Rajčata 2018



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
5.1.2018 19:34

Ten rajčatový strom není jen sranda. Už jsem viděl dokonce i nabízet semínka. Říkal jsem si, že by mi klidně stačilo i o něco méně plodů, dejme tomu jen 13000. Ale pokud bych to zkazil, docela by mě to mrzelo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 173.17 (?), 3.1.2018 17:40

Většina amerických firem neposílá semena rajčat do Evropy, protože se semena do EU nesmějí ze zemí mimo EU dovážet. Může se stát, že zásilka semen by byla celníky zabavena a adresát by mohl žádat po odesílateli náhradu škody. Tomu se chtějí firmy vyhnout i za cenu, že jim uniká nějaký obchod.

                    Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 3.1.2018 17:53

To lze obejít asi jedině tak, že si dotyčný semena zakoupí v USA přímo v kamenném obchodě nebo koupí semena od firmy v Evropě, která dotyčná semena dováží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ladys274 - (10) - 168.121 (?), 3.1.2018 20:58

Díky,

reagoval jsem na p.Kohútka jelikož z jeho příspěvků vyplívá, že tam nějakým způsobem nakupuje... Zaráží mne ten systém kdy se zaregistruji najdu hodím do košíku a pak mě to nechce pustit dál...

Už jsem v USA nakoupil i jinde, tak jsem zvědavý jak to dopadne...

Líbí se mi Vaše nadšení pro věc, spíš si tady čtu jelikož sem jako naprostý amatér. Zatím jsem měl maximálně dvanást rostlin laugh ale to nestačí...

Tak to musím vylepšit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.7 (?), 4.1.2018 14:00

zo semenami z USA je to tak (len aby som doplnila pána Vladimíra), že na určité druhy rastlín dovezené z krajín mimo EÚ (a tam spadajú okrem iného aj rajčiny a papriky) je treba fytokontrolu a tá stojí veľa eur (desiatky na každý druh)... A vývozca (čiže firma v USA) nebude riskovať, že dostane pokutu za vývoz do EU (keď tá fytokontrola nie je urobená)...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 3.1.2018 17:30

Pro pobavení: obrázek supervýkonného bulharského hybridu (Sprut F1) pěstovaného celoročně několik let ve skleníku. Tento strom má prý 14000 plodů (rajčat) vážících 1500kg.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 4.1.2018 21:57

Je to sranda, ale mně se o něčem podobném zdálo tak před třemi týdny. Tedy, v tom snu jsme nějak (snově) naroubovali rajče na jabloň (tedy pokud si dobře pamatuju), ale výsledek byl podobný. Jo, ale byly to Startky, co na něm rostly. A nebylo jich tolik.

Tak už si říkám, jestli to není posedlost. Ale vlastně na tom moc nezáleží, ne?

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 5.1.2018 19:34

Ten rajčatový strom není jen sranda. Už jsem viděl dokonce i nabízet semínka. Říkal jsem si, že by mi klidně stačilo i o něco méně plodů, dejme tomu jen 13000. Ale pokud bych to zkazil, docela by mě to mrzelo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 247.166 (?), 6.1.2018 0:07

Ja som by som taký strom rada videla, lenže u nás firmy také projekty v maxi sklenníkoch nerealizujú a v domácich podmienkach to nie je možné.Celkom ma však fascinovala pred 4 rokmi na Agrokomplexe prinesená "rastlinka" z farmy Kameničany, myslím, že to bol Hranáčik, škoda, že som si ju vtedy nevyfotila, merala asi 8m, (posadená v hydroponickej kocke) hrubé byle mala stočené do kotúča a hore veľa krásnych plodov. pridávam tiež niečo pre pobavenie. Eva T

Octopus F1 Tomato Tree
Octopus F1 Tomato Tree
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 3.1.2018 20:56

Překlad:

Je nám líto, ale nemůžeme přijmout vaši objednávku z následujících důvodů:

Tyto položky (zboží) není dovoleno posílat na místa, kam je objednáváte.

Popis položky           Nelze odeslat do

5859 SUN SUGAR FT HYBRID      Rodvínov INT 377 01 Czech Republic
6818 GOLDEN GEM HYBRID      Rodvínov INT 377 01 Czech Republic

Prosím, změnte místo doručení nebo je vyjměte z košíku.

To ostatní vám už vysvětlili ti, kdo vám tady odpověděli.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ladys274 - (10) - 168.121 (?), 4.1.2018 20:15

Děkuji, chápu

otázka tedy zní jde tyto nebo jiná semínka z těh stránek koupit v Evropě?

Přes internet?někde jinde? Nic najít nemůžu..

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika