Rajčata 2017



host - 50.14 (?)
13.3.2017 20:58
Děkuji Vám, p. Jiřinko, i Vám p. Vladimíre, za pěknou reakci. Všem pak za všechny předešlé příspěvky, ve kterých se dělíte o své zkušenosti. Byla jsem při prvních pokusech naivní a jak se rozepisuje p. Vladimír, váhový výnos u drobnoplodých a steakových je odlišný od "klasiky"- a to já prostě nedomyslela a pak byla zklamaná, protože rajčat bylo zkrátka málo. Naseto, díky Vaší inspiraci, mám více druhů. Dám klasiku plus nějaké drobnoplodé pěstované na několik výhonů. Zvažuji i na zkoušku vysadit dvě k jedné tyčce(ještě nejsem rozhodnuta). Ostatní bohužel rozdám. Lenča
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 4.3.2017 21:11

Dnes jsem koupil (zahradnictví John) tato semena. Co znamená "odrůda vyšlechtěna pro pěstování za zvláštních podmínek"?



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 4.3.2017 23:00

Tak např. SEMO vysvětluje, že odrůda je registrovaná pouze pro zahrádkaření a není registrovaná pro prodej velkovýrobě a zahradníkům. Tedy že zvláštními podmínkami je míněno hobby zahrádkaření. Prý je (ta část v uvozovkách) to definice a vychází z současné platné legislativy. Podobné vysvětlení podává na svých stránkách i dobrasemena.cz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 5.3.2017 7:50

Já bych jen doplnil k tomu co napsal pan Walter:
Podle legislativy EU se mohou prodávat semena jen těch odrůd, které jsou schváleny a zařazeny do katalogu (schvalování trvá několik let a stojí hodně peněz). Semena ostatních odrůd se nesmí prodávat s výjimkou odrůd „ pro pěstování za zvláštních podmínek", čímž se myslí například udržování starých odrůd, atd. Pro možnost prodávat tato semena stačí zažádat ÚKZÚZ a zaplatit poplatek (mám dojem, že to bylo několik lety 3000,- Kč). Semenářské firmy na základě tohoto článku v legslativě se snaží umožnit nám zahrádkářům alespoň částečně se seznámit i s jinými odrůdami které které mají původ jinde než v EU.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.14 (?), 13.3.2017 20:58
Děkuji Vám, p. Jiřinko, i Vám p. Vladimíre, za pěknou reakci. Všem pak za všechny předešlé příspěvky, ve kterých se dělíte o své zkušenosti. Byla jsem při prvních pokusech naivní a jak se rozepisuje p. Vladimír, váhový výnos u drobnoplodých a steakových je odlišný od "klasiky"- a to já prostě nedomyslela a pak byla zklamaná, protože rajčat bylo zkrátka málo. Naseto, díky Vaší inspiraci, mám více druhů. Dám klasiku plus nějaké drobnoplodé pěstované na několik výhonů. Zvažuji i na zkoušku vysadit dvě k jedné tyčce(ještě nejsem rozhodnuta). Ostatní bohužel rozdám. Lenča
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 62.230 (?), 14.4.2017 18:33

Dobrý deň,pani Lucka, napíšem to teda sem, možno sa to niekomu tiež zíde. :)

Najsladšie, ako prvé,- Ambrosia Rose UBX, Ambrosia Orange UBX, Sweet Aperitif, Bite Size, Sun Gold F1, Sun Sugar F1,Sun Cherry Premium F1,Sun Lemon F1, Sun Peach F1, Sun Green F1,Sun Chocola F1,Sugar Drop, Golden Gem, Green Bosque Cherry, Josefina, Ambrosia Red, Ambrosia Pink, Snow White, Green Doctors.

Mám potom aj menaj výrazne sladké Garnet, Purple Cherry, Rosella, Black Opal, Copper Currant,(dúfam, že hybridnú)-Green Envy hybrid, a divé ríbezľové červené i žlté (Gelbe Johannisbeere, Rote Johannisbeere).

Z veľkoplodých tento rok idem skúsiť Thunder Mountain, Ananas Noir, stredne veľké plody- vraj "najchutnejšia európska"- Rose de Berne.

Dúfam, že som niekomu pomohol, prajem úspešnú sezónu! :)

Martin Kohútek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 2.5.2017 8:13

Každým rokem pěstuji několik rajčat v nádobách a to na dva, někdy na tři výhony. Když rostliny dosáhnou určité výšky a nasadí plody, tak mám veliký problém, jak a k čemu je uvázat. Pořád se převracejí. Tak jsem je letos uvázala ke kříži. Uvidím, jestli to bude to pravé ořechové, vlastně rajčatové.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 173.17 (?), 2.5.2017 9:23

Tak to se mně líbí. Mělo by to fungovat. Ten kříž je zasazen přímo do kbelíku?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 2.5.2017 9:43

Ano. Ten kříž je zatím zasazen přímo v kbelíku. Ovšem jestli se někdy umoudří počasí a rostliny bude možné ven natrvalo umístit bez rizika zmrznutí, tak jej plánuju zapíchnout mimo nádobu, za rostlinu. Kříže spolu propojím a vznikne konstrukce. Možná vyrobím ještě vyšší a přidám patro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 2.5.2017 9:48

Jen tip - kdybyste opřela kari síť o zeď, asi by to bylo jednodušší a univerzálnější. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 2.5.2017 9:53

Ta kari síť by byla dokonalá, bohužel ta zeď je severní, navíc manžel nesnáší, opírá-li se něco o fasádu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika