Rajčata 2017



host - 141.231 (?)
6.1.2017 13:16

A to ich tak pestuju bez listov dole, alebo len vystavuju?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
   
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?), 3.1.2017 22:16

Které chutné masité rajče doporučíte? Krom Costoluta. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 4.1.2017 17:33

Já jsem měl Costoluto ze semen z Neoseedu a moc mně chutnalo. Semena mně došla a tak jsem koupil Costoluto Genovese od Nohel Garden a bylo to pro mne velké zklamání. Rajče bylo ploché oválné, plno záhybů na obvodě, samá slupka. Nelíbilo se mně ani na konzervaci a tak už ho nepěstuji a smena jsem buď už vyhodil nebo je mám někde vespod krabice. 

Existují stovky chutných masitých rajčat. Mně tento typ rajčat většinou chutná. Z těch jejichž semena jsou k dostání v obchodech se mně nejvíce líbilo Cuor di Bue, ale ne typ vypadající jako srdce, ale rajče ve tvaru hrušky (nebo takového měšce), mylím že semena byla od SEVA SEED. Jinak každému chutná něco jiného a tak si každý musí vyzkoušet, které rajče se mu nejvíce líbí. Mohu Vám poslat semena nějakých odrůd, ale vyzkoušet si ta rajčata musíte sama.

                       Vladimír

Cuor di Bue
Cuor di Bue
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 6.1.2017 9:23

Já budu letos mimo jiné pěstovat dvě nové odrůdy cherry rajčat z Moravoseedu, Charmant F1 a Rubinka. Na Polním dnu v lednici se mně moc líbily a také, což je pro mne nejdůležitější, mně moc chutnaly.

            Vladimír

Charmant F1
Charmant F1
Rubinka
Rubinka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 141.231 (?), 6.1.2017 13:16

A to ich tak pestuju bez listov dole, alebo len vystavuju?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 6.1.2017 14:29

Takové housenky rajčat jsem v životě neviděl, ani na jiných zahradách, ani u cherry. To jsou spec.odrůdy s takovým plozením, nebo je nutný nějaký spec.pěstební postup?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 121.128 (?), 6.1.2017 16:30

Tyto rajčata jsou řádně nadopované hnojivy a postřiky, ale stojí za to, si tam zajet a vidět to na vlastní oči (Polní dny Moravoseeds v Lednici).




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 216.241 (?), 6.1.2017 21:16

To nebude jen hnojivo a postřiky, spíše nějaké hormony, příjde mi nefér vystavovat něco co Vám na zahradě stejně nevyroste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 6.1.2017 22:02
Rozdíl je v tom, že z těchto rostlin nejsou vůbec sklízeny plody a mají 100% péči. Osobně jsem se tam byl také podívat a co mi říkal průvodce, tak hnojí poctivě a hlavně na list.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 216.241 (?), 7.1.2017 4:41

Mezi hnojením na list a ke kořenům není rozdíl, spíše naopak!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 7.1.2017 10:45

Asi nikdo z nás tyto dvě odrůdy na své zahradě nepěstoval, takže ani nevíme jak u nás budou vypadat. Jinak ta všechna rajčata u nich vypadají tak, že je jim můžeme jen závidět. Pokud jde o hnojení tak jsem slyšel to co zde píše Zdenci, na jaře vyhnojí půdu statkovými hnojivy a potom jen přihnojují na list. Žádné znaky přehnojení dusíkem jsem tam neviděl (nadměrně vysoké rostliny s bujným listovým, velké mezery mezi květenstvími, atd.) a proto si myslím, že oni na rozdíl od nás zahrádkářů vědí jaký obsah živin má jejich půda a co a kolik přidat listovým hnojivem (P, K,Ca), aby rostliny vytvářely mnoho kvalitních plodů. Asi se budeme muset hodně učit. Pochlubte se, kdo máte na zahradě rostliny cca 1,5 m vysoké na kterých máte sedm vijanů obsypaných plody.
Firma Moravoseed je semenářská firma a rajčata, která jsme viděli jsou opravdu pěstovaná na ukázku pro takové akce jako byl Polní den. Jak už bylo napsáno, zralé pldy se netrhají a část se zralými plody se odlisťuje (asi průběžně). Pochopitelně pro ochranu před škůdci a chorobami se používají preventivně chemické přípravky možná i ve větší míře než je obvyklé, což je pochopitelné, protože jedna nemoc může zničit veškerou přípravu na Polní den. Asi by nebylo zajímavé tam přijet a dívat se na les shnilých rajčat.

Není pravda, že není rozdíl mezi hnojením na list a ke kořenům. Ale to je na jinou diskuzi.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika