Rajčata 2018



Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 247.166 (?)
9.1.2018 18:33

Milane, ja ešte stále čakám na zásielku osvetlenia, už sa mi uvoľnila izba po vianočnej návšteve mojich najbližších z UK, takže by som tam mohla tie svetlá nainštalovať bez toho, aby niekoho ohrozovali a tiež by som tam mohla regulovať teplotu. Včera som vysiala Jahodo a Santa Orange na klonovanie. Niekto tu založil vlákno o Gardenberry, ja tento rok testujem na porovnanie rozdiely medzi Tomatoberry F1 a  Gardenberry F1 a porovnám s nimi aj Jahodo. Aj z Dwarf rajčiniek mám už zídené všetky po 2 kusy, ktoré chcem testovať. Iba Blazing Beauty mám až 4 rastliny-z výsevu 22.dec mi neschádzalo ani 1 semeno z 5 vysiatych(staršie semená) tak som siala z novo objednaných tým istým spôsobom a do toho istého substrátu 3.1.2018 a zišli mi teraz razom -dec. výsev:2/5 rastlín, jan. výsev:2/2. Takže nie je to vždy o hĺbke vysievania. Eva T.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
mapri - (29) - 48.172 (?), 8.1.2018 22:02

No kupovala jsem původní v Tescu a bylo označeno jako Kumato, je pravda, že je trochu placatější, ale i to kupované mělo podobný tvar.  Zjistila jsem, že ho musím trochu podtrhnout, protože když přezrálo, bylo moučné.Při dozrání má víc hnědou barvu.Bohužel ho nemám na řezu, jako ostatní, ale pokud si pamatuji, bylo to plnější rajče, skoro jako steakové.Marie

Budu pěstovat i nadále v další generaci a uvidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 10.2.2018 16:15

Dobrý den. Sice reaguji na měsíc starý příspěvek, ale jestli by Vám semena Kumat stačila ještě teď, ozvěte se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 6.1.2018 13:30

Těch 6cm považuji za maximum, většinou jsou tak 4-5cm. No jsou to zajímavá rajčata, mě tak chuť ale připadala taková fádní. Taky mi vzhledem k jejich barvě připadlo dost problematické zjistit, kdy opravdu jsou zralá ke konzumaci. A když jsem je dával přátelům, kteří jsou zvyklí na klasiku, tak je odmítali, protože měli dojem, že jim dávám nějaký paskvil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 247.166 (?), 8.1.2018 19:50

Dnes som kúpila v semenárstve to nové Jahodo od Sema. Pestovali ste ho už niekto vlani? Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 247.166 (?), 8.1.2018 19:54

Ešte pridávam obrázky z dnešného množenia 2 druhov z vrcholových odrezkov. Eva T

Pred skrátením
Pred skrátením
Po zrezaní vrcholu
Po zrezaní vrcholu
Zasadené odrezky
Zasadené odrezky
A ešte pod sklom
A ešte pod sklom
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2744) - 6.138 (?), 8.1.2018 22:27

Evi, pokud to vidím správně, zůstaly ty původní sazenice bez vrcholového výhonu. Spoléháte tedy na to, že vyženou nové výhony? Je to prověřené? Pokud ano, zkusil bych to také.

A ještě jednu, možná úplně začátečnickou otázku: některé rostliny lze řízkovat jen z listů. Jde to u rajčat také?

Díky.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 247.166 (?), 8.1.2018 23:12

 Milane, vrcholové odrezky zakoreňujem najskôr, lebo po odrezaní vrcholu to donúti rastlinku vyháňat z pazúch listov- postupne zhora-nadol nové zálistky- na ďalšie množenie odrezkami("klonovanie"). Rajčiny z listov množiť nejde. Inak dobrý postup rezkovania aj s fotodokumentáciou má pani Jiřina v niektorom z vláken myslím že z r. 2014. Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2744) - 6.138 (?), 9.1.2018 12:33

Evi, tak mi včera konečně přišly ty žárovky. Hned jsem jednu naistaloval "kontrolnímu" vzorku. Objednal jsem si ještě také tady u nás bílý reflektor 30W s denním bílým světlem 6 700°K, cca 2700 lm, takže poslední mrňouse rozdělím a jedné skupině budu svítit jen bíle, abych přišel na to, zda to červenomodré světlo pomáhá. Dneska je jasno, tak to přes poledne na západním okně na dvě hoďky vypínám.

Musím Vás ale varovat: kouknul jsem se přímo do toho čm světla a uhnal si zánět spojivek. Píšou tam, že při manipulaci s nimi je nutné mít sluneční brýle. Protože jsem silně krátkozraký, nemůžu to udělat, ale mám samozabarvovací (ale nepamatuju se, jestli jsem je měl - mám i na čtení).

Takže pozor! Možná jsme to s tím výkonem přepískli.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 247.166 (?), 9.1.2018 18:33

Milane, ja ešte stále čakám na zásielku osvetlenia, už sa mi uvoľnila izba po vianočnej návšteve mojich najbližších z UK, takže by som tam mohla tie svetlá nainštalovať bez toho, aby niekoho ohrozovali a tiež by som tam mohla regulovať teplotu. Včera som vysiala Jahodo a Santa Orange na klonovanie. Niekto tu založil vlákno o Gardenberry, ja tento rok testujem na porovnanie rozdiely medzi Tomatoberry F1 a  Gardenberry F1 a porovnám s nimi aj Jahodo. Aj z Dwarf rajčiniek mám už zídené všetky po 2 kusy, ktoré chcem testovať. Iba Blazing Beauty mám až 4 rastliny-z výsevu 22.dec mi neschádzalo ani 1 semeno z 5 vysiatych(staršie semená) tak som siala z novo objednaných tým istým spôsobom a do toho istého substrátu 3.1.2018 a zišli mi teraz razom -dec. výsev:2/5 rastlín, jan. výsev:2/2. Takže nie je to vždy o hĺbke vysievania. Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2744) - 6.138 (?), 9.1.2018 18:58

Evi, to je přesně o té Matce Přírodě, i když už prošla lidskýma rukama. A je mi jasné, že i když otestuju několik různých metod, není to úplně směrodatné. Protože vždycky především záleží na tom semínku. Chtěli bychom mít všechno pod kontrolou, ale to prostě nejde.

A jen taková soukromá otázka: kolik odrůd Vy pěstujete ročně? Já mám problém se vyznat v těch svých 5.

Chcete poslat jednu z těch mých žárovek? Není problém, jen jestli to nebude trvat dýl než dojdou ty Vaše.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika