Rajčata 2017



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?)
24.9.2017 19:51

Inu ono se musí počítat, že v půlce září holt už toho rajčata moc nevyvedou, i na stepi. Taky to budu vbrzku likvidovat, sluníčko už nemá sílu a začnou mrazíky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  56,  57   
            
host - 240.228 (?), 24.9.2017 16:58

Daníku, dopadli jsme stejněno Rajčata pořád krásná, vijany obsypané, až na zem, mysleli jsme, že letos snad budem sklízet do zimywinkNaprosto stejně, až s křížkem po funusu nás napadlo, že jsme měli obrat všechno, co bylo alespoň trochu oranžové. Celou noc pršelo, ráno jsme odjeli na celý den pryč a na druhý den... kalamita. Všechno červené na zemi, zbytek - včetně zelených, popraskaný a nepoužitelný(na kečup jedině, ale ten už mám) Nechávali jsme si právě všechna cherry rajčata na uzobávání a do salátů. Doprčicfrown Konvalinka(i jsem se zapomněla přihlásitblush)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 24.9.2017 17:07

Po přečtení nedávného článku v jistém deníku, jsem lehce skřípala zubama nad redaktorkou, která se pozastavuje nad slovenskou moderátorkou či doktorkou, co mluví slovensky u nás(divné, že se nikdo nepozastavuje nad Američanem, co mluví anglicky..no budiž) Popravdě, by mne ani ve snu nenapadlo, že Slovákům nerozumí Moravák. Asi je to tím, že my tady na hranicích mluvíme československy, takže pro Pražáka jsem také Slovák... rozumí mi taktéž houbywink Jen nechápu, že se prostě někdo nemá snahu naučit řeč, která je nám tak blízká a stále jsme tak promíchaní, že to těžko můžete ignorovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 173.17 (?), 24.9.2017 19:04

Konvalinko, to je opravdu smutné. Člověk i když už těch rajčat má plné zuby, tak když potom žádné nemá, dostane na ně o to větší chuť.

U mne zatím pod střechou jsou rajčata OK. Nijak rychle nedozrávají, ale v TV hlásí, že by mělo být tepleji. Zatím jsem neslyšel, že by u nás měl být nějaký ranní mrazík. Pokud by ho hlásili, tak chci rostliny rajčat položit na zem a zakrýt je novinami, igelitem a nějakou textilií. Po odeznění mrazivých nocí, znovu rostliny postavit. Byl by to zajímavý experiment. S nějakým velkým dozráváním v bytě letos nepočítám, uvolněný etylen v bytě hrozně smrdí, nemám žádnou místnost kde by mně to nevadilo.. Co nevydrží na rostlinách a na chatě, to skončí na kompostu.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 24.9.2017 19:51

Inu ono se musí počítat, že v půlce září holt už toho rajčata moc nevyvedou, i na stepi. Taky to budu vbrzku likvidovat, sluníčko už nemá sílu a začnou mrazíky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 26.9.2017 10:31

Jak celé léto u nás nepadla ani kapka deště, tak posledních čtrnáct dní prší každý den. Končí sezóna rajčat a začíná sezóna hub. Já jsem byl včera na zahradě a vytrhal jsem všechna keříčková rajčata, nic moc jsem z nich už neotrhal, nějaká úplně zelená, možná je použiji do nějaké čalamády. Tyčková rajčata pod střechou jsou zatím v pohodě, pomalu dozrávají.

           Vladimír

Acme
Acme
Ramallet SL des Cardassar
Ramallet SL des Cardassar
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.80 (?), 8.10.2017 14:11

Zkusil jsem vyset mini Kumato z Tesca a překvapivě jako jediné rajče přežilo deště a plodí dál, dokonce ani moc nepraská na rozdíl od klasického Kumata.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?), 4.11.2017 0:09

Semo má na stránkách čtyři novinky rajčat - Blumko, Jahodo, Pithagora a Tigrino.

Blumko mi vzhledově připomíná Policcino, Pithagora je masité, Tigrino zelenohnědé a Jahodo jsou srdíčka. Jahodo a Tigrino je z řady pro mlsné jazýčky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  56,  57   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika