Rajčata 2018/2



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3237) - 173.17 (?)
8.6.2018 15:23

Těžko mohu dnes hodnotit chuť Mongolského karlilu.  Bylo to třetí rajče, které mně uzrálo, namazal jsem si chleba se sádlem a rajče snědl. Bylo dobré, nemohu říct ani vynikající ani podprůměrné. Ten den jsem neměl srovnání s jiným rajčetem a nečekal jsem, že budu tak dlouhoi čekat na další zralý MK. V tom hluboikém pařeništi se této odrůdě očividně nedaří. Doufám, že budu mít ještě možnost porovnat ho s jinými rajčaty. Je to přeci jen pro mne perspektivní odrůda do normálního studeného rámu (ne hlubokého).

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3237) - 173.17 (?), 8.6.2018 15:23

Těžko mohu dnes hodnotit chuť Mongolského karlilu.  Bylo to třetí rajče, které mně uzrálo, namazal jsem si chleba se sádlem a rajče snědl. Bylo dobré, nemohu říct ani vynikající ani podprůměrné. Ten den jsem neměl srovnání s jiným rajčetem a nečekal jsem, že budu tak dlouhoi čekat na další zralý MK. V tom hluboikém pařeništi se této odrůdě očividně nedaří. Doufám, že budu mít ještě možnost porovnat ho s jinými rajčaty. Je to přeci jen pro mne perspektivní odrůda do normálního studeného rámu (ne hlubokého).

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 186.150 (?), 8.6.2018 9:00

Já ochutnal dvě kuličky Goldkrone a začal bojovat s plísní, koho, by napadlo stříkat preventivně v květnu, vychází to letos vše o měsíc napřed.indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Darina2152 - (15) - 253.174 (?), 9.6.2018 6:22

O preventivním postřiku proti plísni uvažuji už pár dnů. Dle prognózy ÚKZÚZu sice plíseň bramborová zatím v naší oblasti (Zlínsko) nehrozí, ale současné teplé počasí se sice málo vydatnými, ale přece jen přeháňkami jí nahrává. Zajímal by mě názor zkušených pěstitelů rajčat na ošetření proti plísni bramborové v tomto roce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 16.218 (?), 10.6.2018 11:14

Ja som preventívne včera postriekala Acrobatom, plieseň (Fytoftora síce dúfam ešte nehrozí, ale počasie nahráva aj iným hubovým a bakteriálnym chorobám) Dosť preprchá, vzduch je vlhký, dnes ráno bola silná rosa na listoch. Acrobat u nás na Slovensku nedistribuujú, mala som zásobu od vlani z Olomouca a pri tej príle žitosti som si všimla, že u nás má ochrannú dobu 21 dní a v Čechách 3 dni. Ako je to možné? Zloženie presne to isté. U nás je povolený Tanos 50WG - kontaktno- systémový s 3- dňovou ochrannou dobou-použijem nabudúce podľa signalizácie.

                                                Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.213 (?), 10.6.2018 12:15
Asi marketingovy tah, 21 dni by mohlo vela ludi odradit, to uz kazdy radsej pouzije mednaty, ktory ma myslim len 7. Tak sa mi zda ze aj dithane mal niekedy 21 dni, a teraz uz to znizili na 14. Acrobat je systemovy, pouzil by som ho tadsej na zaciatku ako prvy postrek, teraz ked uz zacinaju dozrievat plody nedavam ani med
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.213 (?), 10.6.2018 12:17
Tuto sezonu som len raz pouzil kuprikol pred tyzdnom
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.241 (?), 11.6.2018 22:50

Tieto cherry rajčinky som zasadil do kelímkov 20.3. a vysadil do záhrady 2.5. (už začínali kvitnúť). Tieto konkrétne majú od kvitnutia presne 40 dní. Dajme tomu že o 3 dni dozrejú, teda DTM 43!!! Ani stupické ešte nedozrieva. A odrody? Z vybratých semien z obchodných "slovenských paradajok" - Bobulienka (asi Terneto) a "extra sladké" (názov neviem)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3237) - 173.17 (?), 12.6.2018 7:36

Na tom není nic zvláštního. Všechny cherry dozrávají dříve, protože jsou to malá rajčátka. Stupické, Tamina a Matina jsou rajčata normální velikosti (kráječe), které mají opravdu nejkratší dobu DTM (ve své kategorii). Nelze takto srovnávat mezi sebou cherry, normální rajčata a bifteky.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3237) - 173.17 (?), 12.6.2018 13:08

Taky sklízím takové mrňousy. U mne je to ruská keříčková odrůda Jagodka, chuť pikantní spíš na kyselejší straně. DTM u těchto odrůd nesleduji, ale přesto mne docela zklamala, protože taková Sophie´s choice s plody pětinásobně většími už zrála před čtrnácti dny.

           Vladimír

Jagodka
Jagodka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 12.6.2018 16:18

Tak sedím u počítače a lížu nový med. Říkám si proč ten člověk dává na rajčata med, To jsou tak sladká? A pak mi to došlo... a přijde mi to trošku nezdvořilé - naflákat dopis bez háčků, čárek, je to ještě čeština nebo slovenština?... Měď v době zrání není dobré dávat, zpomaluje ho. Navíc si myslím, že účinkuje na trávicí trakt zhruba stejně jako měďnaté postřiky ve vinici. Hlavně při konzumaci plodů přímo z keře, jen po otření do trika nebo po špatném omytí plodů - tady naopak zrychluje. Patří k příspěvku 234-213

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika