Rajčata 2016



host - 16.204 (?)
22.5.2016 19:28

A co to vlastně je?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 16.204 (?), 22.5.2016 19:28

A co to vlastně je?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.204 (?), 22.5.2016 19:32

Jo a přežilo to oboje a ještě jsem přidal Mospilan na večer. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 5.6.2016 10:34

Tak jsem se včera vypravil na zahradu po skoro měsíci zase s fotákem. Rajčata venku dostala z nebe poslední týden dostatečnou zálivku a už ani nevypadají jako keříčková. Ve foliáku to za ten necelý měsíc vylítlo neskutečně. Sklidil jsem několik prvních paprik Monanta, nevyštipuju první květ ale ty papriky z něj utrhnu dříve, než by bylo záhodno. Mám tuto odrůdu poprvé a je fakt raná. Příští týden budou první Berosy. Z rajčat prozatím největší plody Ox heart, ten by to konce měsíce mohl být zralý.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
patek83 - (4) - 17.218 (?), 5.6.2016 11:52
To vypada paradne na ty slame!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 5.6.2016 12:06

yes! Jaká je to sláma? Jak je vrstva vysoká? Kdy ji aplikujete? Jak je pozemek-pozemky připraven-ny před výsadbou? Jak dlouhou zkušenost máte s tímto způsobem pěstování? Výsledky...? S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 6.6.2016 9:53

Sláma pšeničná ze stodoly od tchyně myslím že určitě pamatuje Husáka. Vrstva je - no těžko říct - jak vysoká. něco tam je, no tak podle citu. Ono se to za pár dní slehne, když jsem s tím začal, byly v rodině protesty, že zafouká vítr a bude sláma na celé zahradě, ale to ani náhodu, to se vubec nehne. Slámu aplikuju postupně po výsadbě jak je čas a chut. Viděl jsem to poprvé v myslím 2011 u Neziderského jezera celé pole takto pěstovaný a od 2012 to dělám. Tehdy se tady o tom psalo. On ještě k tomu ty rajčata nezaštipuje, nechá to růst "přírodně", to je taky možné a hodilo by se to třeba na chatu, na chalupu. Jinak ovšem tento způsob bez zaštipování zabere hodně místa tak jsem od toho ustoupil. Vzhledem k omezeným možnostem na zahradě jdou rajčata alespoň na části po sobě. Slámu na podzim zaryju takže má i toto využití. Jinak klasika - na podzim zrytí, na jaře úprava pozemku, výsadba podle počasí od ca 15.04. ve foláku do 10.05. venku. Do díry pár hrstí zahradnickýho substrátu, utužit, pocukrovat cereritem, trochu zeminy a pocukrovat granulovaným slepičincem. Trochu zeminy a sazím všechno " na vodu", to jest do díry pul konve vody. Po výsadbě ještě jednou zaleju a od té chvíle plodiny venku nejsou vůbec zalévány, jen z nebe. Ve foliáku to pořádně proleju jednou za 10-12 dní. Jsou to až na vyjimky masitá rajčata a výsledky jsem tady v minulosti popisoval i ukazoval.Uvidíme letos...:-)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.90 (?), 9.6.2016 20:33

Rajčata 2016 Tento rok som vysadila do nevykurovaného sklenníka Start F1, Bejbino, Pollicino, Bibi a Juanitu(Medulienku) koncom marca, prvé rajčinky som odtrhla Bibi a Pollicino už 24. mája, Štart a Bejbino o týždeň neskôr. Na záhone vonku mám vysadených asi 20 druhov a prvé som odtrhla tento týždeň. Štartky pestujem už temer 20 rokov a nedám na ne dopustiť, tiež nám chutia Bejbina, Pollicino nemá až takú výraznú chuť Cristal som posadila prvý rok, uvidíme, takisto NikiZel. Z mäsitých nám chutia Black of Tula, Cherokee Purple, Orange Strawberry. Tornádo nemáme radi, už 10 rokov ho nesadím.

Štart F1 v sklenníku
Štart F1 v sklenníku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.90 (?), 9.6.2016 20:38

Opravujem obrázok predtým je zmes Štartky, pollicino a Bibi

Štart F1 v mojom sklenníku
Štart F1 v mojom sklenníku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 10.6.2016 13:02

Paráda. U mne je všechno letos zpožděný proti 2015 - jak rajčata, tak např. maliny. Jste z jižního Slovenska předpokládám?? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.195 (?), 16.7.2016 20:28

Prepáčte, dávno som na tejto stránke nebola, tak odpovedám až teraz- som z Myjavy - 400m.n.m. za kopcom máme Moravu. Rajčiny som niektoré vysievala doma za oknom koncom januára, aby sa nevťahovali, dávala som za ne alobalové tácky avečer na cvíľu prisvetľovala, do studeného sklenníka som sadila začiatkom marca poležiačky a von už veľké, kvitnúce rastliny okolo polovice mája.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika