Rajčata 2016



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?)
5.8.2016 12:03

Také moc nemusím sladká rajčata, i když třeba Goldkrone pěstuju. Letos zatím, kromě standardu Bejbina, vládnou rajčata, jejichž semena pochází z plodů zakoupených v obchodní síti - Kumato a červené datlové původem z Maroka.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 4.8.2016 7:37

Já jsem s Mandatem spokojen, Semácké cherry mě však nenadchly, Goldkrone je perfektní-ideální plodnost, chut a opravdu dlouhe vijany, takže opravdu super, chutově je druhe, vyhrava u vsech Tomatoberry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.226 (?), 4.8.2016 8:52

...tomatoberry tento rok celkom idu, minuly to bolo horsie, i ked bolo velmi teplo. Su sladucke, ale niekedy sa mi ziadaju vonave, stavnate a kyslejsie rajciny. Napr bejbino. Tomatoberry su sladke skoro ako jahody... ale to nie je vsetko. Je dobre to kombinovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 232.74 (?), 4.8.2016 14:57

Loni jsem tu chválil Mandat, ale letos jsem vysadil 2x Tomatoberry a celá rodina chodí jen na něj a říká proč jsem jich nezasadil víc. Mandat už dozrál asi do 5 vijanu a nikdo stále nesklízí! Jedničkou je ale stále Godkrone!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.226 (?), 4.8.2016 20:50

Goldkrone musim skusit o rok.

Poznate niekto nejaku odrodu extremne vonavu? Raz sa mi podarila kupit mimo sezonu v Lidli. Odtrhol som par plodov na strapci a neprekonatelna vona rajcin. Inak neboli moc sladke, ale krasne aromaticke a silna rajcinova chut.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 196.17 (?), 4.8.2016 23:23

Tomatoberry a Sweet Aperitif? Podívám se po semenech. Letos pěstuju Tornado, Orkado, Start, Bibi, Spencer, Policcino, Strillo, Mandat, Bejbino, Supersweet a Goldkrone. Červená rajčata jsou všechna chutná, ale tak si říkám, že by klidně stačilo Bejbino a Goldkrone. Plus nějaké Vaše typy na něco mimořádného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 5.8.2016 9:23

Pěstuju Goldkrone i Tomatoberry, ale letos jsou absolutně nejsladší rajčátka z přesevu koupených plodů pod názvem Daterino. Ja osobně mám radši trošku více kyselosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.132 (?), 5.8.2016 10:14

Je prijemne si urobit taky koktail z viacerych typov, sladke aj vonave a kysle, duzinate aj stavnate. Z aromatickych sa tu chvalilo Ildi. Skusil som, ale nikdy mi nechutilo. Mozno nemam vhodne podmienky pre tuto sortu, alebo nepasuje mojej chuti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 196.17 (?), 5.8.2016 10:45

Pokud máte na mysli malé žluté ILDI, tak mně osobně mnohem víc chutná Goldkrone, k ILDI bych se v žádném případě už nevracel. Stejně jako k Perunu. Jen by neškodilo najít nějaké sladší červené. Jestli je Daterino něco jako Policcino, tak by to nebyl žádný posun.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 227.168 (?), 5.8.2016 11:41

Tomatoberry F1 je výborné, pěstuji po léta z orginálních semen. Deterino jsem také někdy měla, pamatuji si, že bylo chutné, ale rostlo dost neduživě. V posleních letech nám chutná Datlo oranžové ze Zahrádkáře před několika lety. Sestra z Čech, která se stavovala na návštěvě, říkala, že jí velmi chutná a je mu ochotná odpustit i tu oranžovou barvu. Chtěla by jím nahradit pro příští rok Děvočku.

Nevíte někdo, zda bude semeno Datla ještě někdy v prodeji? Firma jím navnadila spoustu zahrádkářů a potom nedodala na trh. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 5.8.2016 12:03

Také moc nemusím sladká rajčata, i když třeba Goldkrone pěstuju. Letos zatím, kromě standardu Bejbina, vládnou rajčata, jejichž semena pochází z plodů zakoupených v obchodní síti - Kumato a červené datlové původem z Maroka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika