Rajčata 2018



host - 114.241 (?)
25.2.2018 23:56

Veru názov tiež neviem. Juanitu, hranáčika tiež úspešne pestujem, sú výborné, a teším sa na toto. A nebude to náhodou niečo "novo" vyšľachtené - tým pádom len tento názov?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
               
host - 114.241 (?), 25.2.2018 23:56

Veru názov tiež neviem. Juanitu, hranáčika tiež úspešne pestujem, sú výborné, a teším sa na toto. A nebude to náhodou niečo "novo" vyšľachtené - tým pádom len tento názov?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 183.105 (?), 26.2.2018 5:36

Určite nie, firma Ovozela si len chráni zejme správny názov odrody a možno chce takými "poslovenčenými" názvami(Medulienka, Hranáčik, Čerinka, Koktejlka, Strapáčik, Bobulienka) pritiahnuť spotrebiteľov ku kupovaniu rajčín pestovaných na slovenských farmách. Napr. Juanitu F1(Medulienku) predáva nem. firma hartmann-brockhaus, ale cena 25 semien za 33,60 €.  Ešte by som podotkla, že ďalšie združenie Green Coop- Veselá paradajka zo Žitnéko ostrova na obaloch neuvádza tiež názvy svojich pestovaných odrôd, zato Paradajkovo pestuje(distribuuje) tieto odrody: Tramezzino, Mc Dreamy, Brioso, Ternetto, Batistuta, Bambello, Dubino a Maggino. Eva T.

Paradajkovo
Paradajkovo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 26.2.2018 21:07

Evi, takže pokud tomu dobře rozumím, ty miliony odrůd, ve kterých se za žádnou cenu nejsem schopen zorientovat pro omezenou kapacitu mozku a paměti, jsou tak zpoloviny(?) jen změny názvů z obchodních a copyrightových/patentových důvodů? To se mi fakt ulevilo, pokud tomu tak je: už jsem si říkal, že tolik kombinací genů snad nelze ani rozumně vygenerovat. Myslím pozitivních.

A to, co se děje na Slovensku, se také nejspíš děje v jiných zemích, jenže my o tom nevíme. Takže když uvádí vaši/naši distributoři 10 odrůd italského původu, ve skutečnosti je to třeba jen 5, ale pod jinými názvy už od italského prodejce. Kdo udělá genetickou analýzu, aby se přesvědčil? Realita a zdání, vzbuzovaná kšeftmany a mocipány prostě jsou dvě diametrálně odlišné věci. Jsem rád, že se mi to potvrdilo.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 183.105 (?), 25.2.2018 18:36

Mám ešte   originál semená Brandywine od Sluis Garden expirácia 2019, môžem pár poslať. Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Matel - (4) - 39.19 (?), 27.2.2018 23:27

Ďakujem veľmi pekne za ponuku p. Eva.
Tak mi to nakoniec nedalo a ešte som to prehodnotil. Inšpiroval sa Vaším zoznamom a prelustroval som ešte komplet vlákna "Nejlepší rajčata" a "Rajčata 2017", a k tomu ešte niekoľko videí pestovateľov na youtube :-)

Výsledkom je rozšírenie môjho zoznamu nových odrôd nasledovne:

Tamina, Gardenberry F1 (melo by to byt to same co Tomatoberry garden F1), Black Krym, Japanese Black Trifele, Summer Cider, Limetto F1, Strillo F1. - Tieto sa mi podarili objednat narychlo, a zajtra by mali prist.

Orange Santa, Soldacki, Kumato, Rose de Berne, Brandywine, Matina. - Tieto by som ešte veľmi rád vyskúšal, ale nepodarilo sa mi ich náisť v nejakom rozumnom obchode, aspoň dve odrody naraz. A po jednom balíčku + poštovné sa mi do toho moc nechce. Už aj tak mám doma vždy kartáč, keď sa žena dozvie že som zase niečo nové objednal :-D

Tak po 3 semená od každého by bohate stačili na tento rok, viem niesom náročný :-D. Ale keby sa náhodou našiel niekto ochotný z okolia Brna (príp. poštou) čo by mal v zálohe, bol by som fakt vďačný. Za úplatu alebo na vymenu, napriklad za Triatlom, Phantasia, Heartbrakers (od Kiepenkerl), mam po jednom neotvorene balenia, akurat su iba do 2016/2017 :-), ale verím tomu, že ešte vzídu, minuly rok nebol problém. Prípadne niektoré vyššie uvedené, v ktrorích už nebudem pokračovať, alebo z odrôd kde nájdem viac semien v balíčku... :-)

Díky,

R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 28.2.2018 8:18

Pro mne nastal čas zahájit výsev tyčkových rajčat (asi až o víkendu).
Španělské bifteky
Zamorano, Salobre, Gallego, Rosa de Huesca, Roteňo Andalucia, Negrillo Almaguera, Macizo Montserrat, Morado de la Cabrera, Negro Sierra del Segura, Rosa Aragon, Moruno, Plano de Erandio, Gigante Castilla, Mozkorra Aretxabaleta, Rosa de Teruel, Negrillo Almaguera, San Pedro, Rosado de Pastrana a Moruno de Pastrana 

Něco ve tvaru srdce (velká)
Mayo´s delight, Ludmila´s pink heart, Orange Russian 117, Anna Russian, Kukla´s Portuguese Heart, Alice, Fresa, Orange Strawberry, Brad´s Black Heart, Reinhard´s Purple Heart, Reinhard’s Chocolate Heart a Reinhard’s Green Heart

Něco raného a českého:
Start F1, Stupické polní rané, Toro F1, Tornádo F1, Uragán F1, Matina. Tamina

Něco jako cherry:
Karma pink, Ramallet Pequeňito Mallorca, Ramallet Bombeta

A také něco jako ostatní:
Thessaloniki, Acme, Valencia, Amana Orange, Kumato F2, Mini Kumato F2
 
Celkem by to mělo být osmdesát tyčkových rajčat.
           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 68.88 (?), 1.3.2018 6:39

Predvčerom navečer som potrebovala hlinu na primiešanie do substrátov, keďže vonku bola na kosť-10 cez deň a-15 v noci. Bola som milo prekvapená, že v tom starom zapustenom sklenníku nebola pôda zmrznutá a teplota tam bola niečo pred 17h ešte plus 5 stupňov, v 2. sklenníku,(množiarenskom a letniacom pre izbové orchidey a iné kvety) - iba s policami a opretom o západnú stenu domu bola v tom čase teplota-1 stupeň. tak som si to dnes ráno o 6. hod odsledovala. Vonku bolo -15 av zapustenom sklenníku -5, v množiarenskom -11. Inak by ma ani nenapadlo takto to merať, ale obyčajne v tomto čase som už priesady rajčín za slnečného počasia prenášala na otužovanie do sklenníka, tento rok sú stále za oknami v dome.Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 68.88 (?), 2.3.2018 6:33

Vladimíre, ktoré z tých španielskych biftekov ti najlepšie chutia? Máš tu riadny výber, podobne ako veľkých srdcí.  Ja budem tento rok porovnávať chuť týchto oranžových, príp. viacfarebných: Orange Russian117(zišli nakoniec 2 semienka), Orange Strawberry, Gold Medal a Kelloggś Breakfast. Zatiaľ som z nich pestovala posledných 5 rokov len Orange Strawberry. Z veľkých srdcí si cením Annu Russian pre jej skorosť a úrodnosť, len chuť by mohla byť výraznejšia.Poznáš nejakú podobnú skorú mäsovku pre budúcnosť? Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 2.3.2018 20:11

Ze všech rajčat mám nejraději všechny růžové, nejvíc mně chutnají růžové. Všechny španělské Rosa, bifteky a srdce Pink. Ale nechci pěstovat jen růžové, snažím se mít různorodý sortiment proto letos zařazuji Reinhard´ s srdce- fialové, zelené a hnědé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 68.88 (?), 3.3.2018 18:31

Anna Russian vlani v kvetináči perfektne rodila už od júna Eva T.

Anička ruská
Anička ruská
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika