Rajčata 2018 - semena



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3217) - 173.17 (?) 
22.1.2018 9:22, zobrazeno: 25106x

Máte někdo zkušenosti s pěstováním polského rajčete Betalux? Má to být trpaslík s pevným nepoléhavým stonkem, velmi raný, ovoce nějakých 60- 80 gramů a hlavně co mne zajímá, měl by být částečně partenokarpický. Semena budu objednávat na Tatiana´s TOMATObase, ale termín doodání je až někdy v druhé polovině února. Potřeboval bych tato semena dřív. Zajímají mne polské internetové obchody, které posílají semena do ČR, abych mohl vyset tuto odrůdu co nejdříve. Poraďte.

                  Vladimír

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 56.166 (?), 22.1.2018 17:31

Pestovanie Betalux mám vyskúšané pred dvoma rokmi. Potvrdzujem veľmi skoré dozrievanie, rast (aj kvety a plody) ked ostatné paradajky tzv. trčali od chladu. To bolo prvý krát, čo som mala paradajky koncom mája na voľnom záhone (chránené miesto a rok bez neskorých mrazíkov + jednu noc som prikrývala, výsadba bola cca 20.4.) Výška cca 60 cm. Výrazne neodnožuje, po dokončení rastu hlavného výhonku už nejako výrazne nerástla, tak som rastlinu  zlikvidovala (tak ako stupice, ked ho nechávam na jeden výhon). V tom čase už boli neskoršie, chutnejšie paradajky. Chuť - normálna paradajková, nič výnimočné, ale tak ako všetkému, čo je prvé, odpúšťame im menšie nedostatky. Partenokarpiu neviem potvrdiť, lebo som ju extra nesledovala, ale plody mala skôr než bola vysadená vonku (ja som neopeľovala) a vonku tiež bolo dosť chladno na hmyz. V chladných dňoch nie, ale akonáhle začali horúce dni a rozdiely v teplotách + v zásobovaní vlahou, tak plody mali tendenciu praskať.

Mám cca 100 semien Betalux - balené 2014, exp 12/2017

a cca 100 semien Poranek - exp 12/2018

Poranek je podobný Betaluxu, len by mali menej praskať plody - (neporovnávala som, neviem) + udávajú väčšiu odolnosť plesni zemiakovej.

Rada sa o semená podelím, nezaručujem klíčivosť, skladované dobre, ale sú staršieho dáta.

Ponúkam ešte druhú možnosť: budúci týždeň som v PL, tieto semená majú v bežných obchodoch, kúpim a pošlem. Poslala by som zo Slovenska, tj najskôr 2.2.2018.

Dajte mi vedieť, ako ste sa rozhodli.

Pozdravujem Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3217) - 173.17 (?), 22.1.2018 19:13

Paní Aleno, poslal jsem Vám už e-mail. Ještě bych se chtěl zeptat, jestli si pamatujete, jaké listy mělo to rajče. Normální nebo bramborové?

                            Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
sofka - (1) - 246.31 (?), 22.2.2018 11:33

Dobrý den paní Aleno, zaujal mne Váš příspěvek na téma rajče Betalux a vzbudilo to ve mne jednak obdiv k Vaým fundovaným znalostem a zřejmě i velkou praxi s pěstovaním rajčat a na straně druhé chuť si toto velmi rané rajče vyzkoušet vypěstovat. Měla bych šanci na úspěch, kdybych Vás poprosila o prodej/zaslání několik /cca 5 ks/ semínek? Děkuji za odpověď

Sofka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3217) - 173.17 (?), 22.1.2018 19:06

Ano, mělo by to být ono. Ale stejně semena nemají.

                    Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Stachys - (22) - 56.166 (?), 22.1.2018 19:32

Nevediem si presnú evidenciu. Myslím však, že boli bramborové. Listom, chuťou, a skorosťou by som povedala nejaký potomok Stupice. Celá rastlina však bola nižšia, kompaktnejšia, zhutnená stonka, ako dwarf. Stupice je štíhlejšia, vyššia, vzdušnejšia (myslím napríklad dĺžku listovej čepele a stopky, odsadenie listov od hlavného výhonu a pod.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (733) - 134.41 (?), 26.1.2018 8:16

Môžem vás poprosiť o krátke hodnotenie, akým rajčinám sa vo vašich podmienkach darí a ktoré sa vám, naopak neosvedčili? Eva T 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 24.1.2018 9:07

Podlehl jsem touze mít rajčata co nejdříve, objednal Raný zázrak a odrůdu Matina. Dám je vedle Taminy, uvidím. A vedle Šejka dám odrůdu Ziska. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 173.17 (?), 24.1.2018 9:44

Ahoj, ta semena Matiny jsem ti mohl poslat. Já jsem ji loni pěstoval a jak jsem předpokládal, tak žádný rozdíl tam nebyl. Doufám, že sdělíš, jak to bude vypadat u tebe letos.Ten raný zázrak, co to je?

                Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 24.1.2018 9:59

Vůbec o tom nic nevím. Jen jsem si přečetl rané keříkové, barevně divné (někde píšou tmavě růžové, jinde světle červené, dokonce uvádí i obě barvy), má být výtečné - a nebylo drahé! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika