Rajčata 2017



Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?)
25.12.2016 22:06

Roku 2017 hodlám ve skleníku pěstovat následující cherry odrůdy: Tomatoberry, Sladkaju Děvočku, Nasťu Sl., Finik O., Mandat, Sweet 100 F1 a Datlo. Ve skleníku budu mít ještě dvě rostliny Stupického, dala jsem si úkol, je zavčas ukončit a ev. zlikvidovat. Potom odrůdu Tretjakovskij a ještě jednu masitou. Většina bude po jedné rostlině, a již nyní vidím, jaký to bude prales. Sweet 100 F 1 mi dovezl jeden chlapec z Nového Zélandu, když tam byl na půl roku na brigádě. Odrůdu neznám, pokud ji znáte, můžete podat reference. V minulém týdnu mi byla konečně doručena semena rajčat zakoupená v létě v Moskvě. Mám další balení Sl. Děvočky, již třetí. Jde o novou šarži s expirací v r. 2018. Sama jsem zvědavá, co z toho tentokrát vyroste. Tato semena vyzkouším vysít v malém množství, nebudu je řízkovat a nebudu jimi nikoho trestat. Šarži s expirací 2017 dále pěstovat nehodlám, jde o kulaté plody různé velikosti, patrně nějaký přesev hybridu či co? V lednu začnu s výsevy k řízkování: Philovita, Ferline, Crimson Crush, Nasťa Sl., Finik O., Tomatoberry. Jde o hybridy F1. J.



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 22.12.2016 7:15

Vzhledem k tomu, že mi spousta rajčat San Marzano zůstávala na rostlinách nedozralá, vysela jsem je loni na zkoušku už 28.12. Používám je hlavně na sušení a potřebuji jich hodně. Všechna rajčata stihla dozrát a z deseti rostlin jsem sklidila přes 30kg plodů. Velkou radost mám z toho, že se mi podařilo zabránit černání špiček plodů, což mají San Marzana obzvláště v oblibě. Proto hodlám tuto u mě úspěšnou metodu zopakovat a vyseju ve stejné datum. Rajčata pěstuji na záhoně, skleník nevlastním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mirkl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 116.118 (?), 22.12.2016 9:47

to musí být rajčata v době výsadby hodně vytáhlá a slabá ne?nebo je zaštipujete?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 22.12.2016 10:14

Rostliny vytáhlé nejsou, mají u mě velmi chladný odchov, teplota se pohybuje mezi 12 až 17°C, Jen za dní slunečných je to více. Rostou velmi zvolna. Na záhon je sázím už s malými plody a to velmi brzy.

Rajče před výsadbou
Rajče před výsadbou
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 24.12.2016 23:00

V lednu vysévám semena rajčat pro řízkování. V únoru semena pro pěstování ve skleníku s dubnovou výsadbou. V březnu pro venkovní výsadbu v květnu. J. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 25.12.2016 22:06

Roku 2017 hodlám ve skleníku pěstovat následující cherry odrůdy: Tomatoberry, Sladkaju Děvočku, Nasťu Sl., Finik O., Mandat, Sweet 100 F1 a Datlo. Ve skleníku budu mít ještě dvě rostliny Stupického, dala jsem si úkol, je zavčas ukončit a ev. zlikvidovat. Potom odrůdu Tretjakovskij a ještě jednu masitou. Většina bude po jedné rostlině, a již nyní vidím, jaký to bude prales. Sweet 100 F 1 mi dovezl jeden chlapec z Nového Zélandu, když tam byl na půl roku na brigádě. Odrůdu neznám, pokud ji znáte, můžete podat reference. V minulém týdnu mi byla konečně doručena semena rajčat zakoupená v létě v Moskvě. Mám další balení Sl. Děvočky, již třetí. Jde o novou šarži s expirací v r. 2018. Sama jsem zvědavá, co z toho tentokrát vyroste. Tato semena vyzkouším vysít v malém množství, nebudu je řízkovat a nebudu jimi nikoho trestat. Šarži s expirací 2017 dále pěstovat nehodlám, jde o kulaté plody různé velikosti, patrně nějaký přesev hybridu či co? V lednu začnu s výsevy k řízkování: Philovita, Ferline, Crimson Crush, Nasťa Sl., Finik O., Tomatoberry. Jde o hybridy F1. J.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 197.201 (?), 9.1.2017 15:01

Prosím, boli by ste ochotná podeliť sa o svoje poznatky s Ferline F1? Aké sú ich vlastnosti pri pestovaní v našich končinách (veľkosť plodov, vôňa, chuť, konzistencia dužiny, možnosť stiahnutia šupky, náchylnosť na praskanie, odolnosť proti chorobám a i.). Dostali sme semienka z UK, no info je zatiaľ málo, aj to väčšinou iba od predajcov, pričom tie plody na obrázkoch budia dojem skôr nejakých LSL hypermarketových odrôd. Už vopred Vám ďakujem. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 9.1.2017 22:20

Ferline F1 jsem pěstovala r. 2015 a 2016. Tato odrůda byla někde zde na foru doporučena jako odolná k plísni bramborové.

Nepěstuji univerzální rajčata typu Tornádo. Pěstuji drobotinu na jídlo, oválná suchá rajčata na zpracování. Jako třetí skupinu pěstuji rajčata s proklamovanou odolností proti chorobám. Do této skupiny patřilo Ferline. 

Jde o rajče s kulatými trochu oploštěnými hladkými plody. Plody jsou dobře vybarvené, jeví se mi, že obsahují hodně lykopenu. Vůni a chuť nemohu příliš posoudit, protože my jsme je nejedli, většinu jsem rozdala, obdarovaní tvrdili, že byla výborná. Tyto odrůdy jsem měla jako záložní pro případ, že by keříčkové Šejky a Roma pěstované na poli zašly na plíseň. Plíseň u nás v posledních dvou letech nebyla, takže odolnost nemohu posoudit. Všimla jsem si značné náchylnosti k apikální nekroze, objevily se poškozené plody i přes postřiky CaCl2. Nepraskaly, ale u nás v době zrání rajčat v posledních dvou letech nepršelo. Loupání nemohu posoudit, tuto odrůdu jsem neloupala, jinak s loupáním mám zkušenosti, loni jsem zavařila 60 sklenic loupaných rajčat ve vlastní šťávě. 

Letos jsem si hledala v anglicky psaných webech další informace o této odrůdě, tam byla deklarovaná odolnost proti skoro všemu, ale plíseň bramborová, tam zmíněna nebyla a o tu mi jde. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 197.201 (?), 10.1.2017 0:33

Ďakujem. A želám veľa pestovateľských úspechov a ocenenia...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 13.1.2017 18:20

Paní Jiřino, k Vašemu příspěvku z 25.12.,rajče Sweet 100 F1 sice neznám, ale od 2013 pěstuji Supersweet 100 F1. Pokud vůbec je mezi nimi rozdíl, tak pramalý. Rajče na poměrně malou listovou plochu produkuje neskutečné množství chutných sladkých sherry plodů, které ale nejsou větší, než 2cm, mnohdy ale i jen 1cm Vijany jsou dlouhé přes půl metru a mívám na každém z nich několik desítek postupně se vyvíjejících plodů, taky jsem jich ale na vijanu napočítal skoro stovku ve stádiu od květu po vyvinutý plod. Plodnost se mi tedy jeví velmi vysoká, odolnost proti plísni střední, proti černi rajčatové po zkušenostech z loňské sezóny moc odolné není. Po výsevu a při předpěstování jsou rostliny poněkud drobnější. Toto jsou ale jen moje zkušenosti z pěstování v nevytápěném skleníku bez postřiků proti houbovým chorobám a živ. škůdcům. Přikládám foto z 21.8.2013, na snímku jsou vedle sebe 2 rostliny.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 13.1.2017 18:39

Děkuji za informaci. Na fotce jsou zasazené dvě rostliny vedené každá na jeden výhon?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika