Rajčata 2017



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?)
4.2.2017 14:08

Dříve než někdo odpoví, tak bych chtěl konstatovat, že se mně takové příspěvky, jako ten Váš, líbí. Všechno jste pěkně popsal i s termíny. S tím Stupickým mně nezbývá, než s Vámi souhlasit. Letos jsem si koupil sáček se semeny, abych si ověřil, jestli ta nížší plodnost a nijak zvláštní ranost souhlasí. Už mnoho let jsem Stupické nepěstoval, protože se právě potvrdilo to, co jste o něm napsal. Chtěl jsem se Vás zeptat jaký význam má pěstování rajčat typu San Marzano, nebo Brutus. Nezdálo se mi, že by měly nějak oslňující chuť, třeba proti mému oblíbenému Orkádu, ale zřejmě se tyto odrůdy pěstují pro jiné vlastnosti..

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
   
host - 147.246 (?), 3.2.2017 8:49

Dobrý den, chtěla jsem Vám říct, že rajčata pěstují více jak 40 let a vyzkoušela jsem hodně odrůd a lepší rajče jak Berner Rose neznám. Vynikající chuť. Hana.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 3.2.2017 9:02

Také mně chutnají růžová rajčata.

                   Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 3.2.2017 14:44

To mám vždycky radost, když tady někomu chutná nejvíc odrůda, která se musí shánět někde "po všech čertech". Co takhle nějaká, co je běžně dostupná? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 100.198 (?), 4.2.2017 11:49

Dobré sobotní dopoledne. Běžně rajčata vysévám po 20. březnu (Tipo, Toro, Tornádo, Tomatobery, Bejbino, Start, Stupické, Ildi, Black cherry, Green Zebra, Mini San Marzano, San Marzano, Býčí srdce, Kumato, Black truffle, Uragán, Stupické polní rané (tam se mi moc rané nezdá a pokud si pamatuji vypadá jinak než v mém mládí a pldí podtatně méně) asi jsem si nevzpomněl na všechny). Vysazuji pak kolem 100-120 rostlin mezi 15.-20. květnem. Prvních několik málo plodů mám zralých nejdříve kolem 10. července. Skleník ani foliovník nemám. Poradíte jakou z uvedených nebo jednoduše zakoupitelnných odrůd bych měl nyní vyset, abych sklízel o něco dříve, šlo by asi do 5 rostlin, které bych pěstoval v menším kbelíku a vysadil je již s plody a květy. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 4.2.2017 14:08

Dříve než někdo odpoví, tak bych chtěl konstatovat, že se mně takové příspěvky, jako ten Váš, líbí. Všechno jste pěkně popsal i s termíny. S tím Stupickým mně nezbývá, než s Vámi souhlasit. Letos jsem si koupil sáček se semeny, abych si ověřil, jestli ta nížší plodnost a nijak zvláštní ranost souhlasí. Už mnoho let jsem Stupické nepěstoval, protože se právě potvrdilo to, co jste o něm napsal. Chtěl jsem se Vás zeptat jaký význam má pěstování rajčat typu San Marzano, nebo Brutus. Nezdálo se mi, že by měly nějak oslňující chuť, třeba proti mému oblíbenému Orkádu, ale zřejmě se tyto odrůdy pěstují pro jiné vlastnosti..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 237.54 (?), 4.2.2017 15:40

Mne sa osvedčili ako najskoršie Start F1, BejbinoF1, Toro.Ak zoženiete semienka ešte skoršie je CristalF1, Z cherry co máte uvedené Tomatoberry a Black cherry.  Z terajšieho výsevu a následnej výsadby z väčších nádob už kvitnúce s násadou by vám mali dozrievať o mesiac skorej. Ale treba ich za pekného počasia dávať von otužovať. Prajem veľa pestovateľských úspechovsmiley E.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 4.2.2017 17:38

Jen se vyjádřím k tomu Stupickému. Pochopitelně jako každé rajče má nějaké vady, ale napsat, že není rané, to je odvaha. Pokud jde o ranost Startu F1, tak je opravdu rané, ale stále zaostává o cca 10 dní za Stupickým polním raným. Stupické polní rané spolu se Startem F1 pěstuji pospolu již několik let- Stupické hlavně proto, abych měl zralá rajčata minimálně o ten týden dříve. Jinak, až někdo najdete ranější rajče, tak mně dejte vědět, já ho pošlu za Atlantik, v takové Kanadě budou opravdu nadšení.

                  Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 4.2.2017 17:50

My jsme se toho, pane Vladimíre, odvážili, představte si to. A třeba se pleteme, všechno je možné. Uvidíme v létě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 4.2.2017 18:07

Problém je ten, že buď to víte a máte to ověřené nebo jen tak něco napíšete a v létě uvidíte.

                   Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 4.2.2017 18:12

Stupické mě nenadchlo, proto jsem ho už pár let nepěstoval. A to ani tou raností, chutí už vůbec. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika