi?   

Vdaka 

Katka                

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.151 (?), 3.8.2019 5:26

Chtělo by to spíš nějaký systémový fungicid. Acrobat už u vás neprodávají? V pondělí jak půjdu na zahradu, tak se podívám. Měl bych tam nějaký mít. Letos ani loni jem nestříkal ani už stříkat nebudu. Míchat s Wuxalem jistě jde.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika