Rajčata 2016



host - 66.26 (?)
15.2.2016 12:50

Taky nejsem nejmladsi a nevim nic o tom ze by se rajcata VZDY sazela sikmo do zeme. Vetsi korenovy system pri tomto zpusobu vysadby urcite nemaji, to je nicim nepodlozena iluze.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
         
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 14.2.2016 16:33

pane Vlado, chtela jsem se zeptat jak je podle Vasi zkusenosti lepe sadit rajcata. Kolmo do zeme nebo vodozovne pod povrchem.? Smysl dava oboji, ale co je lepsi? Diky... Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 15.2.2016 8:46

Normální jako u převážné většiny rostlin je sázet sazenice kolmo do země. Když máte sazenice tak jak opravdu mají vypadat (nevytažené), tak se ani jinak sázet nedají. Když jsou sazenice přerostlé, vytažené, tak se používají různé způsoby jak stonek zakopat (sázení zešikma, různé stočení stonku v brázdě, atd.). Následně se na internetu objevují příspěvky, jak je toto šikmé sázení pro rajčata výhodné. Přitom je to podle mne jen snaha udělat z nouze ctnost. V zásadě ale nemám nic proti tomuto způsobu sázení, kdybych měl vztáhlé sazenice, tak bych to taky nějak tak řešil.

                       Vladimír.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 66.26 (?), 15.2.2016 9:03
Mam zcela stejny názor jako pan Vladimir. Ze sazeni rajcat "na sikmo" se stala jakasi mantra, která se soustavne omila a pro pekne sazenice tento způsob vysadby není treba.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 15.2.2016 12:41

Tak já už jsem nějakej ten pátek na světě wink a vždy se rajčata sázela šikmo do země, aby měly rostliny větší kořenový systém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 66.26 (?), 15.2.2016 12:50

Taky nejsem nejmladsi a nevim nic o tom ze by se rajcata VZDY sazela sikmo do zeme. Vetsi korenovy system pri tomto zpusobu vysadby urcite nemaji, to je nicim nepodlozena iluze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 15.2.2016 14:12

Iluze to není, zakoření celá část stonku, který je v zemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 66.26 (?), 15.2.2016 14:18

Ano, zakoreni cela cast stonku, ktery je pod zemi, ale z toho v zadnem pripade nevyplyva, ze celkovy korenovy system je vetsi. A 'sikmo' vysazene koreny se musi 'srovnat' svisle dolu, takze je na miste uvazovat o tom, zda kratce po vysadbe nedochazi ke zpozdeni v rustu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.136 (?), 15.2.2016 20:57

Ak zasadite kolmo, vrati sa vam to v lete, ked bude malo vlahy. Korene v hlbke dokazu zasobovat rastlinu vodou. Po zasadeni sa rast omeska a budu sa vyvyjat hlavne korene. Ale toto je normalne, nemozete ocakavat velky rast nadzemnej casti, ked v maji vysadite rastliny z interieru von. Ale pozor, ak date rastlinu prilis hlboko, napr. 40 cm, overte aky typ zeminy je v tejto hlbke. Ak je kvalita nizsia, vysypte jamu kvalitnym substratom a pridajte aj hnojivo. Nizke teploty mozu obmedzit prijem casti zivin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 22.115 (?), 28.1.2016 9:05

Taky jsem ho pěstovala, ale z desedti semínek ze sáčku mně vyklíčilo jen 5...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 5.2.2016 17:23

Pane Vladimire, soukroma zprava mi zaslat nejde, tak jsem se chtela zeptat primo tady. Z minuleho roku se mi nejlepe osvedcila bejbina, opravdu moc chutna. KBX byla dost rozpraskana. Zajimave je, ze jedna rostlina byla perfekni, ostatni tohoto druhu popraskana a nahnila. Take jsem mela obrovskou radost z odrudy pink, co jsem si sehnala z Belgie. Sice kerickove rajce, coz nepreferuji, ale strasne dobre a sladke. Jsou to ale velikostne malinke. Chtela jsem se ale zeptat, kde sehnat bejbina, odkud kupujete? Diky Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika