Rajčata 2018/2



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 53.11 (?) 
3.4.2018 0:51, zobrazeno: 55777x
Pokračování, jsem ráda, že s tím Milan přišel...
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2724) - 6.138 (?), 3.4.2018 7:18

Jsi to Ty, Evi? Tak jaká byla Maglia Rosa? Hořím zvědavostí.

Krásný den přeju.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2724) - 6.138 (?), 5.4.2018 7:34

Jarmilo, moc se omlouvám za omyl.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3217) - 173.17 (?), 5.4.2018 9:20

Díky za toto nové vlákno. Já jsem chtěl jen připomenout, že DTM je stanoveno jako počet dní od rozvití toho konkrétního květu do úplného dozrání plodu vyvinutého z tohoto květu. Pochopitelně čím větší rajče, tím delší tato doba obvykle je. Započítávat do toho dobu předpěstování je zavádějící. Nelze srovnávat Maglia Rosa, které je rajče typu cherry jen jiného tvaru například se Stupickým polním, které je minimálně dvakrát tak větší a zařazuje se do skupiny Slicers (v překladu to značí něco jako Kráječ).

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2724) - 6.138 (?), 5.4.2018 22:02

Vladimíre, existuje někde nějaký seznam odrůd včetně DTM? Myslím takový, kde jsou i naše a evropské odrůdy. Na Wiki je jeden, ale tam jsou jen naše Stupice, jinak většinou americké odrůdy. A existuje i nějaký údaj udávající dobu celé vegetace až do uzrání prvních plodů?

Díky.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3217) - 173.17 (?), 6.4.2018 14:58

¨Takový seznam neexistuje. stejně by byl k ničemu. U nás a jinde v Evropě se používá označení - velmi rané (asi tak 45-55 dní), rané (55-65), polorané (65-80) a pozdní nad 80 dní. Myslím si, že to naše označení stačí. Od výsevu do zralosti se používá v Rusku a bývalých Sovětských republikách. Je to ještě nepřesnější než DTM, protože do toho vstupuje ještě délka předpěstování, která je u různých pěstitelů různá. Možná by tento údaj byl zajímavý, kdyby se u nás pěstovala rajčata z přímého výsevu někdy v dubnu.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 53.11 (?), 8.4.2018 13:16
Vladimír prosím můžete Vysvětlit co znamená DTM chápu Co znamená jenom z čeho je zkratka Děkuji Omlouvám se za pravopisné chyby přípravky diktujivvJarmila
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3217) - 173.17 (?), 8.4.2018 16:50

DTM- days to maturity (dny do zralostu).

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ladys274 - (10) - 168.121 (?), 15.7.2018 21:47

Zdravím,

 mám dotaz odrůda Josefina

mám dvě rostliny byli to úplný chcípáci v kelímkách nechtěli růst.

Na záhonu dohnali vše ostatní. Na jedné jsou vijany cca 80 plodů

na druhé je to odhadem 400 plodů a květů mám to nějak zredukovat na dalším zatím tak 300...Musel jsem to už zavázat aby se to neválelo na zemi.

Velikost plodů naní zas tak malý průměr 1,5x2,5 cm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (733) - 95.36 (?), 9.4.2018 21:35

Vladimíre, ja som nezovšeobecňovala a nespochybňovala DTM jednotlivých odrôd, len som uviedla údaje z môjho pokusu z dopestovania čo najskorších rajčín- čo je aj mojím cieľom. Je logické, že druhy s väčšími plodmi majú dlhšiu dobu zrenia. Aj Sleeping Lady začala kvitnúť ako prvá a plod dozrieva až teraz, presne po 60 dňoch. Veľmi zaujímavý rozložitý iba asi 25 cm vzrast má Mong. Karlik, vysiaty 4. jan.zakvitol 21. marca a prvý plod má už 6 cm v priemere. DTM má 80 dní, tak som zvedavá, aké budú veľké- mali by mať 100-200g.

      Eva T

Dnešné letnenie
Dnešné letnenie
Maglia Rosa
Maglia Rosa
Tomatoberry F1
Tomatoberry F1
Sleeping Lady Dwarf
Sleeping Lady Dwarf
Stupické poľné skoré
Stupické poľné skoré
Mongolskiy Karlik
Mongolskiy Karlik
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika