Rajčata 2018/2



Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?)
12.7.2018 21:23

Hodnocení mých nových odrůd na stupnici 1 - 10 s možností desetinných čísel (vyzrálá Start = 10, marketové rajče za 40Kč kilo v lednu = 0):

Crimson Crush (tyčkové, zatím neověřeně plísniodolné): poměrně masité rajče s plody 100 - 150g, méně intenzivní rajčatová chuť, méně kyselin i cukru. Vhodné do salátů, leča a na nakládání na zimu. Slupka poněkud tvrdší. Vysoký počet vijanů, pravděpodobně velmi výnosné. Hodnocení: 6,5.

Vitador (holandská liánovitá odrůda): polomasité rajče s tvrdou slupkou. Velikost plodů 60 - 80g (na zahradě i větší). Méně výrazná chuť, poměrně sladké, nižší kyseliny. Citlivá na nedostatek vápníku. Schopna dorůst výšky několika metrů. Hodnocení: 6

Balkónové červené (keříčkové): dost šťavnaté, velikost plodů kolem 20g, intenzivně sladkokyselé, vhodné k přímé konzumaci a do salátů. Rajče mé krevní skupiny. Nehodí se nejspíš na sušení. Při pěstování v nádobě nepříliš výnosné. Na zahradě zatím nevím. Hodnocení: 8,7.

Vilma (keříčkové): rovněž šťavnaté, plody kolem 15g. Méně intenzivně kyselé než Balkónové červené, cukr na stejné úrovni. Přímá konzumace a saláty. Hodnocení: 7,9.

Bonset (tradiční holandská tyčková odrůda): masitost podobná Startce, o něco méně intenzivní rajčatová chuť, plody 60 - 80g (na zahradě i větší). Rovněž citlivá na nedostatek vápníku. Průměrný počet vijanů a tedy plodnost. Hodnocení: 7,5.

U dalších odrůd jsem se ještě nedočkal dostatku plodů, abych mohl hodnotit. Takže později.

Milan HP

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 148.29 (?), 15.7.2018 19:51

Na ovocnáře slušné!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?), 15.7.2018 21:23

Ovocnář nebo zelinář, padouch nebo hrdina, my jsme jedna zahrádkářská rodina! Učíme se od přírody a potom jí fušujeme do řemesla. Letošní rok, kromě toho že je ovocnářský, je také rajčatový. Sklízím Harzfeuer a čekám na dozrávání pozdnějších odrůd

Harzfeuer
Harzfeuer
Black from Tula
Black from Tula
Green Zebra
Green Zebra
No name
No name
Moje Kumato
Moje Kumato
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 12.7.2018 21:23

Hodnocení mých nových odrůd na stupnici 1 - 10 s možností desetinných čísel (vyzrálá Start = 10, marketové rajče za 40Kč kilo v lednu = 0):

Crimson Crush (tyčkové, zatím neověřeně plísniodolné): poměrně masité rajče s plody 100 - 150g, méně intenzivní rajčatová chuť, méně kyselin i cukru. Vhodné do salátů, leča a na nakládání na zimu. Slupka poněkud tvrdší. Vysoký počet vijanů, pravděpodobně velmi výnosné. Hodnocení: 6,5.

Vitador (holandská liánovitá odrůda): polomasité rajče s tvrdou slupkou. Velikost plodů 60 - 80g (na zahradě i větší). Méně výrazná chuť, poměrně sladké, nižší kyseliny. Citlivá na nedostatek vápníku. Schopna dorůst výšky několika metrů. Hodnocení: 6

Balkónové červené (keříčkové): dost šťavnaté, velikost plodů kolem 20g, intenzivně sladkokyselé, vhodné k přímé konzumaci a do salátů. Rajče mé krevní skupiny. Nehodí se nejspíš na sušení. Při pěstování v nádobě nepříliš výnosné. Na zahradě zatím nevím. Hodnocení: 8,7.

Vilma (keříčkové): rovněž šťavnaté, plody kolem 15g. Méně intenzivně kyselé než Balkónové červené, cukr na stejné úrovni. Přímá konzumace a saláty. Hodnocení: 7,9.

Bonset (tradiční holandská tyčková odrůda): masitost podobná Startce, o něco méně intenzivní rajčatová chuť, plody 60 - 80g (na zahradě i větší). Rovněž citlivá na nedostatek vápníku. Průměrný počet vijanů a tedy plodnost. Hodnocení: 7,5.

U dalších odrůd jsem se ještě nedočkal dostatku plodů, abych mohl hodnotit. Takže později.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Darina2152 - (15) - 253.174 (?), 16.7.2018 10:11

Také mi nejvíce chutnají Starty a letos jsou obzvláště lahodné. Mám jen 19 keříků, z toho 5 Startů ve skleníčku a 6 venku. Neinklinuji k cizím odrůdám, nemám na ně ani místo a ani konzumenty. I tak rajčata rozdávám. Mimo ně mám odrůdy Torino, Orkádo, Bejbino, Big Mama, Money Maker a Uragán. Po ochutnávce jsem se rozhodla, že budu příští rok vysévat opět můj oblíbený Start a k němu Orkádo (letos je chuťově srovnatelné se Startem) a Bejbino. K tomu bych přidala na zkoušku nějaké oranžové rajče, asi Orange Wellington. Má s ním někdo zkušenost?

Start ve skleníku brzy odrodí, už dozrávají plody na vrcholech. Skleníček je malinký, rostliny jsem musela zalamovat už počátkem června, mají 5-6 vijanů. Vloni v tuto dobu mi teprve začala rajčata ve skleníku dozrávat. Vegetace je skutečně hodně posunutá.

Skleník - Start F1 - 14. 7. 2018
Skleník - Start F1 - 14. 7. 2018
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?), 16.7.2018 11:39

Nemáte v tom skleníku svilušku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.103 (?), 16.7.2018 17:12

 to není sviluška, ale čerň rajčatová. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?), 16.7.2018 18:07

čerň rajčatová má trochu jiné fleky

čerň rajčatová
čerň rajčatová
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.103 (?), 16.7.2018 18:23

máte pěkná rajčata

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?), 16.7.2018 18:30

Nebo tady.

čerň rajčatová
čerň rajčatová
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 16.7.2018 19:14

jak už jsem psal, máte hezká rajčata, ale čerň rajčatovou na nich nemáte. Ta zhusta napadá rajčata ve sklenících. Zdáli pak listy vypadají jako napadené sviluškou, s hnědými až šedými fleky plísně na líci listů, asi takhle. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika