Rajčata 2018



Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 20.184 (?)
5.2.2018 7:55

Tiež pestujem v sklenníku na 2 výhony, cherry aj na 3- nevyrastú tak rýchlo po strop, chce to však časté a dôsledné vyštipovanie.V sklenníku budem pestovať tento rok 6 koreňov Štart S F1, 2 MiliceF1, 1 Kumato, 1 CristalF1, 2 Bejbina F1,1TomatoberryF1plus1 GardenberryF1, 1Pink Charmer F1,1 Sugar GlossF1, 1 Santa Orange, 1 Ambrosia Orange,2 Stupické skoré poľné, 1 Blazing Beauty Dwarf,1 Sophie Choice,1 Matina, 1Tamina, 1 Matina, a nejaké z Blue- ešte som sa nerozhodla ktoré. Mám vyše mesiaca na premýšľanie čo nechať v nádobách a čo do sklenníka. Väčšinu druhov na záhony budem vysievať až o mesiac. Eva T

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
host - 167.137 (?), 26.1.2018 9:20
My jsme pouzivali Lebisovy truhliky pro previsle muskaty mnoho let a naprosta spokojenost.previsy se blizily 1m -pred par lety 2.misto v mestske soutezi.od lonska mame jine zabradli na balkone tak uz je budu vyuzivat jinak, mimo jine na sadbu rajcat. Ano moznost ze to prepadne byla, ale neni nic jednodussiho nez to privazat. Rajcata jsem v nich take ze zacatku zkousel, vypadaly krasne, ale jak mely hodne vody tak byly vodove a nechutnaly nam. Ale obecne bych tyto truhliky urcite nezavrhoval. Honza
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 26.1.2018 23:34

Evi, z Vašich obrázků je jasné, že jste odřízla ten list, ke kterému byl výhon připojen. Proč? Můj selský rozum - bez zkušenosti - mi říká, ža jste se zbavila docela velké asimilační plochy, která by přispěla k lepšímu růstu celého řízku. A tím i lepšímu zakořenění. Je tu něco, co nevím?

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 134.41 (?), 27.1.2018 6:39

 Milane, no práve, treba asimilačnú plochu zmenšiť, aby lepšie zakorenil(čím väčšia asimilačná plocha, tým väčšie odparovanie vody, tým viac je odrezok namáhný a je väčšia pravdepodobnosť zavädnutia a úhynu) a ešte to odrezanie listu donúti lepšie presmerovať tok vody a živín do toho výhonu, tým pádom skorej pustí korienky. Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 134.41 (?), 27.1.2018 10:33

Ešte posielam foto postupného množenia Pink Charmer F1 z 1 koreň amám doteraz 4 rastlinky plus na pôvodnom koreni nechávam 2 odnože. A pre porovnanie Sleeping Lady z výsevu 30.11. pestovaná pri teplote22/16 na juhozápadnom okne a prisvetľovaná už nasadzuje púčky a z toho istého výsevu na východnom okne pri teplote 18/14stupňov bez prisvetľovania do 20.1.  Eva T

Pink Charmer- postupné množenie
Pink Charmer- postupné množenie
Sleeping Lady Dwarf
Sleeping Lady Dwarf
Detail prvého púčiku
Detail prvého púčiku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.14 (?), 4.2.2018 15:43
Rajčatům se venku v naší poloze moc nedaří, přesto se o to opakovaně pokouším. Spokojenost s odrůdami Tastier, Mandat, Goldkrone, Start, Tornádo, McDreamy. Nespokojení s odrůdami Rio Grande, Odeon, Malina, Herodes, Býčí, Obří, Zlatava a Kumato. Celkově u všech slabá pozdní plodnost a poté napadeno plísní. Chemicky neošetřuji venku, ani ve skleníku. Zato ve skleníku je to znatelně lepší, ale zase prostorově omezenější. Loni jsem ve skleníku pěstovala Tornádo, Orkádo, Bejbino, Zlatavu, Harzfeuer, Herodes, Goldkrone, Tastier, Mandat. Dlouhodobě velice dobré zkušenosti mám s pěstováním Tornáda a Orkáda. Orkádo je odolnější, plody větší. Zato Bejbino je u mne naprosté fiasko. Slabý habitus, bujné, ale téměř neplodící - vyzkoušeno několik let po sobě. Nevím, proč se mu u mě nelíbí. Zlatava pěstována poprvé, produktivní, dobrá chuť. Nebyla jsem spokojená s odrůdami Harzfeuer, Herodes ani Tastier. Výborný byl Mandat, ale hodně praskal. Co se týká ranosti - všechny odrůdy byly nasety i přesazeny ve stejném termínu - 1.Orkado, 2.Zlatava, 3.Goldkrone, 4.Bejbino... Ve skleníku poprvé vyzkoušeno pěstování na 2 výhony, což se mi osvědčilo a budu pokračovat. Letos bych chtěla přibrat Tomatoberry, Kumato přesunout do skleníku, aby bylo možné ochutnat...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 20.184 (?), 5.2.2018 7:55

Tiež pestujem v sklenníku na 2 výhony, cherry aj na 3- nevyrastú tak rýchlo po strop, chce to však časté a dôsledné vyštipovanie.V sklenníku budem pestovať tento rok 6 koreňov Štart S F1, 2 MiliceF1, 1 Kumato, 1 CristalF1, 2 Bejbina F1,1TomatoberryF1plus1 GardenberryF1, 1Pink Charmer F1,1 Sugar GlossF1, 1 Santa Orange, 1 Ambrosia Orange,2 Stupické skoré poľné, 1 Blazing Beauty Dwarf,1 Sophie Choice,1 Matina, 1Tamina, 1 Matina, a nejaké z Blue- ešte som sa nerozhodla ktoré. Mám vyše mesiaca na premýšľanie čo nechať v nádobách a čo do sklenníka. Väčšinu druhov na záhony budem vysievať až o mesiac. Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 5.2.2018 22:54

Zajímalo by mne, jaká je vaše poloha. To pro srovnání: já se je snažím pěstovat v 570 mnm a mám podobné zkušenosti hlavně s plísní. Letos se ale usilovně chystám ji, když ne úplně porazit, tak alespoň hodně redukovat. Nakoupil jsem z Anglie 2 údajně plísnivzdorné odrůdy Crimson Crush (k dostání i u nás) a Mountain Magic. Jsou drahá, tak se je chystám řízkovat. Všechno popisuju na vlákně Rajčatový hokus pokus - průběh. Hodlám v tom popisování pokračovat až do konce, takže se tam dozvíte, jak odolné a taky jak chutné ty odrůdy vlastně jsou. Mám jen strach, že ta plísniodolnost se odrazí na chuti. Skleník nemám a nemůžu ho ani postavit, protože na chalupě nejsme pořád ani v létě. 

Milan Hokus Pokus

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 5.2.2018 23:24

Evi, blíží se mi čas klonování angličáků. A nevím, zda mi selský rozum radí dobře, když mi říká, že před klonováním je logické pohnojit, aby po odříznutí vrcholového výhonu mohly vyrazit další výhony. Mám za to, že jim musím dodat aspoň dusík a vápník. Jsem na správné stopě nebo totálně vedle jako s tím ořezáním listu u řízku?

A jak Vám funguje přisvětlování? Nebo už nepřisvětlujete? Je nějaký rozdíl mezi "full spectrum" a červenomodrým? Dozvěděl jsem se, že bílé světlo se u LEDek dosahuje použitím luminoforu podobně jako v zářivkách a výbojkách. Po svých zkušenostech jsem totiž dospěl k předběžným závěrům, že:

a)  příkon 34W místo 54W čm by byl bohatě stačil
b) čm LED světlo podporuje růst víc než LED denní bílé
c) denní bílé světlo je na začátek předpěstování vhodnější          

Ale nejsou to závěry průkazné: vlastně není co objektivně měřit, když je zahrnuto víc odrůd a postupné výsevy. Jak se to shoduje s Vašimi zkušenostmi?

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 20.184 (?), 6.2.2018 6:19

Milane, s tým prihnojovaním opatrne, pri presadzovaní má dobrý substrát zásoby živín na 6 týždňov a ak je už kelímok malý a priesada je celkom prekorenená, radšej presadím do väčšieho. Obyčajne prihnojujem až po posadení na trvalé stanovisko. Prisvetľujem ešte stále,(asi 4 hod) lebo je dosť zamračených a krátkych dní a niektoré mi už začínajú nahadzovať puky. Čm ledky používam prvý rok, tak skúsenosti nemám, ale rastlinly sú pod nimi pevnejšie, ako pod bielym svetlom. Uvidím, či a ako budú nahadzovať plody. Tesne po vyklíčení sa mi osvedčuje biele svetlo. Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 20.184 (?), 7.2.2018 13:49

Foto rajčín vysievaných 30. 11. 2017 Eva T

Sleeping Lady
Sleeping Lady
Maglia Rosa
Maglia Rosa
Maglia Rosa detail pukov.
Maglia Rosa detail pukov.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika