Rajčata 2019/2



host - 234.26 (?)
12.7.2019 15:38
Dobrý den, odjíždím příští týden na dovolenou, a z preventivních důvodu uvažuji o postřiku rajčat a paprik ve skleníku proti plísní a černi Dithane Dg Neotec a proti svilušce chci použít Vertimec. Můžou se tyto dva postřiky smíchat? Neprodlouží se tím ochranná lhůta? Dokáže někdo poradit? Díky. Happy.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 234.26 (?), 12.7.2019 15:38
Dobrý den, odjíždím příští týden na dovolenou, a z preventivních důvodu uvažuji o postřiku rajčat a paprik ve skleníku proti plísní a černi Dithane Dg Neotec a proti svilušce chci použít Vertimec. Můžou se tyto dva postřiky smíchat? Neprodlouží se tím ochranná lhůta? Dokáže někdo poradit? Díky. Happy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 137.84 (?), 12.7.2019 16:12

Po deštích ho také chci použít s hnojivem, ale výrobce tu mísitelnost neuvádí. Co jsem se, ale dočetl je, že působí i na svilušky a vytváří film na listech, takže dvě jednou ranou, jinak moje zkušenost je, že svilušky jsou nesmrtelné, nefunguje na ně nic než každodení sprchování. Jediné co výrobce doporučuje je smáčedlo pro lepší ulpění a výdrž na listech, takže bych zkusil místo neškodného Vermitecu koupit smáčedlo.

Odkaz na stažení příbalového letáku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 20.7.2019 9:09

Já jím taky skoro výhradně maloplodá rajčátka (šišatá Mini Roma, Vilma a Aztek). Chuťově jsou asi nejlepší. Sklízím jich asi 1 kg týdně, což mi stačí. Ještě musím občas sníst horkem puklé Stupické apod. Teploty nad 35 skutečně rajčatům nedělají dobře, ale co se dá dělat. Některá rajčata mají spálené líčko, některá nakously kněžice, ale se ztrátami se musí počítat. Kupodivu, nejlepší výsledky mám letos s Tornádem. Teším se na sklizeň z druhé výsadby (řízky z F1 rajčat). Je tam už hodně zelených plodů.

Rajčata dnešní sklizeň
Rajčata dnešní sklizeň
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 20.7.2019 10:28

Tamina, Supersweet, Big Beef a Brutus, které mám ve skleníku, už jsou oflekované černí rajčatovou, zatímco na Tornádu, které je mezi nimi, čerň vůbec není. Takže za mě příští rok asi jen staré dobré Tornádo. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 20.7.2019 11:45

Ale, ale, co to tady čtu? Před 4 roky jsem se přestěhoval do „horkých“ 450 m/m a začal pěstovat „jižní plodiny“. Taky rajčata, jen na záhonu a nejnutnější péče. Různá (i dary) a asi se daří. Letos jsem odrůdově zúžil na Start, Stupice a Tornádo. Víc nepotřebuji. Tornádo vždy nejúrodnější, nejspolehlivější. Rozdíly v chuti nějak nepoznám. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 20.7.2019 12:03

ale na podzim zralé plody Tornáda při rozdílných teplotách v noci a přes den praskají a nelze je pak už skladovat. Nejsou raná, nejsou datlová, ani bifteková. Dozrávají v průměrné době zrání rajčat a mají průměrnou velikost. Když je možnost, pěstitel by si měl vyzkoušet i nějaké jiné odrůdy, časem se pak rozhodne, co mu vyhovuje nejvíc. A jak už tu bylo vloni napsáno, nové odrůdy mají zajímavější tvary i chuť, ale taky se na ně lepí víc chorob. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 20.7.2019 12:39

Jo, jo, jak píšete. Všechno končí, i doba rajčatová. A ještě taková perlička. Rajčata neskladuji, nezpracovávám. Jen jím. Když už jsou špatná (plody, rostliny), tak je rozsekám rýčem a zaryji do záhonu. Na jaře pak vytrhávám semenáčky.
Letos ale mrzlo až do konce května a tak některým sousedům sazeničky pomrzly. A tak přišly vhod i mé samovolné semenáčky. Rozdal jsem jich asi kbelík. JG wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 120.64 (?), 24.7.2019 13:15

Na rajčatech vidím, jak se doslova tetelí blahem v nynějších vysokých teplotách. Ve spodních vijanech jsem musel odstranit plody poškozené kroupami, úroda bude dostatečná i bez nich. V této fázi by úrodu mohlo pokazit jedině další krupobití.

Rajčatoviště 2019
Rajčatoviště 2019
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 24.7.2019 14:38

Rajčatoviště nemám. Sázím „jednotlivě“, kde je místo. Start a Stupické trochu trhám, Tornádo se zatím ještě jen připravuje. Hnojím jetelem. JG


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.151 (?), 24.7.2019 14:41

Mám jedno černé cherry Brad´ s Atomic Grape. Zasadil jsem si ho jen proto, že Brad´s Black Heart od stejného šlechtitele je moje oblíbené biftekové rajče ve tvaru srdce. Cherry zatím vypadají zajímavě a tak přidávám jednu fotku v ležící poloze. smiley

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika