Rajčata 2017



PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.52 (?)
3.1.2017 12:45

Zdravim. Poprosil by som o radu alebo doporucenie ake odrody rajcin vyskusat v mojom polykarbonatovom skleniku. Minuly rok som mal prvu sezonu a v principe som bol spokojny akurat mi vadil ten prales, ktory tam vznikol. A kvoli bujnemu rastu som musel pomerne skoro ukoncit sezonu, lebo tyckove odrody uz nemali kam dalej rast. Jedna sa o sklenik rozmeru 2x4m, vyska je len 2.1m.

Minuly rok som pestoval odrody Cherrola F1, Pedro F1, Palava F1, Orkado F1, Vittela F1, Triathlon F1. A este krickove Phantasia a este nejake nase domace oblubene krickove, neznameho mena a ale oblubenej chuti. Ttie nase krickove maju plody suchsej duziny, dlhsieho akoby hruskoveho tvaru. Vyborne su do salatov, lebo nepustaju tolko vody zo seba.

No a vsetky odrody okrem nasich krickovych boli velmi vysoke a mohutne. Na obrazkoch je vidiet, ze uz 4.6.2015 atakovali vysku 2m a potom sa uz cele leto iba trapili. Dokonca aj phantasia bola rovnako vysoka ako ostatne tyckove, napriek tomu ze firma kiepenkerl pise, ze je to krickova odroda.

Da sa povedat, ze najspokojnejsi sme boli s nasimi krickovymi, ktore pravdepodobne nie su vobec urcene do sklenika. Na zahrade su vzdy husto obsypane plodmi, ale valaju sa po zemi. Do sklenika som ich dal len preto, ze mi zostali a planoval som ich zastipovat a skoro vyhodit. Bol som vsak prekvapeny ako pekne drzali tvar a snazili sa tahat od vysky. Velmi dobre reagovali na vystipovanie a na konci leta mali vysku asi 1.8m. Priam ideal. A ziskali sme z nich naozaj vela plodov. Buduci rok je to moj favorit na pestovanie v skleniku.

Chcel by som doporucenie na pripadne nejake ine odrody krickoveho alebo stredne vysokeho typu. Urcite uz nebudem sadit odrody Pedro a Palava. Dozrievali pomerne neskoro. Boli sice pekne, trvanlive, vobec nepraskali, mohli dlho visiet na rastline bez poskodenia. Skor by som opatovne tento rok skusil stupicke, ktore mi vonku dozrievaju pomerne skoro. A asi este skusim stredne vysoke Roma, ktore vonku pekne rastli.

Dajte nejake doporucenie na skorsie krickove odrody, ktore by pripadne dokazali rast do vysky a su bezne dostupne na trhu.

Sklenik 2.5.2016
Sklenik 2.5.2016
Sklenik 4.6.2016
Sklenik 4.6.2016
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
   
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.52 (?), 3.1.2017 12:45

Zdravim. Poprosil by som o radu alebo doporucenie ake odrody rajcin vyskusat v mojom polykarbonatovom skleniku. Minuly rok som mal prvu sezonu a v principe som bol spokojny akurat mi vadil ten prales, ktory tam vznikol. A kvoli bujnemu rastu som musel pomerne skoro ukoncit sezonu, lebo tyckove odrody uz nemali kam dalej rast. Jedna sa o sklenik rozmeru 2x4m, vyska je len 2.1m.

Minuly rok som pestoval odrody Cherrola F1, Pedro F1, Palava F1, Orkado F1, Vittela F1, Triathlon F1. A este krickove Phantasia a este nejake nase domace oblubene krickove, neznameho mena a ale oblubenej chuti. Ttie nase krickove maju plody suchsej duziny, dlhsieho akoby hruskoveho tvaru. Vyborne su do salatov, lebo nepustaju tolko vody zo seba.

No a vsetky odrody okrem nasich krickovych boli velmi vysoke a mohutne. Na obrazkoch je vidiet, ze uz 4.6.2015 atakovali vysku 2m a potom sa uz cele leto iba trapili. Dokonca aj phantasia bola rovnako vysoka ako ostatne tyckove, napriek tomu ze firma kiepenkerl pise, ze je to krickova odroda.

Da sa povedat, ze najspokojnejsi sme boli s nasimi krickovymi, ktore pravdepodobne nie su vobec urcene do sklenika. Na zahrade su vzdy husto obsypane plodmi, ale valaju sa po zemi. Do sklenika som ich dal len preto, ze mi zostali a planoval som ich zastipovat a skoro vyhodit. Bol som vsak prekvapeny ako pekne drzali tvar a snazili sa tahat od vysky. Velmi dobre reagovali na vystipovanie a na konci leta mali vysku asi 1.8m. Priam ideal. A ziskali sme z nich naozaj vela plodov. Buduci rok je to moj favorit na pestovanie v skleniku.

Chcel by som doporucenie na pripadne nejake ine odrody krickoveho alebo stredne vysokeho typu. Urcite uz nebudem sadit odrody Pedro a Palava. Dozrievali pomerne neskoro. Boli sice pekne, trvanlive, vobec nepraskali, mohli dlho visiet na rastline bez poskodenia. Skor by som opatovne tento rok skusil stupicke, ktore mi vonku dozrievaju pomerne skoro. A asi este skusim stredne vysoke Roma, ktore vonku pekne rastli.

Dajte nejake doporucenie na skorsie krickove odrody, ktore by pripadne dokazali rast do vysky a su bezne dostupne na trhu.

Sklenik 2.5.2016
Sklenik 2.5.2016
Sklenik 4.6.2016
Sklenik 4.6.2016
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.52 (?), 3.1.2017 13:04

Este pripojim obrazky z leta, aby bolo lepsie vidiet ten prales.

A ak by niekto dokazal idendifikovat o aku odrodu krickovych rajci sa jedna, bol by som mu velmi vdacny.

Sklenik 12.7.2016
Sklenik 12.7.2016
SKlenik 12.7.2016
SKlenik 12.7.2016
Krickove rajciny
Krickove rajciny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 17.210 (?), 3.1.2017 13:42

Rajciny je treba krotit v raste a to plati zrejme aj pre sklenik. Otrhavat zalistky a zakratit v urcitej vyske. Musite to robit pravidelne, idealne 2x do tyzdna, alebo aspon raz, pretoze rajciny maju stale snahu vyhanat nove vyhonky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.52 (?), 3.1.2017 13:55

Vsetky boli pravidelne zastipovane vratane krickovych. Taktiez boli zakratene v maximalne vyske, okrem cherroly. Cim som si vlastne zastavil urodu na jesen. Tyckove uz nemali z coho rodit, v skleniku rodili uz len krickove a cherrola.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 3.1.2017 14:04

Zkrotit rajčata ve skleníku je téměř nemožné, vyzkoušel jsem to jednou a nikdy více. Jednak se musí velmi záhy neustále hlídat a odstraňovat vrcholek, druhak stačí odjet na týden na dovolenou a vrátíte se do neprostupné džungle. Naznal jsem, že nemám žádný důvod strkat rajčata do skleníku, když venku se jim daří fajn, rostou přirozeně bujně, jsou nenáročná a lépe zrají a plodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 3.1.2017 15:02

Mám podobnou zkušenost, ale: Letos jsem měl jednu zbylou sazenici Bejbina, bylo mi jí líto vyhodit a ve skleníku zbylo kousek místa. Zpočátku to šlo jako obvykle, rajče vystřelilo a začalo odnožovat. Tak jsem mu nechal tři nejnižší výhony, ke každému dal spirálu a důsledně vyštipoval. Hlavní výhon dorostl k hřebeni a pak jsem ho vedl vodorovně, celkem asi tři metry délky do konce vegetace. Po celé délce nasazené plody rychle narůstaly a dozrávaly. Koukal jsem na to jak zjara.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 141.231 (?), 3.1.2017 20:48

mozno by to chcelo sklenikove typy rajcin, mozno prisposobit vetranie alebo menej dusika v hnojeni

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 150.131 (?), 3.1.2017 21:27

Za sebe můžu říct - skleník zbudován na zrytém trávníku, kde nikdy záhon nebyl, přidána jen trocha kompostu, nehnojeno. Skleník přes celé léto otevřen. A rajčata byla neudržitelná - stonky silnější než palec, hromada listí, stropu dosáhla snad během 1 měsíce. Opakovat to již nechci. wink Možná existují i skleníková, slabě rostoucí... ale vůbec mě to neláká, když venku se jim daří lépe. Proč - abych je měl o měsíc dřív (a 2 měsíce zkrátil jejich plodnost)? Kdepak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 141.231 (?), 3.1.2017 21:50

mozno maly sklenik, treba velky, hlavne vysoky, k tomu velky rebrikwink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.52 (?), 4.1.2017 8:22

Ja som vyberal sklenikove typy rajcin. Su vraj odolnejsie na vysoku teplotu. A rastli naozaj dobre aj plodov mali vela. Ale praveze hladam teraz nejake odrody mensieho vzrastu a s celkovo pomalsim rastom a moze byt aj mensia urodnost.

Zatial nikto neporadil ziadnu odrodu. Naozaj nikto nema skusenost so sadenim krickovych odrod do skleniku? Nikto nepestuje nejake polokrickove odrody?

Co sa tyka hnojenia, tak hnojime minimalne. Pri sadeni som daval ku korenom par granul z granulovaneho kravskeho hnoja. To je tak vsetko. Ale poda je tu na juznom slovensku velmi dobre urodna, dobre tu vsetko rastie...

A co take stupicke sklenikove, ako to rastie? Bezne stupicke co som skusal vonku boli skor menej obrastene. Mali menej listov ako ine typy. Mozno by boli vhodne do sklenika, nerobili by taky prales...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika