Rajčata 2016



eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?)
24.7.2016 10:09

A jak poznate, ze je ho treba? nemel by se davat prevntivne? Bojim se, ze kdyz budu cekat, tak pak bude pozde a plisen uz nezastavim...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 57.53 (?), 9.7.2016 5:33

To je dobře.laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.195 (?), 16.7.2016 21:16

Tak posielam pár obrázkov z mojich tohoročných rajčiniek. NikiZel F1 chuťovo priemerný, dobrá násada, TorinoF1- pekná násada, ale chuťovo sa nevyrovná štartkám, podobne ako Tornádo.Bejbino stálica, z Cherry Pollciino pekná a bohatá násada, chuťovo v pohode, Medulienka(Chuanita)  vysiata zo slovenskej kupovanej rajčiny dobrá, sladká, najsladšia ale Santa Orange objednaná z Neoseeds. cz- mimochodom ale už od nich nebudem objednávať, lebo niektoré druhy u nich objednané vôbec nesedeli s popisom. Zo stejkových vedie Black of Tula, Cherokee Purple, Orange Strawberry, Valencia. Z čienych som tento rok skúsila Clackamas blueberry, je chuťovo o niečo sladšia ako Indigo rose, ktoré nám vlani vôbec nechutilo.  Eva T.

Aranžmá
Aranžmá
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.195 (?), 16.7.2016 21:35

Ešte aby som nezabudla, tá žíhaná koktejlová na obrázku je z Neoseeds mala to byť Sugar sprite- červená sladká- ale chuťovo sa mi nepáči. Ešte 1 druh Cherry je nejaké čudo, mal to byť Nectar AV, ale 1 koreň sa vôbec nevyfarbuje, hoci u ostatných oberám už 4.poschodie, má síce veľkú násadu, ale spodné strapce sú stále už vyše týždňa žltozelené, a po dažďoch sa mi včera popraskali, tak som chutnala, či to nebude nejaká zelenkavá cherry ale sú vyslovene nechutné, pritom susedný koreň tej istej"odrody" je normálny červený a chuťovo v pohode. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 231.74 (?), 18.7.2016 18:18

Také pár obrázků rajčat v nádobách.

Start
Start
Burakers
Burakers
Skvrnitý říman
Skvrnitý říman
Burakers
Burakers
Start a další
Start a další
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 22.7.2016 20:25

Upekla jsem si celozrné housky, namazala máslem a nakrájela toto báječné rajče. Ještě dvě decky červeného a jsem spokojený člověk.

Black Krim
Black Krim
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 22.7.2016 22:27

Dobry den, jaky postrik byste doporucili ted proti plisni? Obvykle nestrikam, ale letos strasne prsi. Nechci to riskovat. Vim, ze cupricol je nanic, tak prosim poradte neco lepsiho, co funguje. Plisen zatim nemam, ale...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 134.51 (?), 23.7.2016 10:29

Já mám vyzkoušený Acrobat. Navíc má krátkou OL. Letos ale zatím nebyl třeba, i když jej mám připravený

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 24.7.2016 10:09

A jak poznate, ze je ho treba? nemel by se davat prevntivne? Bojim se, ze kdyz budu cekat, tak pak bude pozde a plisen uz nezastavim...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 219.3 (?), 24.7.2016 10:32

Já už jsem musela stříkat Acrobatem, začly hnědnout listy i stonky. Orthala jsem skoro všechny listy i napadené plody a ted´ čekám, jestli mi vůbec něco zůstane. Šlo to hrozně rychle, jeden den bledší skvrny a pak už to hnědlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 24.7.2016 11:36

Plíseň zatím na rajčatech nemám, ťuk ťuk na dřevo. Využila jsem tropických teplot a usušila pár rajčat na slunci. Za tři dny bylo hotovo. Anička Ruská "naživo" a "nasucho".



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:43
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika